school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Globėjų savaitė Utenos rajone

2020 07 03 logo globeju


2020 07 05 Kuribines dirbtuves


2020 07 03 striogaŠiemet Globėjų diena įgijo savo kūrybinį veidą –Globėjų dienos simbolį „Didelis širdies gerumas“. Jį įkvėpė menininko Leono Striogos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, medinė skulptūra. L. Striogos dirbtuvėje gimė ne tik pati skulptūra, bet ir suvokimas, jog skaidri emocija, šiluma ir mažo žmogaus didelės viltys gali sutilpti viename nuoširdžiame rankų darbo kūrinyje. Šis simbolis – globėjo, kurio vis dar laukia Lietuvos Vaikų globos institucijose augantys 1777 vaikai, jautri meninė išraiška.


Globėjų dienos simbolis >>>


Artėjant Globėjų dienai realybė tokia – Lietuvoje vis dar trūksta vaikų globėjų >>>


Mamos be dramos su Laima Nausėdaite. Globos ir įvaikinimo tikslai yra skirtingi >>>


Liepos 1 d. 10:00 val. Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro globos centro skyriaus specialistai ir asmenys, kurie nori tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įtėviais svečiavosi pas budintį globotoją. Susitikimo metu aptarta vaikų globos klausimai, budintis globotojas pasidalino savo mintimis kas paskatino imtis tokios prasmingos ir atsakingos veiklos, padėti vaikams. Į svečius pas budintį globotoją atvyko projekto „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra“ projekto veiklų ekspertas Dainius Meižys, kuris pasidalino gerąja patirtimi ir kylančiais sunkumais globojant vaikus. Susitikimą vainikavo pasijodinėjimas žirgais.

 


2020 07 03 iniciatyva

Vaikai būna nepaklusnūs. Atsisako valgyti daržoves. Triukšmauja kieme, bet.. jie yra prasmingiausia, kas gali nutikti. Atėjo metas padėkoti tiems, kurie nepabūgo ir priėmė globoti mūsų vaikus į savo namus.
Palaikyk Globėjų dienos iniciatyvą – užsidėk jai skirtą rėmelį arba parsisiųsk paskyros viršelio nuotrauką čia: https://bit.ly/GlobėjųDienosViršelis


Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro globos centro skyriaus specialistai ir globojami vaikai dalyvavo išvykoje – žygyje „Tauragno ežero nuotykis“

2020 07 03 globejaiLiepos 2 d. 9:00 val. Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro globos centro skyriaus specialistai ir globojami vaikai dalyvavo 1 dienos išvykoje – žygyje „Tauragno ežero nuotykis“. Išvyka–žygis skirtas paminėti Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai. Žygio stovyklavietę įkurdinome Tauragnų slėnyje vaizdingoje Tauragno ežero pakrantėje. Iš stovyklavietės su vaikais žygiavome iki Taurapilio piliakalnio. Viso žygio metu įveikėme 11 kilometrų. Vaikai turiningai ir fiziškai aktyviai praleido dieną. Išvykoje-žygyje lydėjo smagios vaikų traukiamos dainos ir linksmas vaikų klegesys. Iš surinktų lauko žolynų ir gėlių gaminome Lietuvos trispalvę, giedojome Tautišką giesmę. Grįžę į stovyklavietę, gaminomės pietus, dalinomės išvykos-žygio įspūdžiais. Esame dėkingi vaikams už šiltą ir malonų bendravimą ir smagiai praleistą laiką.


Dalyvauk Globėjų savaitės renginiuose 

2020 06 29 GlobejasGloboti žmogų – kilnus ir brandus sprendimas. Birželio 29–liepos 5 dienomis visoje Lietuvoje vyks renginiai, skirti švęsti Globėjų dieną – susiburti, padėkoti, pasikalbėti.
Savaitės renginius, skirtus Globėjų dienai, savo mieste gali rasti čia: https://bit.ly/GlobėjųDienosRenginiai
Utenos rajono renginių tvarkaraštis:
https://www.facebook.com/149195965879640/photos/pcb.703237717142126/703234870475744/?type=3&theater
Vaikų globėjai – pakvietę į savo namus nepažįstamą žmogų, kuriam reikia suteikti sparnus. Patikėję širdimi ir protu ir pasiryžę užauginti žmogų, todėl verti kiekvieno iš mūsų pagarbos bei palaikymo. Pirmąjį liepos sekmadienį švęsime Globėjų dieną ir padėkosime tiems, kurie išgirdo vaikus, o išgirdę – apkabino.


 Vaikų globos ir globėjų savaitė birželio 29 – liepos 5 d.

2020 06 29 globeju dienaLietuvoje kiekvieną dieną yra vaikų, kurių saugumui ir sveikatai kyla pavojus. Vaikams reikalinga skubi laikina pagalba šeimoje arba nuolatinė globa, kai teismas priima sprendimą, kad vaiko tėvams nepavyko išspręsti asmeninių psichologinių ar socialinių problemų.

Šiuo metu Vaikų globos institucijose vis dar auga 1 777 vaikai. 2020 metai Lietuvoje paskutiniai, kai vaiko globėju gali tapti institucijos (vaikų globos namai).
Šiuo metu Lietuvoje vaikus globoja 3 839 šeimos ir jose auga 4 936 vaikai. Nuoširdi padėka tiems, kurie sąmoningai apsisprendė užauginti žmogų, kurie atvėrė savo namų duris ir širdis. Deja, bet Lietuvoje budinčių globotojų ir globėjų trūksta.

Šiemet – globėjams padėkoti skirta savaitė
Kasmet pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. Šilalės socialinių paslaugų namų darbuotojoms, kurios rengia ir konsultuoja globėjus ir įtėvius, kilo mintis, jog yra būtina diena metuose, kuri būtų skirta GLOBĖJAMS. Savo siūlymą teikė Seimui, Prezidentei ir Lietuvos vyskupų konfederacijos pirmininkui. 2017 metais Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme liepos pirmasis sekmadienis paskeltas Globėjų diena.
Šiemet globėjams bus skirta visa savaitė (nuo birželio 29 iki liepos 5 d.). Globos centrų darbuotojai, vaikų gynėjai, bendražygiai ir bendraminčiai, suvieniję širdis, protus ir kūrybiškumą, savaitę prieš Globėjų dieną skirs renginiams visuomenei, siekiant išreikšti pagarbą ir rūpestį globojančioms šeimoms, papasakojant apie globos situaciją Lietuvoje.
Tikime, jog informacijos sklaida didins visuomenės sąmoningumą ir brandumą, motyvuos kilniems ir svarbiems sprendimams – užauginti žmogų, atvers žmonių širdis ir protus.
ŽMONĖMS, KURIE JAU KELIAUJA DRAUGE SU GLOBOTINIU, bus skirtas nuoširdus, išskirtinis dėmesys ir pagarba, auginant žmogų, kurio prigimtinė šeima šiandien yra per silpna jį užauginti.

Globėjų dienos simbolis
Šiais metais Globėjų diena įgis ir savo kūrybinį veidą – Globėjų dienos simbolį. Juo tapo menininko Leono Striogos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, medinė skulptūra „Globėjas“.
„Globėjo“ legenda: pasaulyje gyvena žmonės, kurie klauso ausimis ir girdi širdimi. Jų akys spinduliuoja šviesą, o rankos šilumą dalina. Juos vadina globėjais. Kai į pasaulį ateina vaikas ir pasveikina jį balsu, šie žmonės išgirsta ir keliauja balso link. Kad apkabintų ir parodytų dėmesį. Kad tame glėbyje užaugintų žmogų. Didelį kaip pats gyvenimas. Ši medinė skulptūra – simbolis globėjų, kurie išgirdo.
Istorija apie Globėjų dienos simbolio pasirinkimą socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalinsime nuo birželio 30 d.
Apie menininką Leoną Striogą rašoma:
<...>Tai talentingas menininkas ir labai mielas žmogus. Jis ir pats asmeniškai, ir savo kūriniais dovanoja skaidrią emociją, jis negali būti nemylimas. Tie geri jausmai, išgyvenimai, be abejo, labai svarbūs ir reikšmingi.<...>
Visoje Lietuvoje vykstančių renginių programas kviečiame parsisiųsti čia:
https://globoscentrai.lt/files/front/globoscentrai.xlsx
Nuoširdžiai dėkojame visiems, apsijungsiantiems ateinančią savaitę į tikėjimo, sąmoningumo ir pagarbos šventę dėl vaikų, dėl ateities!


Globėjų savaitė Utenos rajone
2020 06 23 paslauga seimaiKiekvienų metų liepos pirmąjį sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. Šią datą LR Seimas 2017 m. gruodžio 7 d. įrašė į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą.

Šiais metais birželio 29–liepos 5 dienomis Globėjų diena bus minima visoje Lietuvoje, organizuojant įvairius renginius, susitikimus bei mokymus.
Visus, norinčius geriau susipažinti su globėjo veikla ir pasirengimu į savo šeimą priimti tėvų globos netekusius vaikus, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro skyrius kviečia aktyviai dalyvauti Globėjų dienos minėjimo renginiuose Utenos rajono savivaldybėje.
Renginiai:
• birželio 29 d. Globos centro interviu radijuje. Utenos radijuje Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro vadovai ir Globos centro skyriaus specialistai pristatys Utenos rajono gyventojams savaitės trukmės renginius, skirtus globėjo dienai, ir kvies aktyviai dalyvauti organizuojamose veiklose;
• birželio 30 d. 10 val. „ZOOM“ paskaita - „Ryšio užmezgimas ir jo svarba su globojamais vaikais“. Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro globos centro psichologė Edita Vaišnoraitė nuotoliniu būdu, pasitelkdama „ZOOM” platformą, skaitys paskaitą apie ryšio užmezgimą su globojamais vaikais ir jo svarbą. Paskaita skirta globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams ar norintiems jais tapti. Paskaitos trukmė 1,5 val.
Prisijungimo nuoroda: https://us04web.zoom.us/j/6478722513?pwd=OXVtQWcwS2RmRnNVVGZhNEg5OEFMQT09
Prisijungimo ID: 647 872 2513, slaptažodis: mokymai;
• liepos 1 d. 10 val. Vyturio g. 11, Joneliškių k. išvyka į Joneliškių kaimą pas budintį globotoją. Išvykoje kviečiami dalyvauti asmenys, norintys tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įtėviais;
• liepos 2 d. 9 val. Žygio startas „Tauragno Slėnis“ (Tauragnų mstl., Utenos r.). Globojamų vaikų žygis „Tauragnų piliakalnis“. Globojami Utenos rajono vaikai ir jaunuoliai dalyvaus vienos dienos stovykloje Tauragnuose. Kviečiame prie žygio prisijungti ir tauragniškius. Išvykos metu bus skatinamas vaikų kūrybiškumas, ugdomas tautiškumas. Išvyka-žygis bus skirtas Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai. Išvykos metu aplankysime „Taurapilio“ piliakalnį šalia Tauragno ežero. Iš įvairių žygio metu rastų gėlių ir žolelių bus gaminama Lietuvos trispalvė;
• liepos 3–5 d. Aukštaičių g. 22, Sudeikiuose rengiama stovykla globėjams ir globojamiems vaikams „Šeima“. Stovyklos metu vyks mokymai ,,Psichinės sveikatos stiprinimas taikant inovatyvius metodus“, bus organizuojami sveikos gyvensenos užsiėmimai, vyks meno terapija, siekiant sustiprinti socialinius, emocinius ir dvasinius globėjų gebėjimus, kurie padės jiems valdyti emocijas, sustiprinti globos motyvaciją.
Daugiau informacijos: tel. nr. +37068328699, +37038961623, +37061632785, +37061559171, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., www.gerovescentras.utena.lm.lt, facebook: Globos centras/GIMK Utena
Kreiptis adresu: Vaižganto g. 50–1, Utena 28185.

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041