1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

PAGALBA TARPTAUTINIO IŠLAIKYMO IŠIEŠKOJIMO ATVEJAIS

Europos Sąjungos valstybėse narėse (išskyrus Daniją) įsteigtos centrinės institucijos bendradarbiauja tarpusavyje, palengvindamos išlaikymo išieškojimo prašymų persiuntimą, nagrinėjimą ir vykdymą kitose šalyse.
Lietuvos Respublikoje centrinės institucijos yra Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyrius (toliau – Fondo valdybos Mažeikių skyrius). Kuomet siekiama išieškoti išlaikymą asmeniui iki 21 metų, centrinė institucija yra Fondo valdybos Mažeikių skyrius. Tais atvejais, kai siekiama išieškoti išlaikymą 21 metų asmeniui ir vyresniam, centrinė institucija yra Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba.


Centrinės institucijos gali pagelbėti kreditoriui, kai:
- reikia pripažinti ir paskelbti vykdytinu bei vykdyti iki 2011 m. birželio 18 d. Europos Sąjungos valstybėje narėje priimtą teismo sprendimą;
- reikia vykdyti po 2011 m. birželio 18 d. Europos Sąjungos valstybėje narėje priimtą teismo sprendimą;
- reikia prašomoje valstybėje priimti teismo sprendimą ar pakeisti ankščiau teismo priimtą sprendimą;
- kita Europos Sąjungos valstybė prašo imtis specialiųjų priemonių nustatant skolininko gyvenamąją vietą, informaciją apie gaunamas pajamas ir turimą nekilnojamąjį turtą.
Centrinės institucijos gali pagelbėti skolininkui, kai:
- reikia pripažinti Europos Sąjungos valstybės narės teismo sprendimą, kurio pagrindu stabdomas ankstesnio sprendimo vykdymas;
- reikia pakeisti Europos Sąjungos valstybės narės teismo ankščiau priimtą teismo sprendimą.
Centrinės institucijos, palengvindamos asmenų išlaikymo išieškojimo kitoje valstybėje klausimų sprendimą:
- konsultuoja ir padeda užpildyti asmenims, kuriems reikia išlaikymo, prašymus, pataria kokių reikia papildomų dokumentų, tikrina prašymuose ir dokumentuose nurodytus duomenis;
- priima asmenų prašymus ir persiunčia kitų valstybių centrinėms institucijoms;
- bendradarbiauja ir keičiasi dokumentais bei informacija su kitų šalių centrinėmis institucijomis;
- savo šalyje inicijuoja ir (ar) palengvina reikalingus veiksmus su kitomis institucijomis.
Atkreipiame dėmesį, kad visos paslaugos, kurias centrinės institucijos teikia asmenims yra nemokamos. Šios institucijos taip pat organizuoja ir apmoka reikalingų pateikti kitai valstybei dokumentų vertimą (jeigu reikia) į tos valstybės kalbą. Tam, kad asmuo galėtų pasinaudoti centrinių institucijų tinklo pagalba ir suteikiamais palengvinimais išlaikymo išieškojimo srityje, jis tokių paslaugų turi kreiptis tik per savo valstybės centrinę instituciją, t. y. turi kreiptis atitinkamai į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą arba Fondo Mažeikių skyrių.
Išlaikymo prievolių 21 metų ir vyresniems asmenims klausimais reikėtų kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą: Odminių g. 3, Vilnius, tel. +370 700 00190, faks. +370 700 35 004, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Išlaikymo prievolių asmenims iki 21 metų klausimais reikėtų kreiptis į Fondo valdybos Mažeikių skyrių: Vasario 16-osios g. 4, Mažeikiai, tel. (8 443) 26 659, faksas (8 443) 27341, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Joomla templates by a4joomla