1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

KRITIŠKAS / ATVIRAS / STIPRUS

NTAKD  KAS

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas nuolat atlieka psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir su juos susijusių pasekmių stebėseną, pasitelkdamas įvairius ir mokslu grįstus įrodymus. Vienas patikimiausių ir nuosekliai atliekamų tyrimų Lietuvoje dėl jaunimo vartojimo ypatumų yra ESPAD tyrimas. Paskutiniai jo duomenys rodo, kad nuo 1995 m. narkotikų vartojimo vidurkis tarp 15–16 metų mokinių išaugo beveik 6 kartus. Tai tik patvirtina, kad psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija nėra pakankamai efektyvi – jauniems žmonėms sudėtinga priimti atsakingus dėl sprendimus minėtų medžiagų vartojimo. Tai sąlygoja ir nuolat besikeičiantis kontekstas: internetu platinama daug jaunimą klaidinančios informacijos apie psichoaktyviąsias medžiagas, atsiranda vis daugiau naujų psichoaktyviųjų medžiagų (2018 m. – 53), sąlygų jų įsigyti ir atsisiųsti iš kitų šalių.
Departamentas, reaguodamas į šias tendencijas, bei įvertinęs geriausią kitų šalių patirtį, sukūrė naują, interaktyvią interneto svetainę jaunimui nuo keturiolikos metų – www.askritiskas.lt (turi ir mobilią versiją). Jos turiniu siekiama tinkamai informuoti jauną žmogų, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Taip pat skatinti būti atviru bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, o svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.

 

Pažinkime, kad padėtume!

Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai" kartu su Šiaulių universiteto Specialiosios pedagogikos katedra pristato edukacinį trumpametražį filmą apie vaikų autizmo požymius „Gimtadienio šventė".

https://www.asdinfowales.co.uk/home.php?page_id=9093

Seminaras „Daugialypis smurto veidas. Kaip jį atpažinti. Pagalbos galimybės"

Utenos rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija kartu su Utenos šeimos ir vaiko gerovės centru, Lietuvos policijos rėmėjų asociacija 2018 m. vasario 27 d. organizavo seminarą „Daugialypis smurto veidas. Kaip jį atpažinti. Pagalbos galimybės". Seminaras skirtas švietimo įstaigų vadovams, socialiniams pedagogams, seniūnams, socialiniams darbuotojams ir kitiems specialistams, dirbantiems vaiko gerovės srityje.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla