1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Vaizdo stebėjimo kameros užtikrins saugesnį gyvenimą mieste

interegUtenaĮsibėgėjo 2017 metais gegužės mėnesį pradėto įgyvendinti V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-082 „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje / SYNERGY FOR SECURITY" darbai. Daugiau kaip pusės milijono vertės projektas parengtas atsižvelgiant į aktualiausias pastarųjų metų problemas, kurias spręsti efektyviai įmanoma tik bendradarbiavimo abipus sienos lygiu.
Sutelkus Latvijos ir Lietuvos teisėsaugos institucijų ir savivaldybių išteklius, pagal projektą bus įgyvendintas keletas bendrų sprendimų, skirtų bendradarbiavimui abipus sienos aktyvinti. Tam bus panaudota sukurta sinergine bendradarbiavimo platforma valstybių saugumui stiprinti, skatinamas bendradarbiavimas tarp gyventojų, teisėsaugos įstaigų bei savivaldybių. Bendri iššūkiai yra susiję sprendžiant nusikalstamumo, viešojo saugumo ir nelegalios imigracijos klausimus, kai Rytų Latvija ir Lietuva yra naudojamos kaip tranzito regionai tolesniam nusikalstamumo judėjimui į Europą.

lentaĮgyvendinant projektą bus įrengtos intelektualios dieninės / naktinės vaizdo stebėjimo sistemos, galinčios atpažinti transporto priemonių valstybinius registracijos numerius visuose tarpvalstybiniuose keliuose ir valstybiniuose tranzito keliuose Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje. Trečiajame projekto įgyvendinimo etape vyko svarbūs intelektualių vaizdo stebėjimo kamerų sistemų projektavimo darbai ir kruopštus pasirengimas sistemoms diegti. Ketvirtajame projekto įgyvendinimo etape planuojama įrengti vaizdo stebėjimo kameras.
Utenos rajono savivaldybės administracija projekto metu yra numačiusi plėsti ir integruotos vaizdo stebėjimo sistemos viešose vietose tinklą, kuris užtikrintų dar optimalesnį visuomenės saugumą ir padėtų palaikyti viešąją tvarką Utenos mieste: gatvėse, parkų prieigose, stadionuose ir kt. Visą parą kontroliuojamose teritorijose vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuoti teisės pažeidimai ir įvykiai yra apdorojami ir duomenys perduodami Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui, kuris atsakingas už teisės pažeidimų (nusižengimų) prevencines ir kontrolės programas, įskaitant kelių eismo transporto priemonių sustojimą ir stovėjimą draudžiamose vietose kontrolė. 2018 metais vaizdo stebėjimo kameros iš viso užregistravo 1846 administracinius teisės pažeidimus. Lyginant su ankstesniais metais, šis skaičius didėja, todėl imtasi priemonių didinti pajėgumus. Pasitaiko itin įžūlių nusikaltimų, kai net dienos metu be skrupulų yra daromi pažeidimai, niokojamas visuomeninis turtas ir kt. Stebimos „karštos" jaunimo susibūrimo vietos, rengiami reidai.
Tikimasi, kad vaizdo stebėjimo sistemos plėtra užtikrins dar saugesnį gyvenimą mieste, o atsakingoms institucijoms padės vykdyti numatytus prevencinius veiksmus.
Projektą bendrai finansuoja Latvijos ir Lietuvos programa.
Detalesnę informaciją apie projektą rasite čia:
http://www.utena.lt/.../3734-2014-2020-m-intereg-v-a-latvijos...

Susijusios nuorodos:
2014–2020 m. Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos interneto svetainė: www.latlit.eu/

Oficiali Europos Sąjungos svetainė: www.europa.eu

 

Joomla templates by a4joomla