school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

Pradedamas įgyvendinti projektas

LT Co fundedbytheEU RGB POS

Utenos rajono savivaldybės administracija kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdo projektą Nr. 07-018-P-0001 „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione".
Projekto tikslas – teikti naujų formų bendruomenines paslaugas suaugusiems asmenims su proto ir/ar psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams) ir sudaryti sąlygas tikslinės grupės asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje.
Kas gali pasinaudoti atvejo vadybos paslauga? Atvejo vadybos paslauga gali pasinaudoti darbingo amžiaus psichikos ir (ar) intelekto negalią turintys asmenys, kuriems nustatytas 0 – 55 proc. dalyvumo lygis, arba psichikos ir (ar) intelekto negalia turintys asmenys, kuriems iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas 0–55 proc. darbingumo lygis.

Skaityti daugiau

INFORMACIJA PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS GAVĖJAMS

Informuojame, kad tuo atveju, kai asmuo (šeima) susiduria su finansiniais sunkumais, į Utenos rajono savivaldybę jis gali kreiptis piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams (socialinės pašalpos, būsto šildymo, karšto bei geriamojo vandens išlaidų kompensacijų, kredito ir palūkanų apmokėjimo). Kreipdamasis asmuo pateikia:
 asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 nustatytos formos prašymą-paraišką ir jos priedus;
 nurodo būtinus duomenis apie save ir bendrai gyvenančius asmenis, veiklos pobūdį, turimą turtą, gaunamas pajamas ir kitą piniginei socialinei paramai gauti būtiną informaciją.

Skaityti daugiau

„Utenos viltis“ atšventė 30-ąjį jubiliejų!

2024 01 25 Viltis2024 m. sausio 25 d. Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas kartu su patarėja Gerda Rušiene bei Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakaliene svečiavosi sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos viltis“ jubiliejaus šventėje.
Renginio metu prisiminta „Utenos viltis“ įkūrimo istorija, ilgamečiai darbuotojai pasidalino įspūdžiais ir įgytomis patirtimis. Šventėje apsilankė buvę darbuotojai, savanoriai, žmonės, neabejingi neįgaliųjų bendruomenei. Netrūko jautrių akimirkų.
„Utenos viltis“ bendruomenė paruošė muzikinius pasirodymus, džiaugėsi surengta švente, dalijosi gausiomis vaišėmis.

Kviečiame teikti siūlymus dėl naujų ar esamų socialinių paslaugų teikimo

Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinės reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius rengia Utenos rajono socialinių paslaugų planą 2024 metams. Prašome savivaldybės gyventojus, socialinius partnerius (nevyriausybines organizacijas, biudžetines, viešąsias įstaigas bei kitas organizacijas, kurios teikia ar numato teikti socialines paslaugas Utenos rajono savivaldybės gyventojams) iki 2024 m. vasario 15 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. pateikti siūlymus dėl naujų ar esamų socialinių paslaugų teikimo.

Utenos rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 23 d. sprendimas Nr. TS-55 „Dėl Utenos rajono savivaldybės 2023 metų socialinių paslaugų plano patvirtinimo“

Informacija apie materialinę paramą socialinėmis kortelėmis ir maisto donacijas 2024 m.

POSInformuojame, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. maisto produktų dalijimą pakeitė socialinės kortelės, į kurias bus pervedami pinigai, ir asmenys savarankiškai galės apsipirkti ir išsirinkti maisto produktus tuose prekybos centruose, su kuriais Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) pasirašė sutartis.
Utenos rajone: UAB „IKI Lietuva”, UAB „Lidl Lietuva”, UAB „MAXIMA LT”, UAB „Svaita“ parduotuvėse – Taikos g. 47-2, Utenos mieste, A. Musteikio g. 37, Tauragnų mstl., Utenos rajone, o UAB „RIMI Lietuva”  ­–  atvykus į Utenos miesto „Rimi“ prekybos centrą, o kaimo vietovėse gyvenantys turės galimybę ir užsisakyti prekes internetu su pristatymo paslauga (mieste nebus pristatoma).

Skaityti daugiau

Gaunantiems socialines išmokas: kas aktualu ir nauja nuo 2024 m. sausio 1 d.?

Nuo 2024 m. sausio 1 d. didėja išmokų dydžiai:
- Išmoka vaikui: 96,25 Eur
- Papildoma išmoka vaikui (neįgaliam; gausioms šeimoms (auginančioms ir (ar) globojančioms 3 ar daugiau vaikų); nepasiturinčioms šeimoms (auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus), kai pajamos vienam šeimos nariui neviršija 352 eurų neįskaičius vaiko pinigų ir 20–40 proc. darbo užmokesčio).): 56,65 Eur
Socialinė pašalpa:

- kai socialinė pašalpa mokama ne ilgiau kaip 6 mėn: 246,40 (1,4 VRP)
- kai socialinė pašalpa mokama nuo 6 iki 12 mėn.: 211,20 (1,2 VRP)
- kai socialinė pašalpa mokama ilgiau kaip 12 mėn.: 193,60 (1,1 VRP)
VRP –
valstybės remiamų pajamų dydis. Nuo 2024 m. sausio 1d. – 176 Eur.

Skaityti daugiau

Informacija apie materialinę paramą socialinėmis kortelėmis ir maisto donacijas 2024 m.

LT Bendrai finansuoja Europos Sjunga POSInformuojame, kad nuo 2024 m. keičiasi paramos maisto produktais labiausiai nepasiturintiems asmenims teikimo modelis. Maisto produktų dalijimą pakeis socialinės kortelės, į kurias bus pervedami pinigai, ir asmenys savarankiškai galės apsipirkti ir išsirinkti maisto produktus tuose prekybos centruose, su kuriais Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) pasirašė sutartis: UAB „IKI Lietuva”, UAB „Lidl Lietuva”, UAB „MAXIMA LT”, o UAB „RIMI Lietuva” ¬– Utenos mieste apsiperkant „Rimi“ prekybos centre, kaimo vietovėse – tik perkant internetu. Pinigai į socialines korteles bus pervedami 4 kartus per metus: preliminariai 2024 m. kovo 15 d., birželio 15 d., rugsėjo 15 d., gruodžio 15 d. Naudoti lėšas galima nuo jų gavimo momento iki 2025 m. kovo 14 d.
Maisto donacija – surinktas maistas iš prekybos vietų ir (ar) gamintojų ir (ar) logistikos sandėlių ir kuris atiduodamas labiausiai nepasiturintiems asmenims. Donacijas vykdys Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Utenos skyrius (Kauno g. 16, Utena).

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041