school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Bendruomeninių organizacijų taryba pasiryžusi dialogui

2020 01 24 NMA

Sausio 22 d. Utenos rajono savivaldybėje įvyko šiais metais pirmasis Bendruomeninių organizacijų tarybos (BOT) posėdis, kuriame aptarti trys svarbūs darbotvarkės klausimai.
Posėdyje dalyvavusi LR Žemės ūkio ministerijos atstovė Monika Barnackienė suteikė daug vertingos informacijos dėl paraiškų pildymo pagal 2020 m. Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai priemonę. Priemonės pristatymą turėjo galimybę išgirsti ne tik BOT nariai, bet ir visi norintys bendruomeninių organizacijų (BO) atstovai, kuriems ši priemonė yra aktuali ir kurie siekia šiais metais pasinaudoti parama.

Skaityti daugiau

Krepšinio varžybos „Mero taurė -2020“

Šiais metais vykstačios Utenos rajono savivaldybės mero taurės krepšinio varžybos, kurios organizuojamos jau jau septynioliktą kartą, pasiekė finišo tiesiąją. Atkrentamosios varžybos pateikė keletą staigmenų. Ketvirtfinalyje „UTA-Juventus“ komanda netikėtai pralaimėjo „Ritaugai“ (79:95), atkaklios kovos vyko pusfinaliuose, kur Utenos DSC tik vieno taško skirtumu (79:78) įveikė pajėgią „Policijos“ komandą, o „Sporto vilkai“ rezultatu 90:67 įveikė staigmeną pateikusią „Ritaugą“.
Finalinės Utenos rajono savivaldybės mero taurės krepšinio varžybos vyks 2020 m. sausio 31 dieną Utenos daugiafunkcio sporto centro pagrindinėje salėje (K. Donelaičio g. 38):
18.00 val. rungtynės dėl 3-4 vietų: „Ritauga“ – „Policija“.
19.30 val. finalas: „Sporto vilkai“ – „Utenos DSC“.

Utenos rajono savivaldybės vadovų akiratyje – gatvės ir pramonės parko sklypai

2020 01 23 parkai

Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Romualda Serbentienė, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas, vyr. specialistas Evaldas Rimas, vyr. architektas Saulius Zokas vyko apžiūrėti teritorijų, kuriose numatyta steigti Utenos pramonės parką.

Skaityti daugiau

Gyventojų žiniai

Nuo 2020 m. vasario 1 d. keičiasi priemiesčio maršrutų tvarkaraščiai:
• priemiesčio maršrutas Nr. 18 „Utena–Bikūnai per Sudeikius, Bikuškį“ bus vykdomas tik antradieniais (iš Utenos autobusų stoties (AS) išvykstama 5.50 val. ir vykstama iki Bikūnų). Pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais bus vykdomas maršrutas Nr. 68 „Utena-Sudeikiai“ (iš Utenos autobusų stoties išvykstama 6.45 val. ir 15.10 val.);
• priemiesčio maršrutas Nr. 33 „Utena–Minčia per Spitrėnus, Sirvydžius“ bus vykdomas tik pirmadieniais ir penktadieniais (iš Utenos autobusų stoties išvykstama 5.45 val. ir 15.30 val.);
• priemiesčio maršrutas Nr. 30 „Utena–Vilkablauzdė per Kuktiškes, Tauragnus“ bus vykdomas antradieniais (iš Utenos autobusų stoties išvykstama 13.00 val.);
• priemiesčio maršruto Nr. 40 „Utena–Pakalniai“ reisas (išvykimas iš Utenos AS 6.30 val.) bus nebevykdomas. Vykdomas vietinio (miesto) maršrutas Nr. 9A „Aukštakalnis–Utenėlė mokinių mokslo metų laikotarpiu nuo spalio 1 d. iki balandžio 14 d. (išvykimas iš Aukštakalnio 6.36 val.). Mokinių atostogų metu maršrutas Nr. 9 „Aukštakalnis–Narkūnai“ bus vykdomas iki Narkūnų (išvykimas iš Aukštakalnio 6.46 val.).
Nuo 2020 m. vasario 1 d. UAB „Utenos autobusų parkas“ vykdomų maršrutų tvarkaraščiai bus paskelbti internete ir viešojo transporto stotelėse.

Norintiems mesti rūkyti – interneto svetainė nerukysiu.lt

nerukysiultNarkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas pristato interneto svetainę www.nerukysiu.lt.
www.nerukysiu.lt – tai interaktyvi interneto svetainė, skirta asmenims, norintiems atsisakyti šio žalingo įpročio, taip pat skirta motyvuoti asmenis nerūkyti. Svetainėje galima rasti interaktyvius testus, padedančius sužinoti rūkančiojo tipą bei priklausomybės laipsnį, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai, interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur kreiptis pagalbos metant rūkyti ir kt.

Šioje svetainėje lankytojai ras koncentruotą informaciją apie tai, kaip mesti rūkyti, kodėl verta mesti rūkyti bei informaciją apie rūkymo metimo stadijas, kuri suteiks pasitikėjimo savimi metant rūkyti. Taip pat šioje interneto svetainės galima bus rasti informaciją apie pasyvų rūkymą, kuri bus naudinga net ir nerūkantiems asmenims.

Svetainė jaunimui askritiskas.lt

kritiskasltNarkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas nuolat atlieka psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir su juos susijusių pasekmių stebėseną, pasitelkdamas įvairius ir mokslu grįstus įrodymus. Vienas patikimiausių ir nuosekliai atliekamų tyrimų Lietuvoje dėl jaunimo vartojimo ypatumų yra ESPAD tyrimas. Paskutiniai jo duomenys rodo, kad nuo 1995 m. narkotikų vartojimo vidurkis tarp 15–16 metų mokinių išaugo beveik 6 kartus. Tai tik patvirtina, kad psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija nėra pakankamai efektyvi – jauniems žmonėms sudėtinga priimti atsakingus dėl sprendimus minėtų medžiagų vartojimo. Tai sąlygoja ir nuolat besikeičiantis psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo reiškinio kontekstas: internetu platinama daug jaunimą klaidinančios informacijos apie psichoaktyviąsias medžiagas, atsiranda vis daugiau naujų psichoaktyviųjų medžiagų (2018 m. – 53) sąlygų jų įsigyti ir atsisiųsti iš kitų šalių.

Skaityti daugiau

Pranešimas apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus

2020 01 22

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“, statytojas A. G. informuoja visuomenę apie numatomą visuomenei svarbaus paslaugų paskirties pastato (autoserviso) projektavimą, kuriam Teritorijų planavimo įstatymo nustatytais atvejais neparengtas detalusis planas ir statyba žemės sklype, kadastriniu Nr. 8207/0001:163 Biliakiemio k.v., esančiame, Jono Asminavičiaus g. 14, Biliakiemio k., Utenos sen., Utenos r. sav., yra leidžiama.
Statytojas per 3 darbo dienas prie statybos sklypo ribos turi pastatyti stendą su išvardinta informacija, kurį privaloma laikyti ne mažiau 10 darbo dienų nuo šio pranešimo savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt , paskelbimo dienos.

Skaityti daugiau

Kviečiame teikti pasiūlymus dėl pagalbos į namus paslaugų teikimo

Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti pasiūlymus dėl pagalbos į namus paslaugų teikimo. Tai paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje, rūpintis asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Šeimos nariams, prižiūrintiems asmenis su negalia ar senyvo amžiaus asmenis, paslaugos suteiks galimybę turėti laikiną atokvėpį.

Skaityti daugiau

VSAT kveičia į Pasieniečio įvadinio mokymo kursus

Valst sienos apsaug logoInformuojame, kad nuo 2020 m. kovo 23 d. Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis kviečiame rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Skaityti daugiau

Utenos apskrities ligoninėje – ne kasdienis įvykis

2020 01 20 vaiku skyriusUtenos apskrities ligoninėje atidarytas neatpažįstamai pasikeitęs Vaikų ligų skyrius.
Kaip sakė ligoninės direktorius Dalius Drunga, skyriuje gali būti gydomi 25 ligoniukai, kartu su jais gali būti ir mamos bei tėčiai. Vaikučiai turi atskiras lovytes, šalia jų – lovos mamoms ar tėveliams.

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041