school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Sutartis – galimybė pristatyti savo darbus, o kartu ir Uteną, pasaulyje

2019 12 18 svirnasGruodžio 18 d. Utenos rajono tautodailininkai peržengė savo rajono bei Lietuvos ribas ir išėjo į platųjį pasaulį. Tą įgalino padaryti Utenos kraštotyros muziejaus padalinio Utenos tradicinių amatų centro „Svirnas“ pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su tautodailininkų organizacija iš Beit Sahour (Palestina) HOLY LAND HANDICRAFTS COOPERATIVE SOCIETY ORGANIZATION.


Kaip jau minėta, svečiai iš Palestinos į Uteną atvyko gruodžio 17 d. Atvykimo tikslas – užmegzti santykius su Utenos rajono tautodailininkais ir pasirašyti minėtą sutartį. Pasak Utenos rajono savivaldybės mero patarėjo Vidmanto Valinčiaus, surengusio Beit Sahour tautodailininkų organizacijos atstovų vizitą Utenoje, netolimoje ateityje bus taip pat plėtojamas abiejų miestų bendradarbiavimas švietimo, verslo srityse bei pasirašomos sutartys su gimnazijomis bei verslo įmonėmis.
Į Uteną atvyko HOLY LAND HANDICRAFTS COOPERATIVE SOCIETY ORGANIZATION vadovas Majed Odeh, nariai Amira Awad, Fady Awad bei Beit Sahour miesto administracijos Viešųjų ir kultūros ryšių departamento direktorius Usama Allati. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė ir Beit Sahour tautodailininkų organizacijos narė Amira Awad. Sutartyje numatyta plėtoti bendradarbiavimą, rengiant bendras parodas, muges, darbų pristatymus, dalyvaujant bendruose renginiuose, keičiantis patirtimi, tautodailininkų delegacijomis bei kt.
Utenos kraštotyros muziejaus direktorė pasirašytą sutartį perdavė Tradicinių amatų centro „Svirnas“ vadovei Daliai Urbonienei, kuriai ir teks telkti Beit Sahour ir Utenos rajono tautodailininkus bendrai veiklai, projektams ir sutarties punktų vykdymui. Idėja pasirašyti tarpusavio bendradarbiavimo sutartį kilo tada, kai svečiai iš Palestinos pirmą kartą apsilankė „Svirne“ ir buvo sužavėti uteniškių tautodailininkų veikla bei jų dirbiniais.
„Vienas svarbiausių siekių pasirašius sutartį – per tautodailės meną supažindinti šalis su viena kitos kultūra, tradicijomis, istorija, – kalbėjo Vidmantas Valinčius. – Bendradarbiauti su Beit Sahour tautodailininkais, pristatyti savo meną Palestinos žmonės yra kviečiami visi Utenos rajono tautodailininkai, nepriklausomai, kurios organizacijos nariai jie yra. Tai – puiki galimybė pristatyti savo darbus, o kartu ir Uteną, pasaulyje. Tikimės, kad Beit Sahour tautodailininkų dirbinius uteniškiai galės pamatyti šv. Kalėdų mugėje Utenos daugiafunkciame sporto centre gruodžio 21 d. Ne tik pamatyti, bet ir įsigyti“.


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041