school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

INFORMACIJA APIE BŪSTO IR GYVENAMOSIOS APLINKOS PRITAIKYMĄ ŽMONĖMS SU NEGALIA 2019 METAIS

Būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymas neįgaliesiems vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. A1-103 „Dėl Būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintu Būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašu, o vaikams su sunkia negalia – vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-365 „Dėl Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintu Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašu.


Utenos rajono savivaldybės teritorijoje gyvena nemažai neįgaliųjų, turinčių judėjimo negalią, todėl fizinės aplinkos pritaikymas yra būtina sąlyga atkurti žmogaus su negalia fizinį, dvasinį ir ekonominį savarankiškumą. Šiai priemonei įgyvendinti iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto panaudota 38,04 tūkst. Eur, iš valstybės biudžeto – 36,6 tūkst. Eur. Pritaikyti 6 būstai suaugusiems neįgaliems asmenims ir 1 vaikui su sunkia negalia, dar dviem vaikams su sunkia negalia kompensuotos įvairių techninės pagalbos priemonių įsigijimo išlaidos. Atlikti sanitarinių mazgų pertvarkymo darbai, vietoj vonios įrengiant dušą, įrengtos nuovažos, palengvinant neįgaliesiems, judantiems neįgaliojo vežimėliu, patekimą į vidų ir lauką, dviem neįgaliesiems, neturintiems namuose patogumų, buvo finansuojami vandentiekio ir biologinių valymo įrenginių įrengimo darbai, du neįgalieji aprūpinti mobiliu kopikliu ir mobiliu keltuvu, padidinančiais neįgaliųjų mobilumą ir palengvinančiais jų slaugą.
2020 m. sausio 1 d. būsto pritaikymo žmonėms su negalia eilėje laukė 23 suaugę asmenys ir vienas vaikas su sunkia negalia. Šiais metais planuojama patenkinti pirmųjų eilėje laukiančiųjų neįgaliųjų 7–8 prašymus. Norėtųsi būsto pritaikymo darbus vykdyti žymiai didesniam neįgaliųjų skaičiui, bet tai priklauso nuo skirtų lėšų ir nuo reikalingų atlikti darbų apimties, atsižvelgiant į kiekvieno neįgalaus asmens poreikius ir teisės aktų reikalavimus. Šiuo metu Utenos rajono savivaldybėje eksploatuojama ir prižiūrima 18 liftų (keltuvų), mobilių kopiklių, skirtų neįgaliesiems.

 


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041