school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Utenos mieste biologiškai skaidžių atliekų surinkimas tik iš konteinerių

konteineris bio atliekomsUtenos rajono savivaldybės administracija, siekdama Utenos miesto individualių gyvenamųjų namų gyventojus aprūpinti  individualiais biologiškai skaidžių atliekų konteineriais, teikė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai paraišką biologinių atliekų surinkimo priemonių-konteinerių įsigijimo dotacijai gauti. Skyrus finansavimą, buvo įsigyti 1015 vnt. biologiškai skaidžių atliekų 0,24 m3 talpos konteinerių (rudos spalvos), skirtų individualių namų ūkiams. Įsigijus konteinerius nuo 2023 m. Utenos mieste biologiškai skaidžias atliekas (žoles, lapus, vaisius, daržovių likučius, smulkias šakas ir kt. augalinės kilmės atliekas) planuojama rinkti tik iš individualių biologiškai skaidžių atliekų konteinerių.
Kviečiame Utenos miesto individualių gyvenamųjų namų savininkus, neturinčius biologiškai skaidžių atliekų konteinerių, dėl jų įsigijimo kreiptis į UAB „Utenos komunalininkas“ Klientų aptarnavimo skyrių, Rašės g. 4, Utena, 101 kab. arba tel. (8 389) 63 800 (skambinant spausti 1) (darbo laikas: I–IV – 7.00 val.–11.00 val. ir 11.45 val.–16.00 val., V  – 7.00 val.–11.00 val. ir 11.45 val.–14.45 val.) arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..  Konteinerį galės įsigyti individualių gyvenamųjų namų savininkai, sudarę (turintys) sutartis su UAB „Utenos komunalininkas“ dėl komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikimo.

Utenos rajono savivaldybėje esančių vandens telkinių maudyklų vandens skaidrumo vertinimas

Utenos kolegija tradiciškai dalyvauja Utenos rajono savivaldybės gamtosauginės veiklos projektų veiklose. 2022 m. metais iš Utenos rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų buvo finansuota Verslo ir technologijų fakulteto Inžinerijos ir technologijų katedros dėstytojų parengta projekto „Utenos rajono savivaldybėje esančių vandens telkinių maudyklų vandens skaidrumo vertinimas“ paraiška (projekto koordinatorė doc. dr. Inga Jakštonienė).

Skaityti daugiau

Kviečiame dalyvauti nemokamose edukacijose „Žaliasis raštingumas“

2022 11 08 greenKiekvienų metų paskutinę lapkričio savaitę vyksta Europos atliekų mažinimo savaitė. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija kviečia valstybės institucijas, švietimo įstaigas, privačias įmones, bendruomenes siūlyti iniciatyvas ir idėjas renginiams, skirtus paminėti šią savaitę. Konkurso nugalėtojams bus įteikti specialūs prizai (daugiau informacijos https://am.lrv.lt/lt/apie-ministerija/akcijos-ir-kampanijos/atlieku-mazinimo-savaite).
Šia proga Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius kviečia Utenos rajono savivaldybės švietimo ir kitas įstaigas, įmones dalyvauti lapkričio mėnesį pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos VšĮ „Žaliasis taškas“ kartu su aplinkosaugine iniciatyva „Kita forma“ rengiamose NEMOKAMOSE edukacijose „Žaliasis raštingumas“. Edukacijų metu vaikai ir suaugusieji išmoks tvariai ruoštis žiemos šventėms, susipažins su teisingu rūšiavimu!

Skaityti daugiau

 2022-ieji – GYVŪNŲ GEROVĖS METAI

2022 11 07 gyvunaiLR Seimas 2022-uosius paskelbė Gyvūnų gerovės metais. Gyvūnų gerovės metų tikslas – šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą ir kurti Lietuvoje gyvūnų gerovei palankią aplinką.
Dvidešimtojo amžiaus pabaigoje Jungtinėje karalystėje buvo įkurta gyvūnų gerovės taryba, kuri paskelbė labai svarbias rekomendacijas, pasaulyje dabar žinomas kaip „Penkios gyvūnų laisvės“.
• Laisvė nejausti troškulio ir alkio – gyvūnas turi turėti priėjimą prie gėlo vandens, pašaro, atsižvelgiant į jų rūšį , amžių , fiziologinę būklę, kad būtų patenkintas vandens ir maisto medžiagų kiekis gyvūno normaliai kondicijai ir sveikatingumui palaikyti.
• Laisvė nepatirti nepatogumų -užtikrinti tinkamą aplinką, įskaitant pastogę, apsaugą nuo nepalankių oro sąlygų.
• Laisvė nejausti skausmo, sužalojimo ir ligos – gyvūnams turi būti suteikiama veterinarinė pagalba, įskaitant prevencines priemones nuo ligų ir sužalojimų.

Skaityti daugiau

Nauja aplinką tausoti skatinanti kampanija „Nenykstančios rūšys"

Reklaminė kampanija „Nenykstančios rūšys“ atkreipia dėmesį į aplinkos taršą ir gyventojus ragina keisti savo elgesį gamtoje, kad šiukšlės būtų naikinamos tarsi invaziniai augalai ir gyvūnai. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ naująja reklama siekia motyvuoti žmones keisti požiūrį poilsiaujant parkuose, miškuose ar paežerėse – elgtis tvariau ir atsakingiau. Lietuvos gamtoje vis dar yra gausybė pakuočių atliekų, kurios čia buvo paliktos prieš 10, 20 metų ar dar seniau. Tai – tarsi invaziniai ir didelę žalą darantys kenkėjai, kurie aktyviai dauginasi ten, kur apsilanko neatsakingas žmogus. Nauja kampanija norima pasakyti, kaip svarbu iš šių „nenykstančių rūšių“ atimti galimybę daugintis. Išeitį žino dauguma – reikia tiesiog gabenti tuščias užstato pakuotes į taros surinkimo vietas. Žaismingai perteikiant gamtos pažinimo atmosferą, buvo sukurtas ir kampanijos „Nenykstančios rūšys“ reklaminis vaizdo klipas. Pagrindinį personažą vaizdo siužete suvaidino gamtos mylėtojas Giedrius Širka, dar žinomas kaip grupės „Golden Parazyth“ vokalistas. Reklamos kūrėjų komanda siekė, kad siužetas įtrauktų žiūrovą jau nuo pirmųjų sekundžių. Klipe taip pat skamba pasakotojo Giedriaus Arbačiausko balsas. Aktorius lietuvių kalba yra įgarsinęs daug BBC ir kitų pasaulinių kompanijų sukurtos gamtos dokumentikos. „Užstato sistemos veikla yra platesnio ekologijos judėjimo dalis. Daugiau informacijos apie nenykstančias rūšis rasite: https://grazintiverta.lt/nenykstancios.html

 

Atliekų rūšiavimas ir tvarumo įgūdžiai ofise

2022 10 31 plastikasVšĮ „Gamtos Ateitis“ dalijasi paprastais patarimais, kaip stiprinti atliekų rūšiavimo įgūdžius darbo vietoje, leidžiant visiems suprasti, kad rytojus labiausiai priklauso nuo to, kaip elgiamės šiandien.
Pirmiausia motyvacija – po to veiksmas
„Kiekvienam įgūdžiui tapti įprasta rutina reikia laiko, – atkreipia dėmesį VšĮ „Gamtos ateitis“ viešinimo ir marketingo vadovė Diana Ramanauskaitė. – Įsivaizduokime, kad vadovui kilo mintis nuo rytojaus ofise pradėti labiau rūpintis ekologija, rūšiavimu, atsakingu vartojimu, tikintis, kad jau kitą dieną bus galima skaičiuoti pirmuosius rezultatus.

Skaityti daugiau

Kviečiame Utenos miesto gyventojus įsigyti biologiškai skaidžių atliekų konteinerius

2022 m. pradžioje Utenos rajono savivaldybės administracija teikė LR Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai paraišką biologinių atliekų surinkimo priemonių-konteinerių įsigijimo dotacijai gauti. Skyrus finansavimą ir pasirašius sutartį, iš UAB „Keluva“ buvo įsigyti 1015 vnt. biologiškai skaidžių atliekų konteineriai (0,24 m3 talpos), skirti individualių namų ūkiams.

Skaityti daugiau

Padėka

2022 10 20 Europos judumoDžiaugiuosi, kad šiemet prisijungėte prie Europos judumo savaitės ir savo renginiais parodėte, kad aktyviai judėti ir tvariai keliauti gali visi. Šiemet mūsų buvo kaip niekada daug – į akciją Lietuvoje įsitraukė 45 miestai ir užregistruota bene 70 tvariam judėjimui skirtų renginių, kuriuos organizavo mokyklos, darželiai, valstybės institucijos, verslai ir skirtingos organizacijos.
Organizatorių komandos vardu dėkoju, kad buvote akcijos dalimi, ir noriu tikėti, jog net ir jai pasibaigus, keliavimas dviračiais, viešuoju transportu ir kitais aplinkai draugiškais būdais ir toliau išlieka Jūsų kasdieniu įpročiu.
Šia akcija Aplinkos ministerijos organizuojamų renginių maratonas nesibaigia – visus kviečiu aktyviai įsitraukti į spalio 24–30 dienomis vyksiančią Klimato savaitę. Ja siekiame atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus. Plačiau www.klimatokaita.lt.

 Simonas Gentvilas,
Aplinkos ministras

 

Prasideda nemokamas asbesto atliekų surinkimas

2022 10 18 asbestasUtenos rajono savivaldybės administracija teikė paraišką LR Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai dėl namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų tvarkymo. Skyrus finansavimą projekto įgyvendinimo metu bus nemokamai surenkamos apvažiavimo būdu (iš gyventojo nurodytos vietos, esančios Utenos rajono savivaldybės teritorijoje) gyvenamuosiuose namų ūkiuose susidariusios asbestinio šiferio atliekos. UAB ,,Utenos komunalininkas“ vykdys asbesto atliekų surinkimą, kurio metu planuojama nemokamai surinkti apie 275 tonas asbesto atliekų iš atliekų turėtojų. Atliekų surinkimo paslauga finansuojama Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos lėšomis. Asbesto atliekų surinkimo paslauga bus teikiama surinkus numatytą asbesto atliekų kiekį, bet ne ilgiau kaip iki 2023 m. spalio 12 d.

Skaityti daugiau

SKIRTAS FINANSAVIMAS tekstilės atliekų surinkimo konteineriams

2022 10 14 tekstile2022 metų pradžioje Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius pateikė paraišką Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dėl dotacijos tekstilės atliekų surinkimo konteineriams įsigyti. Utenos rajono savivaldybės teritorijoje numatoma pastatyti dar 30 vnt. tekstilės atliekų surinkimo konteinerių. Bendra numatoma projekto vertė – 41745,00 Eur, iš jų APVA dotacijos lėšos – 35483,25 Eur.
Spalio mėnesį buvo baigtos viešųjų pirkimų procedūros ir pasirašyta Prekių viešojo pirkimo – pardavimo sutartis. Nuo sutarties pasirašymo dienos tekstilės atliekų surinkimo konteineriai turės būti pristatyti per 4 mėnesius.

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041