school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Mes – tai aš, tu, mano ir tavo kaimynai, bičiuliai, bendradarbiai, pažįstami

2019 12 05 neigaliujuGruodžio 3 d. minime Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Renginiai, skirti šiai progai prasidėjo šv. Mišiomis už neįgaliuosius, jų globėjus, šeimos narius. Po šv. Mišių visi rinkosi į aikštę prie Utenos kultūros centro, kur vyko socialinė akcija ,,Aš ir Tu – tai Mes“.

Ši akcija kvietė sveikuosius ir neįgaliuosius kartu sukurti gyvą skulptūrą, simbolizuojančią vienybę ir bendrystę. Tokia akcija Lietuvoje vyksta jau trečią kartą, o uteniškiai dalyvavo pirmą kartą.
Šventės proga buvo surengta paroda-mugė. Joje dalyvavo neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų, Utenos specialiosios mokyklos daugiafunkcio centro, Leliūnų socialinės globos namų, Utenos socialinės globos namų nariai ir globotiniai, kurie pristatė savo rankdarbius, įvairius darbelius: kalėdinius vainikus, puokštes, atvirukus, darbus iš medžio, mezginius ir daug kitų mažų stebuklų. Jų visų buvo galima ir įsigyti.
Utenos kultūros centre visus susirinkusius pasveikino ir renginį vedė Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas. Neįgaliesiems ir visiems susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas, Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė ir Tradicinių amatų centro vadovė Dalia Urbonienė, asociacijos „Aukštaitijos rakta“ atstovė Žydrūnė Šalkauskienė ir Sporto klubo vadovė Edita Narkutė-Leipuvienė. Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas ir Socialinių reikalų sveikatos apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Lukoševičienė įteikė Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėkas patiems aktyviausiems rajono neįgaliesiems: Kazimierui Streikui, Utenos rajono neįgaliųjų draugijos ansamblio „Vyturiai“ vadovui (už aktyvų ir nuoširdų darbą Utenos rajono neįgaliųjų draugijoje, didinant neįgaliųjų užimtumą ir dalyvavimą meno saviveikloje), Algirdui Baronui, Utenos rajono neįgaliųjų draugijos nariui (už aktyvų ir nuoširdų darbą Utenos rajono neįgaliųjų draugijoje), Danguolei Lapinskienei ir Vladui Lapinskui, Viešosios įstaigos Panevėžio ir Utenos regionų aklųjų centro Utenos filialo nariams (už aktyvų dalyvavimą meno saviveikloje ir kitose draugijos veiklose), Jolitai Pučkorei, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos viltis“ socialinei darbuotojai (už nepriekaištingą darbą bei ypatingą dėmesį žmonėms su negalia) ir Linai Šablinskaitei, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos Viltis“ narei (už aktyvų dalyvavimą bendrijos veikloje ir geranorišką pagalbą draugams.), Linai Baranauskienei ir Aloyzui Beikui, Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos nariams (už puoselėjamas vertybes sąjungos bendruomenėje ir ilgametę aktyvią, savanorišką veiklą). Mero padėkos taip pat buvo įteiktos rajono nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų vadovėms Nijolei Gaivenienei, Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkei, Aldonai Vėbrienei, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos Viltis“ pirmininkei, Sandrai Ragaišytei, Utenos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei, Astai Dikmonaitei, Viešosios įstaigos Panevėžio ir Utenos regionų aklųjų centro Utenos filialo pirmininkei, Ramunei Briedienei, Utenos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugijos pirmininkei. Jų dėka rajono žmonės su negalia nėra pamirštami, dalyvauja įvairiose veiklose, keliauja.
Susirinkusius smagiomis melodijomis linksmino neįgaliųjų organizacijų kolektyvai, o renginį užbaigė ir savo kūrybos dainas atliko „X faktoriaus“ dalyvis Aurimas Papečkys.

 


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041