school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Utenos apskrities vaiko teisių gynėjai: tėvų ligos atveju vaikais bus pasirūpinta

Šalyje plintant viruso COVID-19 epidemijai, jau atsitinka atvejų, kai susirgusius tėvus paguldžius į ligoninę jų vaikai lieka be priežiūros. Vaiko teisių gynėjai rekomenduoja tėvams pasiruošti galimam kritiniam scenarijui – numatyti kas pasirūpintų jų vaikais, kol jie patys būtų gydomi ligoninėje.


„Nors Utenos apskrityje kol kas nesusidurta su atveju, kai vaikai liko be priežiūros jų tėvams atsidūrus ligoninėje, tam reikia ruoštis. Vilniaus mieste jau buvo susidurta su keliais tokio pobūdžio atvejais. Vaiko teisių specialistai glaudžiai bendradarbiauja su savivaldybių atstovais, kad būtų paruoštos patalpos vaikams, kuriose jie galėtų gyventi, būti prižiūrimi tol, kol jų tėvai sveiks gydymo įstaigose“, – sakė Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji patarėja Lina Baranauskienė.
Pasak L. Baranauskienės, tėvams rekomenduojama iš anksto apgalvoti, pas kokį giminaitį ar emociniais ryšiais susijusį asmenį vaikas laikinai, kol tėvai ar vienas iš turimų pasveiks, galėtų pagyventi.
„Vaikui emociškai saugiausia yra likti savo gyvenamojoje vietoje, tad idealu rasti artimą žmogų, kuris galėtų laikinai persikelti į vaiko namus. Taip pat turi būti numatyti visi kontaktiniai telefonai, galimas veiksmų planas. Vaikui iš anksto turi būti nustatytas dienos ritmas, kad jis žinotų kur, kas yra ir ką kada reikia daryti. Taip pat galima sutarti, kaip tėvai palaikys nuotolinį kontaktą su vaikais (pvz. telefonu, internetu ar kitomis ryšio priemonėmis) ar kas iš artimųjų palaikys vaiką, bendraus su juo tokiu atveju, jeigu tėvams sveikata neleis to daryti. Tai aptarus, krizinėje situacijoje vaikui būtų daug lengviau“, – sakė L. Baranauskienė.
Dėl koronaviruso turintys būti karantine vaikai, jei nėra kas jais pasirūpina iš artimųjų, Utenos apskrities savivaldybių sprendimu, būtų apgyvendinami:
· Ignalinoje – Ignalinos sporto ir pramogų centro viešbučio patalpose;
· Visagine – Visagino rekreacijos paslaugų centre;
· Zarasuose – VšĮ Zarasų turizmo ir informacijos centre;
· Molėtuose – Inturkės bendruomenės centre Molėtų rajone;
· Utenoje – Utenos specialiojo ugdymo ir užimtumo centre;
· Anykščiuose – Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centre.
Esant poreikiui, vaikams bus suteikta psichologų ar kitų specialistų pagalba.
Ypatingomis šalyje paskelbto karantino, susijusio su viruso COVID-19 plitimu sąlygomis, vaiko gynėjai tęsia savo darbą ir užtikrina, kad reaguojama į visus skubius pranešimus apie galimą vaiko teisų pažeidimą. Visus specialistų kontaktus rasite ČIA: https://vaikoteises.lt/struktura-ir-kontaktai/kontaktai/teritoriniai-skyriai/.

 


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041