school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

     

Ežerų krašto savivaldybės: mokytis niekada nevėlu

Gajus stereotipas, kad ES fondų paramos lėšų investavimas į viešąją infrastruktūrą, gamybos plėtojimą yra svarbesnis ir užtikrinantis didesnę finansine grąžą nei investicija į patį žmogų. Tačiau Ežerų krašto savivaldybėse vykdytas projektas akivaizdžiai parodė, kad investicija į darbuotojų gebėjimų stiprinimą, kolektyvinį ir asmeninį potencialo auginimą, požiūrio keitimą, yra nemažiau svarbi ir reikalinga.
Kuomet prieš dvejus metus, 2017 m., startavo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos remiamas projektas „Praktinių mokymų ir renginių ciklas, skirtas stiprinti institucijų bendradarbiavimą ir jų darbuotojų gebėjimus“ (projekto akronimas ATVIRA LYDERYSTĖ, angl. OPEN LEADERSHIP), požiūris į prasidedančius LEAN (paslaugų kokybės gerinimo metodo diegimo sistema) mokymus buvo labai atsargus. Daugelio savivaldybių vadovų ir darbuotojų galvose sukosi mintis, kad jei pas mus ateina LEAN, tai prasidės etatų mažinimas bei kardinalūs struktūriniai pokyčiai.

2019 m.  projektas baigiasi, bet akivaizdu, kad viešojo sektoriaus darbuotojų susipažinimo su nauja jiems vadybos sistema rezultatas yra: sustiprėjusios savivaldybių administracijų komandos, išbandyti darbo tarpinstitucinėse grupėse metodai, įsivertinta klientų aptarnavimo kokybė bei rasti veiklos tobulinimo sprendimai – kaip mažesnėmis sąnaudomis, pasiekti geresnį rezultatą.
Projekto tikslai – stiprinti tarptautinį bei regioninį tarpinstitucinį bendradarbiavimą, didinti savivaldybių administracijų ir joms pavaldžių įstaigų darbuotojų gebėjimus, kelti klientų aptarnavimo kokybę – buvo pasiekti pasitelkiant tokius darbo su tikslinėmis grupėmis metodus kaip mokymų, seminarų, darbo grupių, konferencijų organizavimas.
Projekto įgyvendinimo metu Lietuvoje ir Latvijoje įvyko net 1120 (560 val. Lietuvoje) valandų konsultacijų vadybos, teisės, investicijų ir LEAN priemonių taikymo temoms nagrinėti. Lietuvos savivaldybėse įvyko net 49 seminarai į klientą orientuotų paslaugų temoms bei 56 mokymų ciklo „Įkvepiančios lyderystės ir efektyvaus organizacijų valdymo“ seminarai, kurie apima: vadovavimą koučingo stiliumi, būdą atskleisti žmonių potencialą, skatinant juos mąstyti, projektų valdymą, efektyvų komandinį darbą, streso ir konfliktų valdymą ir kt. aktualias temas taikant LEAN metodologiją. Viena pagrindinių seminarų lektorių, sertifikuota, ilgametę patirtį turinti vadybos konsultantė, psichologė – Jolanta Nėjutė, jau pirmo susitikimo metu atkreipė visų dėmesį, kad net 70% įmonės klimato priklauso nuo tiesioginio vadovo vadovavimo stiliaus, o geras klimatas pagerina net 30% organizacijos rezultatų.
Didelės sėkmės susilaukė didieji projekto renginiai: 2018 m. birželį Utenoje vykusi praktinė konferencija „Inovatyvi vietos savivalda: susitelkimas ties paslaugų kokybe ir efektyvumu“, kurioje dalyvavo net 195 dalyviai bei 2017 m. rudenį Anykščiuose vykusi tarptautinė konferencija „Inovatyvūs ir efektyvūs vietos savivaldos veiklos metodai ir būdai“, kuri subūrė virš 150 savivaldybių administracijų darbuotojų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos. Konferencijų metu daug dėmesio buvo skirta savivaldybių ir rajonų naujam įvaizdžiui, paslaugų kokybės gerinimui, naujiems darbo organizavimo metodams pristatyti. Renginių metu savo patirtimis dalinosi Alytaus, Birštono, Kauno savivaldybių, Daugpilio Marko Rothko meno centro, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos, AB ”Lietuvos geležinkeliai”, reklamos agentūrų bei kitų įstaigų lyderiai.
Visi žinome, kad taip greitai besikeičiančiame pasaulyje nėra lengva visuomet išlikti inovatyviais ir greitai persiorientuoti į besikeičiančius klientų poreikius. Todėl įvaizdžio mokymai (6 seminarai, 20 darbo grupių susitikimų) skirti turizmo informacijos centrų darbuotojams bei administracijų viešųjų ryšių atstovams buvo aktualūs ir naudingi. Mokymų tikslas išties labai praktiškas: išmokti bei naudoti įvairias viešinimo priemonių galimybes (Facebook.com, svetainių tvarkymas, dizainas, Google Ads ir pan.). Šie mokymai suteikė daug trūkstamų įgūdžių, kuriuos dalyviai palaipsniui pritaikė atstovaujamų įstaigų įvaizdžio formavime: tiek socialinių tinklų pranešimuose, tiek svetainių dizaine.
Stipri lektorių komanda ne tik perteikė informaciją, supažindino su pažangiais vadybos sprendimais, bet ir motyvavo dalyvius komandiniam darbui, kūrybiškam požiūriui bei nuolatinio tobulėjimo siekimui. Tarp projekto rezultatų Lietuvoje galima vardinti ir eilę kitų mokymų teisės, emigracijos mažinimo, informacinių technologijų ir kt. temomis. O įgyvendinus kultūros ir turizmo darbo grupių susitikimus vietiniu ir regioniniu lygmeniu, bendradarbiavimą su Latvijos savivaldybėmis ypač sustiprino net 8 tarptautiniai darbo grupių susitikimai, kurių metu buvo siekiama sukurti turistui patrauklų, prestižinį regioną.
Kai kuriais projekto pasiekimais norime sudominti ir pasidalinti su visomis Lietuvos savivaldybėmis. Visų pirma tai kartu su projekto konsultantais Ignalinos rajono socialinių paslaugų centro darbuotojų parengtu leidiniu „Aptarnavimo ir paslaugų tiekimo standartas“ – pirmu iš žingsnių link centro aptarnavimo kultūros ir teikiamų paslaugų kokybės gerinimo. Šiame dokumente surašytos centro darbuotojų vertybės, aptarnavimo principai, kriterijai išvaizdai, elgesio modeliai bendravimui su klientais tiek centre, tiek paslaugų gavėjų namuose. Taip pat aprašytos galimos probleminės situacijos bei jų sprendimo būdai. Leidinys lyg vadovas tiek naujai ateinantiems darbuotojams, tiek savikontrolei bei kasdieniniai pagalbai jau dirbantiems.
Zarasų rajono savivaldybė taip pat neša gerąją žinią – siekdama efektyvių pokyčių Zarasų rajono savivaldybės administracijos aktyviausia darbuotojų grupė, padedama konsultantų Jolantos Nėjutės ir Ario Lencevičiaus, pasirinko inovatyvios LEAN vadybos ir valdymo įrankių sistemos požiūrio ir metodų panaudojimą gerinant įstaigos veiklą. Projekto veiklų metu buvo sėkmingai peržvelgti Zarasų rajono savivaldybės administracijos teikiamų administracinių paslaugų srautai, apimtys, pakeisti ir vis keičiami priimti teisės aktai siekiat aktyviai tobulinti ir greitinti gyventojų aptarnavimo paslaugų teikimą, mažinti administracinę naštą piliečiams ir kitiems asmenims bei ūkio subjektams. Pateikti pasiūlymai dėl teisės aktų tobulino Lietuvos savivaldybių asociacijai. Šios savivaldybės administracijoje pradėta diegti KAIZEN – LEAN sistemos dalis įstaigos veiklai tobulinti. Gauti ir įvertinti pirmieji pasiūlymai, kurie jau ir pradėti įgyvendinti.
2019 m. kovo 28 d. baigiamojoje Projekto konferencijoje Livani, Latvijos Respublikoje šiltų aplodismentų sulaukė Zarasų rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Vaclovo Stankevičiaus perskaitytas pranešimas „Teikiamų paslaugų „vieno langelio“ principu gerinimas LEAN metodais Zarasų rajono savivaldybės administracijoje“.
Baigiamoji konferencija savivaldybių atstovams buvo puiki proga pasidalinti rezultatais, išgirsti pritarimo, palaikymo žodžius iš kaimyninių savivaldybių – kolegų sudėtingame LEAN kelyje. Juk daugeliu panašių rezultatų gali pasigirti ir projekte dalyvavusios Latvijos savivaldybės, kuriose LEAN žingsnis po žingsnio taip pat bando atrasti savo vietą.
Projekto pagrindinis partneris – VšĮ „Euroregiono „Ežerų kraštas“ direktorato biuras“, kartu su partneriu „Latgalės planavimo regionas“, džiaugiasi pasiektais rezultatai bei įgyta patirtimi ir yra pasirengę dalintis su kitais siekiančiais įgyvendinti panašaus pobūdžio projektus.
Be šešių asmenų projekto komandos keliems mėnesiams projekto komandą papildė ir savanoris, kuris buvo įdarbintas pasinaudojus puikiu savanorių pritraukimo geresniam projekto administravimui ir viešinimui instrumentu „INTERREG VOLUNTEER YOUTH“. Tai Europos Komisijos iniciatyva įsteigta bei Europos pasienio regionų asociacijos (AEBR) valdoma institucija.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti. Programos tinklapis internete: www.latlit.eu. Oficialus ES tinklapis: www.europa.eu. Visas projekto biudžetas – 382 667.65 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 325 267.50 Eur.
Už šio straipsnio turinį atsako VšĮ Euroregiono „Ežerų kraštas“ direktorato biuras Lietuvoje. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. Daugiau informacijos teiraukitės biuro tinklapyje www.inppregion.lt/ekbiuras esančiais kontaktais.

Inga Šidlauskienė
VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“ vadovė

Aplinkos apsaugateritoriju planavimasstatiniaiciviline sauga mobilizacija  kvietimai paraiskoms socialine aps 

sveikatossvietimasjaunimovaiko gerove tarpinssveikatoskontroles ekonomika investicijos

DAUGIAU VEIKLOS SRIČIŲ

viesoji tvarkapirkimaikalbaTurto valdymasteisine pagalbatarptautiniai kulturapaveldasGarbes pilieciaizeldynaiKaimo pletra NVOtrisale tarybaUtenos rajono seniūnijoskontaktaipaieska

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041