1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utena oficialiai paskelbta L tašku

41487163 2117603658452435 2275199658802282496 o (Custom)Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas Utenos 757-ojo gimtadienio šventės, pavadintos „Susitikime laimės mieste!", metu, sveikindamas gausiai susirinkusius uteniškius ir šventės svečius, paskelbė Uteną L tašku. „Nenorėdamas atsilikti nuo sostinės, pasiskelbusios Europos G tašku, sakau, kad Utena nuo šiandien tampa L tašku. Kodėl L? Todėl, kad Utena – laimės miestas, jame gyvena laimingi žmonės. Žinoma, ieškosime L taško Utenoje, jei patys uteniškiai tam pritars ir padės jo ieškoti. Bet net neabejoju, kad padės ir kad suras. Džiugu, kad daugelis jau ir surado."


L taške šeštadienį buvo gausu visko: ir žmonių, ir renginių, ir kitų atrakcijų. Vieno Utenos krašto garbės piliečio priesakas savivaldybei, kad ji su Dievuliu turi būtinai pasirašyti sutartį dėl gero oro, buvo įvykdytas su kaupu: rugsėjo 8-oji greičiau priminė ne rudens dieną, o karštą liepos pabaigos šeštadienį. Tad Utenos 757-asis gimtadienis išviliojo iš namų ne tik pačius uteniškius, bet pritraukė svečių ir iš aplinkinių rajonų. Utenos šventėje linksminosi anykštėnai, zarasiškiai, molėtiškiai, kupiškėnai ir kiti kaimynai.
Visų į šventę atvykusių laukė begalybę pasirinkimų: koncertai, amatininkų, tautodailininkų mugė, parodos, susitikimai, kaimiškų seniūnijų kiemai, kvietę prie susiedų stalo, jaunimo sodas, sporto programa. Norinčius apsipirkti kvietė šventinė mugė, išsidėsčiusi po visą Aušros gatvę, norintiems pasisotinti – visa teritorija su šašlykų, dešrelių kepėjais, bulvyčių virėjais ir skaniausiais kvapais. Pasiklausyti koncertų visi skubėjo prie didžiosios scenos, kur koncertavo Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa", dainavimo studijos „Decima" dainorėliai, Utenos kraštiečių choras „Indraja". Prie Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos ir Europe direct Utenos informacijos centro paviljono vyko įvairios viktorinos, knygų loterija, diskusijos, šventės dalyvius viliojo Lietuvos kariuomenės ginkluotės, technikos ir ekipuotės pristatymas, baikerių motociklų paroda, Utenos medžiotojų ir žvejų draugijos kiemas, „Ugniagesių mokykla", Utenos lankininkų klubo pasirodymai, Utenos meno mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas. Scenoje prie Dauniškio ežero kiemo vartus atidarė Utenos miesto ir rajono meno kolektyvai. Vakare griaudėjo grupės „Naktinės personos", „G&G Sindikatas" (pastarosios grupės koncertą dovanojo AB „Utenos trikotažas"), joms antrino Vytautas Šiškauskas, Karina Krysko ir Edgaras Lubys.
Po penkerių metų pertraukos Utenos daugiafunkciame sporto centre buvo surengta tarptautinė verslo paroda „EXPO 2018". Alių kaime, Utenos motokroso trasoje rugsėjo 8–9 d. vyko NISSAN Lietuvos motokroso čempionatas. Pirmą kartą į Uteną sukviesti viso pasaulio kraštiečiai buvo įtraukti į aktyvias veiklas „Globalios Utenos" erdvėje. Didelio susidomėjimo sulaukė naujo sezono „Juventus" krepšinio komandos pristatymas. O fejerverkai ir šviečiančio, grojančio fontano Dauniškio ežere programa abejingų nepaliko nė vieno.
L taške netrūko ir dar vienų svečių: tai laimės miesto užsienio miestų partnerių delegacijų, kurios su gausiom dovanom ir sveikinimais atskubėjo iš Preilių, Rezeknės (Latvija), Kovelio (Ukraina), Glubokoje (Baltarusija), Pontinijos (Italijos). Visų dienos koncertų akcentas – energingas ir uždegantis Pontinijos miesto polifoninio choro pasirodymas. Nuoširdžių sveikinimų miestelėnams negailėjo Lietuvos karinių jūros pajėgų patrulinio laivo „Sėlis" atstovai.
Taigi laimės mieste susitiko visi: draugai, pažįstami, giminės, kaimynai, bendradarbiai, svečiai iš tolimų kraštų.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla