1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

PROJEKTAS „SYNERGY FOR SECURITY“ Pirmiesiems visuomet sunkiausia

IMG 0861

„Tai atrodė gana beprotiška idėja, tačiau mes ją jau beveik įgyvendinome! Ir tai padarėme visi kartu!" – taip susitikęs su Latvijos kolegomis eiliniame projekto „SYNERGY FOR SECURITY" tematiniame susirinkime pasakė Lietuvos Valstybės policijos Utenos komisariato vadovas Vytautas Vaiškūnas. Jis pripažįsta, kad du metai praėjo nepastebimai. Prieš keletą metų vienas iš projekto partnerių atstovų – Latvijos Valstybės policijos Latgales valdybos viršininkas Juris Pastars – susitikime kolegoms užsiminė apie tokio bendro sinerginio bendradarbiavimo idėją. Ir dabar ši, tuomet tokia tolima ir tariamai utopinė idėja, beveik įgyvendinta. „Pradininkams visuomet yra sunkiausia, nes jie yra pirmieji. Lietuvoje mes tikrai esame pirmieji! Ir štai jau atsirado mūsų sekėjų, pavyzdžiui, Marijampolėje", – sakė Vytautas Vaiškūnas.

Utenos policijos komisariato viršininkas nurodė, kad dar vienas svarbus dalykas, kurį reikėtų aptarti artimiausiu metu, yra sutartis dėl operatyvinės informacijos keitimosi tarp pasienio teisininkų - tai duotų galimybę keistis informacija greitai ir be biurokratinių kliūčių. „Projektas yra labai geras, nes tai atviras projektas, ir jis neturi pabaigos - prie projekto gali prisijungti kitos įstaigos, pavyzdžiui, kitos saugumo struktūros. Mes Lietuvoje dalinamės savo projekto rėmuose gauta patirtimi ir jaučiame, pavyzdžiui, muitinės suinteresuotumą. Panašiai galėtų būti su nacionalinėmis ginkluotosiomis pajėgomis ir valstybės saugumo įstaigomis. Mes galime didžiuotis - šį labai naudingą tarptautinio bendradarbiavimo instrumentą sukūrė 2 projekto partneriai - Latvijos Valstybės policija ir Utenos policijos komisariatas", – kalbėjo Vytautas Vaiškūnas.
Latvijos Valstybės policijos Latgales regiono valdybos viršininkas Juris Pastars pabrėžia: „Mes esame ypatingų temų pradininkai Latvijoje. Pavyzdžiui, mums labai aktualus vaizdo stebėjimo sistemų įsigijimo klausimas - kai pradėjome šį projektą, apie jį apskritai buvo labai mažai informacijos. Dabar jau atsirado stambūs, rimti komersantai, kurie pasirengę tiekti specialias vaizdo kameras su automobilių valstybės numerio ženklų atpažinimo funkcija". Juris Pastars taip pat akcentuoja projekto svarbą. Projektas yra lyg ženklas policijai, pasienio apsaugai, muitinei ir Valstybinei pajamų tarnybai glaudžiai bendradarbiauti. Pirma, saugumo lygis pasienio zonoje tiktai išaugtų, antra, dar daugiau pasiteisintų sinerginio bendradarbiavimo platformos idėja - taip galima plėstis ir toliau vystytis.
Projekto vertinimą pateikė ir Lietuvos Valstybės pasienio apsaugos Ignalinos skyriaus viršininkas Saulius Tamulevičus. Jis palankiai įvertino žinias ir įgūdžius, įgytus rengtuose profesiniuose mokymuose, pabrėžė gautos patirties – kaip dalyvauti ir dirbti dideliame ES projekte, nes tai yra jų pirmoji galimybė bendradarbiauti su kitos Europos valstybės kolegomis, – svarbą.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jo turinį atsako Latvijos Respublikos valstybinė policija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Projektą bendrai finansuoja Latvijos ir Lietuvos programa.
Detalesnę informaciją apie projektą rasite čia:
http://www.utena.lt/.../3734-2014-2020-m-intereg-v-a-latvijos...
Susijusios nuorodos:
2014–2020 m. Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos interneto svetainė: www.latlit.eu/
Oficiali Europos Sąjungos svetainė: www.europa.eu

Joomla templates by a4joomla