school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Tarptautinė žmonių su negalia diena

2021 12 03 NeigaliujuTarptautinės žmonių su negalia dienos proga Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė ir Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Lukoševičienė aplankė neįgaliųjų nevyriausybines organizacijas ir pasveikino Utenos krašto žmonių su negalia sąjungą ( pirmininkė Nijolė Gaivenienė), šĮ Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaurės rytų centro Utenos skyriuų ( vadovė Asta Šalkauskienė), Utenos rajono neįgaliųjų draugiją ( pirmininkė Sandra Ragaišytė).

 

Pranešimas apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus

2021 12 03 imageVadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“, statytojai L. R. ir A. R. informuoja visuomenę apie numatomą visuomenei svarbaus gyvenamosios paskirties (trijų ir daugiau butų- daugiabučio) pastato dalies paprastojo remonto ir gydymo paskirties patalpų paskirties keitimo į gyvenamosios paskirties patalpas, projektavimą, kuriam Teritorijų planavimo įstatymo 20 straipsnyje nustatytais atvejais neparengtas detalusis planas ir patalpos paskirties keitimas pastate, Aukštakalnio g. 108-17, Utenos m., sklypo kadastro Nr. 8270/0001:75, yra galimas.

Skaityti daugiau

Sostinės skulptūros mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną: visuomenei siunčia svarbią žinutę

Gruodžio 3 dieną, minint Tarptautinę žmonių su negalia dieną, žymios Vilniaus skulptūros solidarizuojasi su klausos, regos, fizinę, intelekto, psichikos ir nematomą negalią turinčiais žmonėmis. Vilniaus senamiestyje nuo 12 iki 19 valandos bus galima apžiūrėti 6 skulptūras, vienai dienai tapusias skirtingas negalias turinčių žmonių simboliais.

„Skulptūrų solidarizavimosi iniciatyva norime dar kartą atkreipti dėmesį, kad nesvarbu, su ar be negalios, žmogus pirmiausia yra žmogus – su unikaliomis mintimis, gebėjimais, pomėgiais, patirtimi. Juk jokio skirtumo, Jonas Basanavičius su balta lazdele ar be jos. Vis tiek pirmiausia jis yra Jonas Basanavičius,“ – sako iniciatyvą organizuojančio Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Eglė Čaplikienė.

Skaityti daugiau

Kviečiame visuomenę dalyvauti svarstant Utenos apskrities miškų tvarkymo schemą

Aplinkos ministerijos užsakymu rengiama Utenos apskrities miškų tvarkymo schema, su kuria galima susipažinti nuo 2021 m. lapkričio 26 d. iki 2022 m. sausio 28 d. Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje www.tpdris.lt (TPD Nr. S-NC-00-20-563), o nuo 2021 m. gruodžio 6 d. iki 2022 m. sausio 28 d. schemos rengėjo - VĮ Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje vivmu.lt/Veiklos sritys/Miškotvarka bei planavimo organizatoriaus – Aplinkos ministerijos internetiniame puslapyje ir Utenos rajono savivaldybėje, adresu: Utenio a. 4, Utena, Utenos rajono savivaldybės administracijos skelbimų lentoje prie Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus, I aukšte.
Konsultavimasis su kompetentingomis suinteresuotomis organizacijomis ir suinteresuota visuomene vyks Utenos rajono savivaldybės administracijoje – 2022 m. sausio 26 d. 14.00 val., adresu: Utenio a. 4, Utena, (Didžioji salė III a., 325 kab.).

Skaityti daugiau

Sveikinimas

Alvydas KatinasKiekvienų metų gruodžio 3-iąją minime Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Tai diena, kai žemai lenkiame galvas prieš ypatingus žmones ir dėkojame jiems už ištvermę, drąsą, tvirtybę, už tai, kad per gyvenimą eina aukštai iškelta galva. Iš jų mes turime mokytis daug ko: atkaklumo, ryžto, kantrybės, nuoširdumo. Šie ypatingi žmonės kaip niekas kitas moka džiaugtis, skleisti gerumą ir meilę, priimti iššūkius ir juos įveikti.
Visiems ypatingiems žmonės, jų artimiesiems ir globėjams linkiu stiprios sveikatos, neblėstančio kūrybinio polėkio kasdieniuose darbuose, drąsiai semti rieškučiomis gyvenimo džiaugsmą. Žinokit, kad niekad ir niekas šiame pasaulyje nėra mažas ir nereikalingas.

Pagarbiai,
Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės meras

Naujausia informacija. Utenos rajono duomenys

2021

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Utenos r. savivaldybėje 2021-12-02 naujai patvirtintų atvejų – 21.,

statistika

Keleivių dėmesiui!

Utenos autobusu parkasUtenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad nuo 2021 m. gruodžio 2 d. (ketvirtadienio) pasikeitė priemiesčio maršrutų ,,Utena–Vilučiai per Rašę, Užpalius“ ir ,,Utena–Vilučiai per Rašę, Kaimynus“ tvarkaraščiai:

• mokyklų darbo dienomis autobusas, išvykstantis iš Utenos autobusų stoties (Utenos AS) į Vilučius 5.55 val., iš Vilučių į Utenos AS - 6.40 val., kursuos pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais.
Tvarkaraščiai skelbiami UAB „Utenos autobusų parkas“ tinklalapyje http://www.utenosap.lt/ ir viešojo transporto stotelėse.

Informacija

 2021 m. gruodžio 7 d. 13 val. vyks nuotolinis Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos ketvirtosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdis.
Planuojama svarstyti:
Tauragnų piliakalnio su gyvenviete (24071), Utenos r. sav., Tauragnų sen., Tauragnų k., nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos akto projektas dėl apskaitos duomenų patikslinimo.

Skaityti daugiau

DĖMESIO!

Nuo gruodžio 2 d. 10.00 val. iki gruodžio 5 d. 21.00 val. uždaroma automobilių aikštelė prie Utenos kultūros centro (Aušros g. 49) nuo Aušros g. pusės. Gyventojų prašome šiuo laiku nestatyti automobilių, nes aikštelė bus naudojama renginiams, pagal poreikį bus valomas sniegas.

 

SAM primena: viešajame transporte būtina laikytis visų saugos taisyklių

2021 12 02 viesas transportasSveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į tai, kad Lietuvoje ir pasaulyje sparčiai plinta COVID-19 viruso Delta ir Omikron atmainos, kuriomis užsikrėsti pakanka trumpesnio kontakto ir mažesnio viruso kiekio nei įprastai, ragina gyventojus saugoti savo ir artimųjų sveikatą viešajame transporte – tinkamai dėvėti apsaugines medicinines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir laikytis kitų būtinų saugos reikalavimų.

Naudodamiesi viešuoju transportu, visi vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems žmonėms (pateikus neįgaliojo pažymėjimą), kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Pastariesiems rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Skaityti daugiau

SAM rekomendacijos artėjančiam šventiniam laikotarpiui

2021 12 02 sventesArtėjantis šventinis laikotarpis daugeliui reiškia dažnesnius susitikimus su artimaisiais, draugais, lankymąsi prekybos centruose, renginiuose. Epidemiologinei situacijai šalyje ir pasaulyje blogėjant bei plintant naujai COVID-19 viruso Omikron atmainai, šios, džiaugsmą nešančios šventinės tradicijos, gali tapti ir rizikos bei pavojaus šaltiniu – padidėjęs susibūrimų skaičius sudaro palankesnes sąlygas COVID-19 viruso plitimui. Dėl šios priežasties, Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgusi ir į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, siekia riboti koronaviruso plitimą visuomenėje ir teikia gyventojams rekomendacijas, kaip reikėtų elgtis šventiniu laikotarpiu.

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041