1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Kad kaime būtų smagiau, saugiau, lengviau

IMG 7310 (Custom)Vasario 5 d. Utenos rajono savivaldybės 2018 metais nuveikti darbai, įgyvendinti projektai, įveikti iššūkiai buvo pristatyti pirmosioms bendruomenėms: Vilučių, Kaniūkų ir Kaimynų kaimų gyventojams. Savivaldybės 2018 m. veiklos ataskaitą šioms Užpalių krašto bendruomenėms pristatė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė ir Užpalių seniūnas Eugenijus Keraminas.
Susitikimai su gyventojais vyko bendruomenių namuose. Pristatydamas Savivaldybės veiklos ataskaitą, meras Alvydas Katinas sakė, kad daug ir ilgai kalbėti apie tai, kas buvo, kas vyko praeityje, nėra tikslinga. „Apie 2018 m. darbus jūs paskaitysite pačioje ataskaitoje, kurioje išsamiai, pasiremiant iškalbingais skaičiais, pristatyti veiklos rezultatai, įvairių sričių pasiekimai, – kalbėjo meras. – Svarbiausia – išklausyti jūsų pageidavimus, pasikalbėti, kaip jūsų bendruomenės gyvena, su kokiomis problemomis susiduria ir kaip Savivaldybė galėtų padėti tas problemas išspręsti".


Visos minėtos Užpalių krašto bendruomenės Utenos rajono savivaldybės vadovams išsakė panašias problemas. Viena pagrindinių – vandens ir nuotekų tinklų nutiesimas bei prisijungimas prie jų. Nė mažiau svarbūs darbai gyvenimo kokybei kurti – gatvių tvarkymas: duobių išlyginimas ir asfaltavimas. Taip pat ir bendruomenės namų stogo bei patalpų remontas. Štai vilutiškiai, siekdami paįvairinti laisvalaikį, bendruomenės namuose pageidavo turėti treniruoklių, Kaimynų kaimo gyventojai – „įveiklinti" savo bendruomenės namus, pastačius juose kompiuterių, įdarbinus specialistą ir organizuojant daugiau renginių. Kaniūkų rūpestis – pagrindinės gatvės apšvietimo sutvarkymas, verslo plėtojimas, antrame bendruomenės namų aukšte esančias patalpas išnuomojant verslininkui arba įrengiant ten nakvynės turistams vietas. Juk Kaniūkų kraštas – apsuptas gamtos grožio, šalia – Šventoji.
Visos bendruomenės susiduria ir su skaudžia demografine problema. Gyventojų, deja, mažėja, kaimuose likę daugiausia pagyvenę žmonės. Štai Kaniūkuose registruotų gyventojų – šiek tiek daugiau nei 150. Kaimynuose, kaip pačios į susitikimą atėjusios moterys sakė, liko vien našlės. Vilučiuose jaunimas taip pat nepasilieka gyventi.
Atsakydami į visus klausimus ir pageidavimus, Savivaldybės vadovai pabrėžė, kad visoms problemoms išspręsti yra būdai ir galimybės. Buvo pristatytos programos ir tvarkos, kuriomis remiantis lėšos bus skirtos ir gatvėms tvarkyti, ir apšvietimui įrengti, ir suteikti kompensacijas prisijungiant prie vandentvarkos tinklų. „Taip pat planuojame parengti programą, kaip kompensuoti kaimo privačių namų nuotekų surinkimo talpų įrengimą, – sakė meras. – Programa turėtų paskatinti individualių sodybų gyventojus įsirengti nuotekų surinkimo talpas, nes, kaip žinote, per tam tikrą laiką lauko tualetų Lietuvoje turės nebelikti".
Savivaldybės vadovams buvo pateiktas ir vienas ypatingas prašymas, nuskambėjęs Kaimynuose. Suskaičiavusios, kad kaime gyvena daugiau kaip 10 našlių, moterys šypsodamosios paprašė: „Atvežkite mums vyrų. Bus smagiau, saugiau, lengviau..."

Joomla templates by a4joomla