school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: [email protected]   Daugiau informacijos

Akcija „Atlaisvink kiemą!“ – nuo liepos 18 d.

2022 07 14 autoInformuojame, kad nuo liepos 18 iki liepos 29 d. Utenos mieste bus vykdoma akcija „Atlaisvink kiemą!“. Ją vykdys Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai.
Akcijos metu daugiabučių namų kiemuose, kitose viešose erdvėse bus fiksuojamos neeksploatuojamos transporto priemonės ir jų savininkams pradėtos administracinio nusižengimo teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 414 straipsnio 1 dalį.


Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 20 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad „Transporto priemonės savininkas ar valdytojas rūpinasi ir atsako už jam nuosavybės ar kita teise priklausančią transporto priemonę“, 7 dalyje nustatyta, kad „Transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė (transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį) arba negalima eksploatuoti transporto priemonė (transporto priemonė, kuriai šio įstatymo nustatytais pagrindais ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė)“. Už minėtų reikalavimų nesilaikymą, transporto priemonės savininkui ar valdytojui numatyta administracinė nuobauda įspėjimas. Už pakartotinai padarytą administracinį nusižengimą numatyta bauda nuo vieno šimto keturiasdešimt iki trijų šimtų eurų, taip pat gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
Gyventojai apie neeksploatuojamas, paliktas be priežiūros transporto priemones gali pranešti Viešosios tvarkos skyriui el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041