school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

 • Utenos rajono savivaldybė

  Utenos rajono savivaldybė

  Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

   

Informacija laidojantiems kremuotus žmogaus palaikus Utenos miesto naujųjų kapinių kolumbariume

kolumbariumasInformacija apie kremuotų žmogaus palaikų laidojimą Utenos miesto naujųjų kapinių kolumbariume parengta remiantis Utenos rajono savivaldybės tarybos 2022 m. gruodžio 22 d. sprendimu Nr. TS-300 patvirtintu Leidimo laidoti išdavimo, laidojimo ir kapinių lankymo, kapavietės pripažinimo neprižiūrima kapaviete ir kapavietės (kapo) identifikavimo, konfesinių kapinių suteikimo Utenos rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašu (toliau – Aprašas).

Atmintinė laidojantiems kremuotus žmogaus palaikus Utenos miesto naujųjų kapinių kolumbariume

 • Leidimą laidoti kolumbariumo nišoje išduoda Utenos miesto seniūnas asmeniui pateikus rašytinį prašymą ir asmens mirtį patvirtinantį dokumentą.
 • Niša kolumbariume skiriama neatlygintinai.
 • Kolumbariumo nišos laidoti kremuotus žmogaus palaikus skiriamos kolumbariumo nišų numeracijos eilės tvarka.
 • Kolumbariumo nišose galima laidoti iki 4 urnų.
 • Kolumbariumo nišos išankstinis rezervavimas negalimas. Pareiškėjas neturi teisės skirtos kolumbariumo nišos perleisti tretiesiems asmenims.
 • Pateikęs rašytinį prašymą seniūnijai, pareiškėjas turi teisę nišoje esančią urną atsiimti.
 • Norėdamas išimti urną, pareiškėjas prieš 5 darbo dienas turi informuoti seniūniją. Seniūnas su kapinių prižiūrėtoju, dalyvaujant pareiškėjui, atidaro nišą ir grąžina urną pareiškėjui.
 • Artimieji, jų prašymu išvežę urną iš nišos kolumbariume ir palikę nišą laisvą, privalo atkurti pradinę kolumbariumo nišos (plokštės) būklę.
 • Užrašus ant kolumbariumo nišos akmens plokštės ir plokštės tvirtinimą organizuoja pareiškėjas.
 • Užrašų iškalimas nišą dengiančioje akmens plokštėje ir plokštės tvirtinimas atliekami pareiškėjo lėšomis.
 • Akmens plokštė yra standartinė, pagaminta pagal patvirtintą projektą (pavyzdys pridedamas).
 • Akmens plokštėje užrašoma nišoje palaidoto asmens vardas ir pavardė, gimimo ir mirties datos (pareiškėjo pasirinkimu nurodoma: metai-mėnuo-diena arba tik metai). Ant nišos akmens plokštės gali būti užrašomi ne daugiau kaip keturių mirusių asmenų duomenys.
 • Užrašai Utenos miesto naujųjų kapinių kolumbariumo nišos akmens plokštėje kalami (graviruojami) smėliavimo būdu vienodos spalvos (baltos) ir vienodo dydžio lietuviškomis raidėmis „Arial“ šriftu (vardas ir pavardė – didžiosiomis raidėmis). Raidžių aukštis – 20-22 mm, gimimo ir mirties datos nurodomi arabiškais skaitmenimis, kurių aukštis – 20-22 mm. Kai laidojama ne pirma urna, kol bus iškaltas (išgraviruotas) užrašas akmens plokštėje (nišoje laidojamo asmens vardas ir pavardė, gimimo ir mirties metai), uždedama laikinoji plokštė (dėl jos kreiptis į kapinių prižiūrėtoją, tel. +370 686 33568).
 • Tuo atveju, jei mirusio asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose vardas ir pavardė buvo įrašyti kitais lotyniško pagrindo rašmenimis, pareiškėjui leidžiama mirusio asmens vardą įrašyti tokiais pačiais rašmenimis (šriftas „Arial“, vardas ir pavardė didžiosiomis raidėmis, raidžių ir skaitmenų aukštis 20-22 mm) .
 • Tuo atveju, jei mirusio asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose vardas ir pavardė buvo įrašyti kita kalba, ne lotyniško pagrindo rašmenimis, pareiškėjui leidžiama mirusio asmens vardą įrašyti tokiais pačiais rašmenimis, jei tai įmanoma, atsižvelgiant į teksto iškalimo (graviravimo) ypatumus (šriftas „Arial“, vardas ir pavardė didžiosiomis raidėmis, raidžių ir skaitmenų aukštis 20-22 mm).
 • Akmens plokštėje galima pavaizduoti religinius tikėjimo simbolius (pvz., kryžių, Dovydo žvaigždę ir pan.), nepažeidžiant Lietuvoje galiojančių teisės aktų.
 • Užrašo akmens plokštėje koregavimas (keitimas, naikinimas, redagavimas) visais atvejais apmokamas pareiškėjo lėšomis suderinus su seniūnija.
 • Kolumbariumo nišos plokštės nuėmimą ir tvirtinimą prižiūri kapinių prižiūrėtojas. Pareiškėjas, gavęs leidimą laidoti, apie tikslų laidojimo laiką informuoja kapinių prižiūrėtoją (tel. +370 686 33568).
 • Atsižvelgiant į kolumbariumo specifiką, pagerbdami mirusiuosius, lankytojai gali padėti gėlių, uždegti žvakučių.
 • Laidojimo metu atnešti gedulingi vainikai, krepšeliai, gėlės prie kolumbariumo laikomi savaitę.
 • Už kolumbariumo nišos priežiūrą atsakingas laidojantis asmuo, kurio prašymu išduotas leidimas laidoti ir skirta kolumbariumo niša, arba asmuo, apie kurį teisės aktų nustatyta tvarka pranešta kapinių prižiūrėtojui. Atsakingas asmuo turi prižiūrėti kolumbariumo nišą, kad ji būtų tvarkinga. Atsakingas asmuo privalo pašalinti pažeidimus ar atlyginti žalą, kurią jis, atlikdamas kolumbariumo nišos įrengimo ar priežiūros darbus, padarė kitoms kolumbariumo nišoms ar kolumbariumui.
 • Asmenys, pažeidę Aprašo reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Aplinkos apsaugateritoriju planavimasstatiniaiciviline sauga mobilizacija  kvietimai paraiskoms socialine aps 

sveikatossvietimasjaunimovaiko gerove tarpinssveikatoskontroles ekonomika investicijos

DAUGIAU VEIKLOS SRIČIŲ

viesoji tvarkapirkimaikalbaTurto valdymasteisine pagalbatarptautiniai kulturapaveldasGarbes pilieciaizeldynaiKaimo pletra NVOtrisale tarybaUtenos rajono seniūnijoskontaktaipaieska

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041