1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Bendradarbiavimas ir technologijos!

intereg

RS kontrabanda 1

Bendradarbiavimas ir technologijos – tai yra raktažodžiai, paaiškinantys praėjusiais metais atliktus darbus saugant ir stiprinant valstybės sieną. Nuo 2015 metų daug dėmesio skiriama Latvijos išorinės valstybės sienos infrastruktūros įrengimui ir techninių priemonių įrengimo vietai, dėl to šiais metais „žaliosios" zonos atskleistų pažeidimų skaičius padvigubėjo: 2017 metais dėl neteisėto „žaliosios" zonos kirtimo buvo sulaikyti 104 trečiųjų šalių piliečiai, o 2018 metais, aktyviai bendradarbiaujant pasieniečiams ir padedant kaimyninių valstybių kolegomis, buvo sučiupti 199 trečiųjų šalių piliečiai, vykdantys neteisėtas veikas.

Tarp nelegalių sienos pažeidėjų vis dar dominuoja Vietnamo piliečiai. 2018 m. VSAT pareigūnai pasienyje su Baltarusija nustatė 67 sienos pažeidimo atvejus ir sulaikė 121 sienos pažeidėją. Minėtame sienos ruože šiemet užkardyti 184 kontrabandos gabenimo į Lietuvą atvejai ir sulaikytas 191 asmuo, gabenęs kontrabandą. Lietuva su Baltarusija turi 678,8 kilometro ilgio demarkuotą sieną. Visa ji yra Europos Sąjungos bei Šengeno išorės siena.
Nuo 2015 metų yra įrengiama infrastruktūra palei Latvijos–Rusijos valstybių sieną. Šiuo metu yra nuteista 207 km sienos juosta (12 metrų pločio) ir visiškai užbaigta įrengti planuota 93 km tvoros atkarpa. Statybos projektą planuojama užbaigti 2019 metais – įrengti likusią, mažiau kaip 80 km sienos juostą ir papildomai pastatyti 100 km tvorą. Pernai buvo įrengiama infrastruktūra palei Latvijos–Baltarusijos valstybių sieną. Statybų metu numatyta įrengti 130 km ilgio tvorą, išskyrus atkarpas palei Dauguvos upę ir ežerus, sukurti pėdsakų kontrolės zoną ir patruliavimo takus, kad būtų galima patruliuoti su keturračiais motociklais kuo didesniame sienos ruože ir net labai drėgnose atkarpose, takuose įrengiant tiltelius, per kuriuos galėtų persikelti pasieniečiai su šunimis.
Neįkainojama parama sienos apsaugai yra tiek infrastruktūros įrengimas palei Latvijos išorinę sieną, tiek specialiosios techninės priemonės, tokios kaip vaizdo stebėjimo ar buvimo vietos nustatymo sistemos. Šios sistemos leidžia laiku nustatyti, atskleisti ir identifikuoti sienos pažeidimą.
Latvija ir Lietuva šiuo metu įgyvendina plataus masto, daugiau kaip pusės milijono eurų vertės V-A INTERREG Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos Nr. LLI-082 projektą „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje", į kurį įsitraukė Latvijos ir Lietuvos teisėsaugos įstaigos – policija ir pasienio apsauga bei keturios savivaldybės, esančios strateginių kelių susikirtimo taškuose prie Latvijos-Baltarusijos ir Latvijos-Rusijos sienos.
Projektą bendrai finansuoja Latvijos ir Lietuvos programa.
Detalesnę informaciją apie projektą rasite čia:
http://www.utena.lt/.../3734-2014-2020-m-intereg-v-a-latvijos...

Susijusios nuorodos:
2014–2020 m. Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos interneto svetainė: www.latlit.eu/

Oficiali Europos Sąjungos svetainė: www.europa.eu

Joomla templates by a4joomla