school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Utenoje paminėta Europos judumo savaitė

2020 09 24 judumoRugsėjo 16–22 d. d. minint Europos judumo savaitę, kurios tema buvo „Judumas – be jokios taršos“, Utenoje renginys vijo renginį.
Rugsėjo 18 d. Utenos valdybos Utenos aplinkos apsaugos inspekcija kartu su Utenos rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus darbuotojais Aukštaičių gatvėje surengė akciją „Savaitė be automobilio“. Buvo stabdomos transporto priemonės, o jų savininkai bei keleiviai kviečiami visą savaitę važiuoti be automobilio arba eiti pėsčiomis, jiems padovanoti atšvaitai su Aplinkos ministerijos atributika.

Skaityti daugiau

Šiandien – diena be automobilio

2020 09 22 diena be automobilioRugsėjo 22-oji – Tarptautinė diena be automobilio. Rodydami pavyzdį uteniškiams, daugelis Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojų automobilius paliko namuose ir į darbą šįryt atėjo pėstute, atvažiavo dviračiais arba viešuoju transportu.

Skaityti daugiau

Europos judumo savaitė kviečia

2020 09 16 SB Diena be autoRugsėjo 16–22 dienomis minint Europos judumo savaitę, kviečiame dalyvauti rugsėjo 22 d. rengiamame dviračių ar pėsčiųjų žygyje. Dviračių žygio dalyviai renkasi ir išvyksta 16.00 val. iš Utenio aikštės ir vyksta iki Vyžuonų/Vyžuonų vns. ir atgal.
Tuo pačiu laiku toje pačioje vietoje renkasi norintys eiti pėstute iš Utenio a. iki Vyžuonėlių dvaro (Vyžuonėlių k.) ir atgal.
Atkreipiame dėmesį – žygių dalyviai privalo pasirūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis grįžimui tamsiu paros metu.
Taip pat šią dieną, rugsėjo 22-ąją, Utenos mieste visuomeniniu (UAB ,,Utenos autobusų parkas“) transportu bus galima važiuoti nemokamai.

Diena be automobilio“ – rugsėjo 22 d. palikime automobilius namuose

Kiekvienų metų rugsėjo 16–22 dienomis švenčiama Europos judumo savaitė, kurios tikslas – mažinti transporto spūstis ir oro taršą miestuose, skatinti žmones išbandyti įvairius judumo sprendimus: važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu, eiti pėsčiomis. Šių metų tema - ,,Judumas - be jokios taršos“, o šios savaitės akcentas - ,,Diena be automobilio“.

Skaityti daugiau

Dėl kompensacijų taikymo pastatų savininkams (fiziniams asmenims) už prisijungimą prie geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūros ar nuotekų siurblio įsigijimą

2019 m. spalio 31 d. Utenos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą Nr. TS – 257 „Dėl kompensacijų pastatų savininkams (fiziniams asmenims) skyrimo ir tvarkos aprašo patvirtinimo“. Primename, kad nuo 2020 m. rugsėjo 30 d. iki 2021 m. į kompensacijas galės pretenduoti tik tie, kurių gatvėse geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūra, kurią eksploatuoja vandens tiekėjas, įrengta nuo 2019 m. sausio 1 d. Kompensacijos taikomos:

Skaityti daugiau

Apdovanojimai „Gamtos herojai“ 2020

gamtos herojai coveris

Atėjęs ruduo aiškiai parodė, jog patyrę karantino vienatvę, vaikai į ugdymo įstaigas grįžo su dar platesnėmis šypsenomis ir entuziazmu - išsiilgę draugų bei pedagogų jie kaip niekad pasiruošę šokti į mokslo sūkurį, kupiną naujų žinių bei įkvepiančių veiklų, kurias atneš nauji mokslo metai.
Naujos veiklos ir iššūkiai būtini prasmingam mokymuisi, tačiau aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ kviečia nepamiršti jau praėjusių džiugių akimirkų bei įgyvendintų mus supančiai aplinkai draugiškų darbų, nepabijoti jais pasigirti ir dalyvauti pirmą kartą rengiamuose apdovanojimuose „Gamtos herojai“ 2020.

Skaityti daugiau

Bus renkami nereikalingi dideli daiktai

2020 08 24 daiktaiRugsėjo mėnesį Tauragnų, Vyžuonų, Utenos ir Daugailių seniūnijose bei Utenos mieste apvažiavimo būdu bus renkamos pavojingos atliekos (galvaniniai elementai, liuminescencinės lempos, akumuliatoriai, panaudoti tepalai ir kt.), didelių gabaritų atliekos (baldai, buitinė technika ir kt.) ir kitos antrinės žaliavos, susidariusios buityje.

Skaityti daugiau

Informacija

Informuojame, kad Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus, UAB ,,Utenos komunalininkas“ ir Gamintojų ir importuotojų organizacijų atstovai nuolat vykdo patikrinimus kaip gyventojai rūšiuoja buityje susidariusias atliekas.

Tikrintojai pastebėjo, kad į individualius konteinerius (geltonos spalvos), skirtus popieriui ir kartonui, plastikui, metalui, talpinamos ir kitokios mišrios komunalinės atliekos, t.y. panaudotas tualetinis popierius, bioskaidžios atliekos (maisto atliekos), autotransporto priemonių detalės, tekstilės atliekos, sauskelnės ir kt. Atkreipiame dėmesį, kad radus netinkamai išrūšiuotas atliekas individualiame konteineryje, UAB ,,Utenos komunalininkas“ darbuotojai jo netuština ir palieka informacinį lapelį. Netinkamai išrūšiuotos atliekos, patekusios į bendrą atliekų srautą, sugadina visą tinkamų panaudoti, perdirbti atliekų kiekį. Kaip tinkamai rūšiuoti atliekas galima rasti čia >>>

Informuojame

Vykdant Utenos rajono savivaldybės aplinkos monitoringo 2015-2020 programą, 2020 m. rugpjūčio 10 d. buvo paimti vandens telkinių 33-ijų maudyklų vandens tyrimai. Atlikus maudyklų vandens tyrimus, buvo gauta informacija apie mikrobiologinių parametrų ribinių verčių viršijimą Dauniškio ežero (Sudeikių g., Utena) maudyklos vandenyje. Artimiausiu metu bus paimti papildomi šios maudyklos vandens mėginiai vandens kokybės tyrimams atlikti. Iki tol, kol bus gauti tyrimų rezultatai, šioje maudykloje NEREKOMENDUOJAMA MAUDYTIS.

Informacija apie atliekų priėmimo aikšteles

URACUtenos rajono gyventojai namų ūkiuose susidariusias popieriaus, stiklo, stambiagabarites, statybines, elektroninės įrangos, metalo, plastiko ir pavojingas atliekas gali atvežti į UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ eksploatuojamą Utenos atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelę, esančią Sąvartyno g. 5, Mockėnų k., Utenos r.
Primename, kad į Utenos atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelę, atliekas pristatantys gyventojai privalo aikštelės operatoriui pateikti galiojantį dokumentą: pasą, tapatybės kortelę arba vairuotojo pažymėjimą. Atliekos turi būti supakuotos, kad nesukeltų pavojaus aplinkai, kur jas iškrauti nurodys aikštelės operatorius. Atliekas pristatantys asmenys privalo nurodyti jų susidarymo kilmę ir rūšį. Informaciją apie nemokamai priimamus atliekų kiekius galite rasti UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ internetinėje svetainėje: www.uratc.lt

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041