school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

     

Paveikslas, kuris nustebino, sudomino ir paliko neišdildomą įspūdį

Rugsėjo 15 d. Utenos kraštotyros muziejuje buvo atidaryta tautodailininkės, sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistrės Jolitos Levčenkienės kūrybos darbų paroda „Diena, pakeitusi istoriją“.
Svarbiausias parodos akcentas – eksponuojamas paveikslas, skirtas Žalgirio mūšiui, visiems parodos atidaryme dalyvavusiesiems palikęs neišdildomą įspūdį. Ir nenuostabu: paveikslą sudaro trys dalys, kurių kiekviena - 4 metrų ilgio.


J. Levčenkienė pasakojo, kad tapyti paveikslą paskatino sutikti žmonės. Tiesiog įtraukė į šį istorinį žanrą. Dailininkė ilgai nešiojo savyje tą mintį, kol ryžosi ją paleist į gyvenimą. Gigantiško paveikslo iš pradžių neplanavo, bet mažesnėse drobėse nesigavo išlieti visų minčių. Teko užsisakyti 2 drobes (110–200 m). Viena buvo atsarginė, bet bekurdama kompoziciją suprato, jog „perlipo“ į kitą drobę. „Norėjosi tikslumo: kaip atrodė 14 amžiaus LDK karys, kokie šarvai, ginklai, vėliavos ir taip toliau, – sakė dailininkė. – Apvažiavau Lietuvos muziejus, kur galėjau rasti informacijos, rėmiausi literatūra, M. Jučo knygomis „Žalgirio mūšis“, kurių viena išleista 1959 m., kita – 2013 m. Teko įsigyti A. Bumblausko knygą „Senosios Lietuvos istorija“. Norėjosi, jog žiūrovui nekiltų klausimų, koks tai mūšis. Taip įsijaučiau, kad atrodė, jog aš ten, mūšyje, buvau. Gilinausi į kiekvieną smulkmeną. Tapymas ir ieškojimai ėjo drauge, kartais paveikslas keitėsi eigoje, betapant.“
Paveikslą J. Levčenkienė tapė 6 mėnesius kasdien. Pasirinkta technika – lesiravimas (sluoksninė tapyba). Paveiksle yra penki sluoksniai. Tapyta su pačiais ploniausiais teptukais. Bet tai nebuvo didelė problema – dailininkei patinka smulkiai pavaizduoti kiekvieną miniatiūrinę detalę.
J. Levčenkienę parodoje sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, vicemerė Daiva Pečionė, taip pat Kultūros skyriaus specialistės, kiti parodos atidarymo svečiai. Dailininkė buvo sveikinama ir švenčiamo 50-ies metų jubiliejaus proga. Parodos atidaryme dalyvavo ir vicemeras Rimantas Dijokas, mero patarėjas Gytis Stankevičius.
Jolitos Levčenkienės kūrybos darbų paroda „Diena, pakeitusi istoriją“ Utenos kraštotyros muziejuje veiks iki spalio 14 d.

 

Aplinkos apsaugateritoriju planavimasstatiniaiciviline sauga mobilizacija  kvietimai paraiskoms socialine aps 

sveikatossvietimasjaunimovaiko gerove tarpinssveikatoskontroles ekonomika investicijos

DAUGIAU VEIKLOS SRIČIŲ

viesoji tvarkapirkimaikalbaTurto valdymasteisine pagalbatarptautiniai kulturapaveldasGarbes pilieciaizeldynaiKaimo pletra NVOtrisale tarybaUtenos rajono seniūnijoskontaktaipaieska

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041