school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

,,Saugi Utena 2024”

Viešosios tvarkos skyrius 2024 m. birželio 11, 12 dienomis dalyvavo Utenos rajono savivaldybės administracijos finansuojamuose Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato prevencinio projekto ,,Saugi Utena 2024” renginiuose ,,Pasirūpink savo ir kitų saugumu, prie vandens telkinių”. Renginiai, skirti Utenos rajono progimnazijų 7–8 klasių ir 9–10 klasių moksleiviams, vyko prie Vyžuonaičio ir Dauniškio ežerų. Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistai supažindino renginio dalyvius su Saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo Utenos rajono savivaldybėje taisyklių reikalavimais, draudimais paplūdimyje, stovyklavietėse ir poilsiavietėse.
Saugios ir malonios vasaros!

Konferencija „Utenos Utenis dabar ir ateityje"

2024 06 13 utenis konferencijaVisus futbolo mėgėjus, „Utenos Utenio" futbolo akademijos mokinių tėvelius ir futbolo sirgalius kviečiame kartu padiskutuoti apie Utenos futbolo ateitį atviros konferencijos „Utenos Utenis dabar ir ateityje" metu. Susitikimą organizuoja Utenos rajono savivaldybė kartu su Utenos futbolo klubu „Utenos Utenis".
Kartu diskutuosime apie:
Esamą futbolo klubo padėtį;
Vaikų futbolo akademijos ateitį;
FK „Utenos Utenis" vyrų komandą;
Stadiono ir infrastruktūros valdymo, priežiūros ir naudojimo klausimus;
Vidinio bendruomeniškumo stiprinimą.
KADA: birželio 26 d., 18 val.
KUR: Utenio stadione ( Užpalių g. 100).
Atviros diskusijos metu turėsite galimybę užduoti dominančius klausimus bei teikti idėjas. Iki susitikimo!

Lietuvos dviračių plento čempionate Utenoje – per 130 dalyvių

2024 06 12 varzybosŠeštadienį, birželio 15-ąją, nuo 11.00 iki 17.30 val., Utenoje vyks Lietuvos dviračių plento asmeninių lenktynių laikui čempionatas. Jame dalyvaus per 130 dviratininkų – jaunučių, jaunių, jaunimo (iki 23 m.), suaugusiųjų (elito) ir veteranų grupių atstovai.
Tarp užsiregistravusių dalyvių yra ir Paryžiaus olimpinių žaidynių treko varžyboms besirengianti Olivija Baleišytė. Ji pernai tapo Lietuvos asmeninių lenktynių laikui čempione. Į varžybas planuoja atvykti dukart Lietuvos asmeninių lenktynių laikui čempionas Aivaras Mikutis, šalies jaunimo čempionas Rokas Adomaitis.
Dviratininkai važiuos kelyje Nr. 4910 Utena – Užpaliai, o startas ir finišas bus prie „Utenio“ stadiono (Užpalių g. 100).
Čempionatą organizuoja Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) ir Utenos daugiafunkcis sporto centras (DSC).
Kviečiame atvykti ir palaikyti stipriausius Lietuvos dviratininkus! (nuotrauka Tomas Gaubys)

 

Pranešimas apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus

2024 06 12 vizualizacijaVadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“, statytojas UAB „Portum“ informuoja visuomenę apie numatomą visuomenei svarbaus prekybos paskirties pastato statybos projektą, kuriam Teritorijų planavimo įstatymo 20 straipsnyje nustatytais atvejais yra rengiamas detalusis planas ir statyba, pagal Utenos miesto teritorijos bendrojo plano sprendinius, žemės sklype, kadastro Nr. 8270/0010:144 Utenos m. k.v., esančiame J. Basanavičiaus g. 131, Utenoje, yra leidžiama.
echninio projekto pavadinimas: Prekybos paskirties pastato J. Basanavičiaus g. 131, Utenos m., statybos projektas.

Skaityti daugiau

PAMINĖTA PASAULINĖ APLINKOS APSAUGOS DIENA

Birželio 7 d. vyko renginys – seminaras, skirtas Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai paminėti. Seminare buvo pristatytos aplinkosaugos aktualijos: žiediškumo taikymas, vartojimo ir atliekų mažinimo sprendimai, globalūs ir nacionaliniai klimato kaitos iššūkiai.
VU Prof. Dr. Egidijus Rimkus pristatė aktualią klimato kaitos temą ,,Klimato kaita: o kas tai?“, apžvelgdamas klimato kaitos pokyčius pasaulyje ir Lietuvoje, klimato kaitos poveikį verslui ir žemės ūkiui, oro temperatūros kaitą Utenoje bei kitus su tuo susijusius aspektus.
VšĮ "Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras" ekspertė Vaiva Ramanauskienė pristatė žiediškumo taikymo, vartojimo mažinimo bei atliekų mažinimo sprendimų variantus.

Skaityti daugiau

Kviečiame susipažinti su 2024–2029 m. Utenos miesto tvarios plėtros strategijos projektu

strategijaOrganizuojanti institucija– Utenos rajono savivaldybės administracija.

2024–2029 m. Utenos miesto tvarios plėtros strategijos (toliau – Utenos MTPS) projekto rengimą reglamentuoja Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2023 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 1V-30 „Dėl Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas).
Aprašas nustato, kad Tvarios miesto plėtros strategijos rengiamos ir įgyvendinamos, siekiant tvarios regionų centrų plėtros, integruotai sprendžiant socialinius, ekonominius ir aplinkos bei klimato kaitos iššūkius.
Utenos MTPS sprendžiama problema – nepatraukli aplinka investicijoms, jaunimui, šeimoms ir talentams.
Utenos MTPS projektas parengtas atsižvelgiant į 2023 m. atliktą Utenos miesto teritorijos analizę, viešas visuomenės ir suinteresuotųjų šalių apklausas, strateginių susitikimų – kūrybinių dirbtuvių metu identifikuotas svarbiausias miesto problemas ir potencialą.
Įgyvendinant Utenos MTPS numatytus veiksmus, bus siekiama:

  • Sudaryti sąlygas investicijų pritraukimui ir ekonominio konkurencingumo didinimui išnaudojant pramonės sektoriaus potencialą;
  • Atgaivinti žaliąsias viešąsias erdves ir humanizuoti gyvenamųjų rajonų aplinką, išnaudojant kompaktiškumo potencialą;
  • Padidinti viešųjų paslaugų įvairovę ir pagerinti jų prieinamumą Utenos mieste.

Utenos MTPS numatomų įgyvendinti veiksmų bendra vertė – 21,1 mln. Eur. Iš jų Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos sudarys 16,7 mln. Eur, Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 4,4 mln. Eur.
Toliau pateikiamas Utenos MTPS projektas, su kuriuo kviečiame susipažinti
Utenos MTPS projektas:

Kviečiame Utenos rajono gyventojus teikti pastabas ir pasiūlymus el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., siųsti paštu ar pristatyti adresu - Utenos rajono savivaldybės administracija, Utenio a.4, LT- 28503 Utena iki 2024 m. birželio 21 d.

Uteniškius ir miesto svečius subūrė renginys ,,Širdie keliu 2024”

Šeštadienį, birželio 8 d., Utenoje trečią kartą organizuotas renginys ,,Širdies keliu”, subūręs beveik 400 uteniškių ir miesto svečių iš visos Lietuvos paminėti Nobelio taikos premijos laureato, kardiologo, Utenos krašto garbės piliečio Bernardo Louno atminimą.
Bernardas Lounas gimė 1921 m. birželio 7 d. Utenoje ir čia gyveno iki 14 metų amžiaus, kol su šeima išvyko į JAV. Ten baigė Jeilio universiteto medicinos fakultetą. 1962 m. sukūrė naują anomalaus širdies ritmo korekcijos metodą, pavadintą fibriliacija. Po dešimtmečių nesėkmingų bandymų šis metodas padėjo atlikti atvirą širdies operaciją.

Skaityti daugiau

Pranešimas apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“, statytojas Utenos rajono savivaldybė informuoja visuomenę apie numatomą visuomenei svarbių Leliūnų kapinių išplėtimo ir infrastruktūros įrengimo projektavimą, kurioms Teritorijų planavimo įstatymo 20 straipsnyje nustatytais atvejais neparengtas detalusis planas ir statyba pagal Utenos rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendinius žemės sklypuose, kadastro Nr. 8234/0001:349 ir 8234/0001:350 Leliūnų k. v., adresu Utenos r. sav., Leliūnai, yra galima.

Skaityti daugiau

Įgyvendinus Utenos miesto darnaus judumo planą per ateinančius penkerius metus Utena taps patogesnis ir saugesnis miestas pėstiesiems, dviratininkams ir miesto svečiams.

Susisiekimo ministerijos sudaryta specialistų komisija pritarė Utenos miesto darnaus judumo planui. Jam taip pat vienbalsiai pritarė ir Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai šių metų gegužės mėnesį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio metu.

Skaityti daugiau

Gręžinių įteisinimui lieka vis mažiau laiko

Informuojame Utenos rajono gyventojus, kad laikas suskubti ir įteisinti Žemės gelmių registre neregistruotus gręžinius ar atnaujinti šiame registre esančius duomenis apie gręžinio savininką be jokių sankcijų.
Raginame nedelsti ir pasirūpinti gręžinių įteisinimu iki 2025 m. balandžio 30 d., kol galioja Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas. Norint įteisinti gręžinį pirmiausia reikia kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją ir užpildyti atitinkamos formos paraišką dėl pritarimo naudoti gėlo požeminio vandens gavybos gręžinį. Dėl paraiškos pateikimo prašome kreiptis į Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrių (Utenio a. 4, 327 kab., 221 kab., Utenoje ar tel. +370 389 59951, +370 389 61609, el. p Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ).

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041