1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

BUS JUNGIAMOS ELEKTROS SIRENOS

Š. m. spalio 17 d., 11 val. 52 min., vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, bus jungiamos elektros sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems", taip pat gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą.
Patikrinimo metu sirenos kauks 3 minutes. Joms nustojus kaukti, 11 val. 55 min., per Lietuvos radijo ir televizijos programas, vietinio radijo programą gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos. Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia, t. y. 11 val. 52 min., ir tęsis iki 11 val. 58 min.

Patikrinimo metu šalies gyventojai turės galimybę įsitikinti, ar jie yra teisingai įsijungę korinio transliavimo funkciją tam, kad gautų trumpuosius perspėjimo pranešimus. Patikrinimo metu pranešimai perduodami kas vieną minutę. Jeigu telefonas nustatytas teisingai, gyventojas gaus tik vieną pranešimą. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama tinklalapiuose adresu www.utena.lt / Civilinė sauga arba www.gpis.vpgt.lt
Primename, kad išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus - balandžio ir spalio mėnesiais, kai atliekamas Perspėjimo sistemos patikrinimas. Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, šalies gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus, prireikus - per mobiliąsias įgarsinimo priemones ar per pasiuntinius, o informuojami per radiją ir televiziją.

Joomla templates by a4joomla