school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

Kauno mokiniai projektų veiklas pristatė Utenoje, prie Dauniškio ežero

Gegužės 31 d. Utenos rajono savivaldybėje lankėsi Kauno rajono mokiniai, dalyvavę aplinkosaugos projektų „Moksleiviai – bendruomenei“ konkurse. Jie atvyko kartu su mokytojomis, Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos bei Švietimo, kultūros ir sporto skyrių specialistėmis Giedre Jukniene ir Jūrate Chudinskiene. Svečius priėmė Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė.
Kodėl kauniškiai atvyko į Uteną? Kauno rajono mokinių ekologinei kultūrai ugdyti, mokyklų ir seniūnijų bendradarbiavimui skatinti kasmet vyksta minėtas aplinkosaugos projektų konkursas. Šiemet konkurse dalyvavo 13 Kauno rajono mokyklų, buvo pateikta 14 projektų, kuriuos iki gegužės pabaigos reikėjo įgyvendinti. Konkurso projektų pagrindinė tema – „Paviršinių vandens telkinių, esančių seniūnijoje, apžiūra, vandens pakrančių būklės vertinimas, priežiūra“.

Kauno rajono mokyklos, dalyvavusios konkurse, per du mėnesius įgyvendino projektus ir pagal nuostatus turi pateikti ataskaitas vertinimo komisijai. Nors Kauno rajono savivaldybės teritorijoje yra pakankamai tvenkinių ir tvenkinėlių, teka tokios upės kaip Nemunas, Nėris ir Nevėžis, tačiau gyventojai nelabai turi kur vasarą pailsėti ir išsimaudyti, nes pakrantės nėra pritaikytos rekreacijai. Todėl pasisemti gerosios patirties ir buvo suorganizuota pažintinė kelionė į Uteną, susipažinti su miesto sutvarkytais ir rekreacijai pritaikytais vandens telkiniais.
Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė svečius išsamiai supažindino su Utenos miesto rekreacinėmis zonomis, papasakojo, kaip Utenos tvenkinys bei Dauniškio ir Vyžuonaičio ežerai ir jų aplinka savivaldybės pastangomis tapo pritaikyti gyventojų poreikiams.
Po ekskursijos moksleiviai kūrybingai, įvairiomis išraiškos priemonėmis ant Dauniškio ežero kranto pristatė komisijai savo įgyvendintų projektų veiklas.

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041