1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

„Kino karavano" seansas po atviru dangumi aplankė Uteną

2018 08 09 Vincent

Tris mėnesius populiariausius „Kino pavasario" filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas" atvyko į Uteną. Rugpjūčio 9 d., 21.30 val., į Vyžuonos parko amfiteatrą rinkosi uteniškiai ir miesto svečiai. Neįprastoje kino erdvėje temstant seanso žiūrovai išvydo ne tik žvaigždėtą dangų, Vyžuonos parko erdvėje skraidančius šikšnosparnius, bet ir pirmą kino istorijoje tapytą filmą apie visame pasaulyje garsaus dailininko Vincento Van Gogho gyvenimą. Filmas „JŪSŲ VINCENTAS" buvo rodomas įgarsintas lietuviškai. Nepaprastų emocijų pakylėti uteniškiai po filmo demonstravimo plojo „Kino pavasario" komandai, kuri su projektu „Kino karavanas" dar žadėjo atvykti ir Utenos miesto šventės metu, rugsėjo 8 d., kai vakare vėl visus norinčius sukvies į kino seansą po atviru dangumi Utenos Vyžuonos parko amfiteatre.

Praėjus metams po dailininko Vincento Van Gogho mirties, vienintelis tikras jo draugas paštininkas Arleso su detektyvu sūnumi rūpinasi, kad paskutinis nusižudžiusio menininko laiškas būtų pristatytas į vietą. Lenkų ir britų tandemas rekonstravo sudėtingą ir painią paslaptį bei ištyrinėjo, kas galėjo nutikti paskutiniais Van Gogho gyvenimo mėnesiais. 125 dailininkams prireikė net 7 metų, kad nutapytų 65 tūkst. filmo kadrų ir atgaivintų Van Gogho paveikslus. Susipažinsite su jo artimiausiais žmonėmis, mėgstamiausiomis vietomis, o viename žymiausių paveikslų įamžinta gandais apipinta istorija apie nusipjautą ausies galiuką. Svarstoma, kad būtent šis nutikimas tapo menininko pabaigos pradžia.
„Neįtikėtinai gražus pažangiausios animacijos, dailės ir meno kūrinys, dideliame ekrane atrodantis lyg paties Van Gogho nutapytas paveikslas. Tik per asmenine patirtimi paženklintą kūrybą įmanoma bent kiek pažinti ir suprasti legendinį dailininką", – sako kino kritikas Edvinas Pukšta.
Filmo JŪSŲ VINCENTAS anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=CGzKnyhYDQI

Joomla templates by a4joomla