school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

PAAIŠKĖJO 2024 M. DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO LAIMĖTOJAI

Utenos rajono savivaldybė jau turi antrus Dalyvaujamojo biudžeto nugalėtojus. Pernai pradėta įgyvendinti Dalyvaujamojo biudžeto priemonė sulaukia vis daugiau Utenos rajono gyventojų susidomėjimo. Šiems metams Dalyvaujamojo biudžeto projektams savivaldybė skyrė 120 tūkst. Eur. Teikti projektų idėjas ir balsuoti už patraukliausias iniciatyvas galėjo Utenos rajone gyvenamąją vietą deklaravę ne jaunesni nei 18 metų asmenys. Kiekvienas gyventojas galėjo atiduoti po 2 balsus – po vieną skirtingose kategorijose.
Dvi savaites trukusiame viešajame balsavime už pateiktas projektų idėjas iš viso gauta virš 5,5 tūkst. uteniškių balsų. Patraukliausios idėjos bus pradėtos realizuotos dar šiemet. Iš penkių pateiktų mažos ir didelės apimties kategorijos idėjų, susumavus uteniškių balsus, nepralenkiami buvo Utenos rajono Leliūnų seniūnijos projektai.

Mažos vertės projektų sąrašas

Eil. Nr.

Projekto pavadinimas

Apimtis, Eur

Teritorija

Balų skaičius

1.

„Sveikatingumo takas Norkūnų piliakalnis – Tirmūnų kaimas“

18 800

Norkūnai-Jasonys-Tirmūnai

1901

2.

„Nauja vaikų pramogų ir laisvalaikio erdvė“

18 800

Kuktiškės

605

3.

„Laisvalaikio erdvė Radeikiuose“

17 000

Radeikiai

553

Didelės vertės projektų sąrašas

Eil. Nr.

Projekto pavadinimas

Apimtis, Eur

Teritorija

Balų skaičius

1.

„Puodžių parko vystymas“

100 000

Leliūnai

1460

2.

„Šalin telefonus – tegyvuoja sportas ir mus supanti aplinka“

30 000

Antalgė

1143

Susipažinti su gyventojų simpatijas pelniusiomis iniciatyvomis galima čia:

„Sveikatingumo takas Norkūnų piliakalnis – Tirmūnų kaimas“ 

„Puodžių parko vystymas“ 

Turite klausimų apie Dalyvaujamąjį biudžetą kitais metais? Kaip jis veikia? Kas atsakingas už idėjų įgyvendinimą? Kaip pateikti idėją? Rašykite nurodytu el. parašu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Prasidėjo viešasis balsavimas už 2024 m. Utenos rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjas

dalyvauk logoDalyvaujamasis biudžetas – būdas, kai Utenos rajono savivalda kartu su gyventojais sprendžia dėl viešųjų lėšų panaudojimo gyvenamajai aplinkai gerinti, kai visi gyventojai turi galimybę pateikti savo projektų idėjas ir balsuoti už geriausią ir reikalingiausią bendruomenei projekto idėją. 
2024 m. Dalyvaujamąjam biudžetui gyventojai pasiūlė 10 projektų idėjų. Dalis jų sutapo su savivaldybės projektiniais sprendiniais, kurie bus įgyvendinami kitomis finansavimo lėšomis. Uteniškiai siūlo sutvarkyti poilsiavietes, įrengiant vaikų žaidimo aikšteles, bei sutvarkyti viešąsias erdves, pritaikant sportuoti ir leisti laisvalaikį. Vertinimo komisijos sprendimu pagal nustatytus reikalavimus tolimesnei atrankai pateiktos 5 projektų idėjos:

dalyvauk logoDidelės apimties projektų kategorija (2 projektai) ⇒
dalyvauk logoMažos apimties projektų kategorija (3 projektai) ⇒

Skaityti daugiau

Kviečiame susipažinti su atrinktais 2024 m. Dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjų pasiūlymais

Kviečiame susipažinti su atrinktais 2024 m. Dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjų pasiūlymais. Viešai atrankai pateikti 5 projektų idėjų pasiūlymai.
dalyvauk logoDidelės apimties projektų idėjos ⇒              dalyvauk logoMažos apimties projektų idėjos ⇒ 

Viešasis balsavimas prasidės 2024 m. gegužės 30 d. Balsavimas vyks elektroniniu būdu ir seniūnijų administraciniuose padaliniuose, užpildant balsavimo kortelę per 14 kalendorinių dienų (imtinai) nuo balsavimo paskelbimo. Balsuoti galės visi Utenos rajono gyventojai, ne jaunesni nei 18 metų. Balsuojantis asmuo turės duoti sutikimą tvarkyti asmens duomenis. Šie duomenys nebus viešai skelbiami ir naudojami balsuojančiam asmeniui identifikuoti, patikrinti jo deklaruotą gyvenamąją vietą ir balsavimų skaičių. Vienas gyventojas turi teisę balsuoti ne daugiau kaip už dvi projektų idėjas, atiduodamas vieną balsą mažos vertės projektų idėjų kategorijoje ir vieną balsą didelės vertės projektų kategorijoje. Balsavus kelis kartus elektroniniu būdu, galioja paskutinis balsavimas. Balsavus ir elektroniniu balsu, ir užpildžius balsavimo kortelę, galioja elektroninis balsas. . Daugiausiai gyventojų balsų surinkę projektai (1 mažos apimties ir 1 didelės apimties) bus įgyvendinami Utenos rajono savivaldybės administracijos. Apie balsavimo pradžią informuosime atskiru pranešimu.
 

Kviečiame Utenos rajono savivaldybės gyventojus teikti paraiškas dalyvaujamojo biudžeto projektams

dalyvauk logoUtenos rajono savivaldybės administracija kviečia Utenos rajone gyvenamąją vietą deklaravusius, ne jaunesnius nei 18 metų asmenis (toliau – pareiškėjai), teikti paraiškas 2024 m. dalyvaujamojo biudžeto projektams, skirtiems viešųjų erdvių ir viešojo naudojimo infrastruktūros, susijusios su laisvalaikio, poilsio, sporto, kultūrine veiklomis, sukūrimui ir atnaujinimui, įgyvendinti.
Pasiūlyme išdėstytas projektas turi būti nekomercinės paskirties infrastruktūrinės projekto idėjos, kurio apimtis neviršija 20 tūkst. Eur įskaitant visus mokesčius ir įgyvendinamas per metus (mažos apimties projektas) arba, kurio apimtis neviršija 100 tūkst. Eur įskaitant visus mokesčius ir įgyvendinimo trukmė iki 24 mėnesių (didelės apimties projektas). Projektų idėjos 100 proc. finansuojamos Savivaldybės biudžeto lėšomis.
Projektų idėjų pasiūlymai teikiami vadovaujantis Utenos rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto priemonės įgyvendinimo tvarkos aprašu, užpildant projekto idėjos pasiūlymą. Tas pats projekto idėjos pasiūlymas einamaisiais metais teikiamas 1 kartą ir gali dalyvauti tik vienoje kategorijoje.

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041