school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Projektas „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone“

ESFIVP I 1Projektas finansuojamas Sanglaudos fondo lėšomis

Utenos rajono savivaldybės administracija 2018 m. pasirašė sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra dėl projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone" finansavimo ir veiklų vykdymo. Bendra projekto vertė – 616.710 Eur, iš kurių 524.203,52 Eur – Europos Sąjungos fondų lėšos. Savivaldybė iš rajono biudžeto numato prisidėti 92.506,51 Eur.
Projekto vykdymo metu 24 aikštelėse sumontuoti 149 vnt. pusiau požeminiai komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų konteineriai. Kiekvienoje aikštelėje įrengti du komunalinių (mišrių) atliekų konteineriai, po vieną - popieriaus, plastiko/metalo, stiklo ir biologiškai suyrančių (maisto, žaliųjų) atliekų. Penkiose aikštelėse pastatyti 5 konteineriai tekstilės atliekoms. Įgyvendinant projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone"  įsigyti 605 rūšiavimo konteineriai, skirti individualioms namų valdoms žaliosioms ir virtuvės atliekoms rūšiuoti.
Pasirašius prekių viešojo pirkimo - pardavimo sutartį su UAB „Ekonovus", 2018 m. pirmąjį ketvirtį Uteną pasiekė pirmieji individualūs konteineriai, skirti maisto ir žaliosioms atliekoms surinkti. Žaliųjų atliekų surinkimas uteniškiams jau yra gerai žinomas, o atskiras maisto atliekų surinkimas bus naujovė. Lietuvoje biologiškai skaidžios medžiagos, kurioms priskiriama tekstilė, mediena, popierius ir kartonas, vidutiniškai sudaro apie pusę visų komunalinių atliekų, o maisto ir virtuvės atliekos - apie 12 procentų.

Pasirašytas susitarimas dėl projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone" finansavimo sutarties pakeitimo

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041