school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Vilkai rudenį dairosi naujų aukų

2021 09 10 vilkaiŠių metų pavasarį ir vasarą avys vilkų nedomino, bet atėjus rudeniui situacija keičiasi. Vilkai vis dažniau puldinėja smulkius ūkinius gyvūnus. Nuo rugpjūčio vidurio Utenos rajone vilkai papjovė 12 avių, vieną veršelį ir šešias ožkas. Dėl plėšrūnų papjautų gyvūnų į Utenos rajono savivaldybę kreipėsi 8 pareiškėjai: po du iš Leliūnų ir Kuktiškių seniūnijų, po vieną – iš Saldutiškio, Daugailių, Užpalių ir Utenos seniūnijų. Šią savaitę Užpalių seniūnijoje pilkiai sudraskė ganykloje besiganiusią avį ir ėriuką.

 

Savivaldybės administracijos Kaimo reikalų ir bendruomenių skyriaus vedėja Raimonda Jankauskienė ragina neatsipalaiduoti ir labiau pasirūpinti smulkių ūkinių gyvūnų apsauga. Praktika rodo, kad el. piemuo nėra patikima priemonė, tad jeigu yra galimybė, saugiausia būtų nakčiai gyvūnus suvesti į tvartą, o į ganyklą išvesti tik gerokai įdienojus, nes išalkę vilkai aukų tyko nuo pat ankstyvo ryto.
Savivaldybėje yra sudaryta komisija medžiojamų gyvūnų padarytai žalai įvertinti ir apskaičiuoti. Gyvūno savininkas, pastebėjęs medžiojamųjų gyvūnų padarytą žalą ūkiniam gyvūnui, nedelsiant turi informuoti seniūniją, kviesti veterinarijos gydytoją ir jam surašius gyvūno apžiūros aktą seniūnijoje užpildyti prašymus dėl žalos įvertinimo ir apskaičiavimo. Komisijos parengti dokumentai dėl žalos atlyginimo perduodami Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai, kuri ir atlygina vilkų ūkiniams gyvūnams padarytą žalą.

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041