school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Mobilus COVID-19 patikros punktas Utenoje darbui parengtas

2020 03 20 mobilus punktasDarbui parengtas mobilus koronanviruso patikros punktas įkurtas „Utenio“ stadione (Užpalių g. 100, Utena), yra parengtas darbui: aprūpintas visa reikalinga įranga ir priemonėmis, parengtos komandos, teiksiančios paslaugą atvykstantiems, darbuotojai supažindinti su darbo specifika. Punktas darbą pradės, kai bus gautas Sveikatos apsaugos ministerijos leidimas. Pasiekti mobilų koronanviruso patikros punktą Utenoje bus galima pro pagrindinius stadiono vartus važiuojant tik su savais automobiliais. Į punktą atvažiuoti taksi, viešuoju transportu ar ateiti savarankiškai negalima.
Svarbiausia informacija apie COVID-19 patikros punktus:

Kas gali tirtis? Punktuose ėminius tyrimams galės priduoti asmenys, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui. Taip pat – jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju. Ėminius punktuose galės priduoti tik gavusieji konsultanto siuntimą.

Kur kreiptis? Norint priduoti ėminius pirmiausia būtina kreiptis telefonu 1808. Sprendimą dėl siuntimo tirtis pagal pateiktą informaciją priims karštosios linijos konsultantas. Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina.
Transportas. Į mobilius punktus bus siunčiami priduoti ėminius tik tie asmenys, kurie gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar atvežami kito žmogaus. Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.
Vieta ir laikas. Atvykimo laiką ir vietą tirtis siunčiamam asmeniui nurodys su juo susisiekęs mobilaus patikros punkto koordinatorius.
Kaip elgtis? Atvykus į mobilų patikros punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems bus paaiškinta, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra. Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę.
Ką turėti? Tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato popieriaus lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
Darbo laikas. Mobilūs punktai veiks nuo 8 iki 20 valandos. Juose dirbs trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas. 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041