1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Pasidalinta Utenos rajono savivaldybės išvykusių kraštiečių įtraukimo į Utenos gyvenimą patirtimi

urmLietuvos savivaldybių asociacija kartu su Užsienio reikalų ministerija rugsėjo 11-ąją sukvietė „Globalios Lietuvos" regioninius partnerius – „Globalių regionų" koordinatorius savivaldybėse į seminarą, kuris buvo skirtas aptarti savivaldybių vaidmenį siekiant įtraukti diasporą į Lietuvos gyvenimą, skatinti aktyvesnį jų įsitraukimą į regionų bendruomenes, pasidalinti patirtimi, iššūkiais ir pasiekimais.


Užsienio reikalų ministerijos parengta „Globalios Lietuvos programa" ragina savivaldybes įsitraukti į aktyvų bendradarbiavimą su išvykusiais, padėti jiems atrasti ir stiprinti asmeninį santykį su savo gimtąja vieta, mokymosi įstaiga ar darboviete ir tapti aktyviu savo regiono ar miestelio kūrėju.
Seminaras prasidėjo labiausiai pažengusių „Globalių regionų" koordinatorių savivaldybėse pasidalinimu patirtimi. Rajonuose vykdomus projektus pristatė Tauragės, Panevėžio, Kauno, Birštono bei Utenos atstovai. Utenos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus specialistas Paulius Čyvas supažindino svečius su diasporos ir Utenos ryšiais, Utenos ambasadorių paskyrimo tvarka, organizuotais susitikimais ir iniciatyvomis miesto gimtadienio metu.
Seminaro dalyviai taip pat susipažino su „Globalios Lietuvos" – užsienio lietuvių įsitraukimo į Lietuvos gyvenimą – kūrimo 2020–2030 programa, aktualia „Vilnius Go", „City Alumni", „Renkuosi Lietuvą" informacija. Pranešimus taip pat skaitė LR Vyriausybės kanceliarijos, SODROS atstovai.
Seminare dalyvavo atstovai iš 31 Lietuvos savivaldybės.

Nuotrauka – iš Užsienio reikalų ministerijos archyvo

Joomla templates by a4joomla