school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Utenoje – 26 tūkstančiai įžiebtų eglučių

2019 12 09 egluteLaimės mieste Utenoje pagrindinė eglė, besipuikuojanti prie Utenos kultūros centro, įžiebta vakar, gruodžio 8-ąją. Tądien Laimės miesto gyventojus ir svečius susirinkti Kultūros centro kieme pakvietė Stebuklingo Laimės žibinto ir Kalėdų miesto šventė.

Erdviame kieme nuo ryto šurmuliavo kalėdinė mugė, susirinkusiems nuobodžiauti neleido Gulija, Aistė Pilvelytė, Teatriuko aktoriai, atrakcijų, staigmenų, pokštų ir kitos veiklos netrūko nei mažiems, nei dideliems. Buvo surengta netgi šilta kalėdinė mankštelė, kad šventės svečiai, neduokdie, nesušaltų. Gaila, kad artėjant eglės įžiebimo momentui vietoj snaigių dangus atsiuntė nemenką lietų, bet šventinės nuotaikos tai nesugadino. Nes sniego ir per lietų buvo: prieš atvykstant Kalėdų Seneliui šventės organizatoriai pasirūpino, kad jis nors trumpam nubalintų Kultūros centro kiemą.
Reikia priminti, kad pagrindinę eglę miestui šiemet padovanojo UAB „Utenos vandenys“. Graži, išlaki, tankiomis šakomis, 13 metrų aukščio eglė augo įmonės teritorijoje. Ir ne viena: šalia puikavosi jos draugės. Draugėms pradėjus varžytis dėl vietos ir šviesos buvo nutarta vieną padovanoti šiųmetėms Kalėdoms.
Eglę įžiebti Kalėdų Seneliui padėjo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Meras prieš stebuklingą skaičiavimą, davusį startą eglutės įžiebimui, pasveikino uteniškius ir šventės svečius, sakydamas, kad kartu su pagrindine miesto egle yra įžiebiama visi 26 tūkstančiai eglučių – tiek, kiek Utenos mieste yra gyventojų. Visos jos įsižiebia mūsų širdyse...
O kai Utenos padangę nušvietė įvairiaspalviai fejerverkai, įvyko tikras stebuklas: lietus staiga ėmė ir nustojo lijęs. Dabar belieka laukti kito stebuklo: kad netrukus iškris daug sniego ir mūsų miesto gatvės, namai, aikštės, parkai pasidengs baltu apklotu... Utenoje bus gražu, balta ir stebuklinga...
Šventės rengėjai, net ir įspiesti į kampą, prieš šventę niekaip nenorėjo atskleisti vieno paslaptingo dalyko, kuris turėjo nutikti gruodžio 8-osios vakare. Plakate buvo parašyta, kad šventėje turi pasirodyti paslaptingas žavusis princas. Kas jis toks, ką jis veiks, kodėl dėl jo dainų alpsta visa Lietuva, rengėjai taip ir neatskleidė. Pažadėjo paslaptį atskleisti tik įžiebus eglutę... Ir štai – paslaptis išaiškėjo: žavusis princas – Marius Jampolskis! Įdomu, ar nesupyks Rytis Cicinas, sužinojęs, kad iš jo buvo atimtas estrados princo vardas ir atiduotas Mariui Jampolskiui...
Kaip jau žinote, pagrindinė miesto žaliaskarė nėra vieniša. Viena jos sesutė „nutūpė“ Utenio aikštėje. 12 m. aukščio sidabrinę gražuolę miestui dovanojo Leliūnų seniūnijos, Antalgės gyventojai Virginija ir Vytautas Vyžintai.
Šios dvi miško gražuolės giminaičių turi ir kitose miesto vietose: mažesnės eglutės jau įžiebtos Vyturių, Aukštakalnio ir Smėlio kvartaluose.

Daugiau nuotraukų 

 


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041