1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Įsibėgėjo 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje/SYNERGY FOR SECURITY“ Nr. LLI-082

intereg12018 m. gegužės 16 d. Latvijos mieste Karsavoje įvyko 2014–2020 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-08 „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje/SYNERGY FOR SECURITY" antrasis vadovų susitikimas, kuriame dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės administracijos, kaip vieno iš 8 tarptautinio projekto partnerių, atstovai. Susitikime buvo pasirašytas projekto sutarties pakeitimas, pratęsiant projekto trukmę iki 2019 m. lapkričio mėn.


Projekto tikslas – bendradarbiaujant savivaldybėms ir teisėsaugos institucijoms, spręsti nusikalstamumo abipus sienos, viešojo saugumo ir nelegalios imigracijos klausimus, kur Rytų Latvija ir Lietuva yra naudojamos kaip tranzito regionai tolesniam nusikalstamumo judėjimui į Europą. Suvienijus Latvijos ir Lietuvos teisėsaugos įstaigų ir savivaldybių išteklius, bus sukurta sinerginė bendradarbiavimo platforma valstybių saugumui stiprinti ir bus skatinamas bendradarbiavimas tarp gyventojų, teisėsaugos įstaigų ir savivaldybių.

Taip pat susitikimo metu buvo pristatyti antrajame projekto įgyvendinimo etape vykdyti pagrindiniai renginiai. Valstybinės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Ignalinos rinktinės atstovė Giulnara Steponienė ir Latvijos Respublikos Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Romualds Stašans pristatė 2018 m. kovo 14–16 dienomis vykusio „Gerosios praktikos pasidalinimo turas" įspūdžius. Visų aštuonių projekto partnerių atstovai, dalyviai ir pakviesti ekspertai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvoje ir Latvijoje naudojamų vaizdo stebėjimų sistemomis, jų funkcionalumu, naudojimu, ir palyginti skirtingus vaizdo stebėjimo sistemų techninius ir programinius sprendimus. Buvo aplankyti keturi miestai: Visaginas, Šiauliai (Lietuva) ir Daugpilis, Jelgava (Latvija). Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas pristatė šių metų balandžio 24–25 dienomis Latvijoje vykusio seminaro „Neteisėta imigracija, prevencinės priemonės pasienio zonose, tarpvalstybinis bendradarbiavimas" programą. Mokymu metu Latvijos ir Lietuvos valstybių saugumo pareigūnai susipažino su pasienio tarnybų struktūra, darbo metodais vykdant nelegalios migracijos kontrolę prie Europos Sąjungos išorės sienų bei kylančiomis grėsmėmis. O Latvijos policijos atstovai pristatė 2018 m. gegužės 7–11 dienomis vykusio Latvijos ir Lietuvos 11 teisėsaugos ir pasienio institucijų atstovų vizitą į Nyderlandų Karalystę ir Vokietiją. Vizito metu buvo pasidalinta gerąją patirtimi valstybės saugumo klausimais.

Projektą bendrai finansuoja Latvijos ir Lietuvos programa.
Detalesnę informaciją apie projektą rasite čia:
http://www.utena.lt/index.php/projektai/2-uncategorised/3734-2014-2020-m-intereg-v-a-latvijos-ir-lietuvos-bendradarbiavimo-per-siena-programa
Susijusios nuorodos:
2014-2020 m. Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos interneto svetainė: www.latlit.eu/
Oficiali Europos Sąjungos svetainė: www.europa.eu

Joomla templates by a4joomla