school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

„Atliekų kultūros“ egzaminas

2024 04 18 atlieku egzaminasVisai nesvarbu – esate gamtą tausojantis atsakingas rūšiuotojas ar dar tik žengiate pirmuosius žingsnius keičiant savo įpročius. Tradiciškai jau penktus metus rengiamas „Atliekų kultūros“ egzaminas balandžio 25 dieną savo jėgas išbandyti ir žinias pagilinti kvies kiekvieną. Geriausių rezultatų pasiekusiam egzamino dalyviui atiteks įspūdingas prizas – elektrinis dviratis.
Gyventojų sąmoningumas auga kartu su žiniomis
Į kokios spalvos konteinerį reikėtų mesti popieriaus ar plastiko atliekas, teisingai atsakytų dauguma, o štai kodėl jų negalima maišyti tarpusavyje, žino toli gražu ne visi.

Skaityti daugiau

Aplinkos apsaugos skyrius informuoja

2024 04 11 medziai2024 m. balandžio 11 d., Utenos rajono Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis buvo įsigyti 134 medeliai ir dekoratyviniai krūmai, kurie pasodinti aštuonių Utenos rajono seniūnijų (Utenos, Daugailių, Kuktiškių, Leliūnų, Saldutiškio, Tauragnų, Užpalių ir Vyžuonų) viešosiose erdvėse. Sodinami spygliuočiai (pušys ir tujos) ir lapuočiai (ąžuolai, budlėjos, buksmedžiai, forsitijos, gudobelės, hortenzijos, jazminai, rododendrai, sidabrakrūmiai, šeivamedžiai, šermukšniai, putinai, tulpmedžiai). Medeliai ir dekoratyviniai krūmai įsigyti iš Rokiškio rajono augintojo Juliaus Adamonio.

ŠIĄ SAVAITĘ TĘSIASI APLINKOS ŠVARINIMO AKCIJA

Aplinkos apsaugos skyrius informuoja, kad 2024 m. balandžio 5- 6 dienomis vyko Aplinkos švarinimo akcija, kurios metu buvo tvarkomos teritorijos, esančios Utenos mieste ir Utenos kaimo seniūnijose (Utenos, Daugailių, Kuktiškių, Saldutiškio, Sudeikių ir Užpalių). Aplinkos švarinimo akcijoje dalyvavo apie 140 dalyvių, kurie tvarkė 14 teritorijų. Aplinkos apsaugos skyriaus darbuotojai dėkoja savanoriams, koordinatoriams ir atliekas surenkančiai įmonei.
Šią savaitę akcijos metu bus tvarkomos teritorijos Utenos, Leliūnų ir Vyžuonų seniūnijose.
Registruotis galima Aplinkos švarinimo akcijos tvarkytinų teritorijų sąraše nurodytais kontaktais

Išdalinti biologiškai skaidžių atliekų konteineriai

2024 03 04 rudas konteinerisSiekdama Utenos miesto gyvenamųjų namų gyventojus aprūpinti individualiais biologiškai skaidžių atliekų konteineriais ir vadovaudamasi Valstybiniame atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 metų plane nustatytais reikalavimais, kur savivaldybės įpareigotos <...iki 2024 m. aprūpinti namų ūkius biologinių atliekų surinkimo priemonėmis urbanizuotose vietovėse, kuriose gyventojų – daugiau nei 2000...>, Utenos rajono savivaldybės administracija teikė paraišką Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai dėl biologinių atliekų surinkimo priemonių-konteinerių įsigijimo dotacijos gavimo.
Skyrus finansavimą, buvo įsigyti 1145 vnt. žaliųjų ir maisto/virtuvės atliekų surinkimui skirti konteineriai (0,24 m3 talpos), kurie išdalinti Utenos miesto individualių namų ūkiams.
Papildomai informuojame, kad biologiškai skaidžios atliekos yra surenkamos pagal iš anksto sudarytą atliekų surinkimo apvažiuojant grafiką, kurį galite rasti čia ⇒.

Pavasaris be atliekų ir aplinkos taršos: kodėl taip svarbu atrinkti nebereikalingą elektroniką

2024 04 05 ElektronikaVšĮ ,,Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija" (EGIO) prasidėjus balandžiui – švaros mėnesiui kviečia į šią tradiciją įtraukti kuo daugiau tvarumo bei atsakingo vartojimo principų, ypatingą dėmesį skiriant nebereikalingiems elektronikos ir buitinės technikos prietaisams. Prietaisus, kurie jau niekam nebereikalingi, reikia perduoti teisėtai ir tvariai veikiantiems atliekų tvarkytojams, kad šie juos galėtų prikelti antram gyvenimui arba perdirbti ir atgauti kuo daugiau vertingų medžiagų. Tai padaryti yra įvairių nesudėtingų būdų:

1. Smulkius nebereikalingus elektronikos prietaisus, pavyzdžiui, ausines, kompiuterių peles, plaukų džiovintuvus, telefonus ir pan., galima atnešti į didesnį prekybos centrą – čia rasite specialiai šiai elektronikos kategorijai skirtas talpas. Senoms baterijoms skirtas dėžutes galima rasti net ir mažiausiose parduotuvėse.

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041