school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

     

Viešojo sektoriaus darbuotojai kviečiami dalyvauti praktiniuose mokymuose

2022 01 31 Ar kada susimąstėte, kaip kiekvienam prieinama informacija gali pakeisti Jūsų savivaldybės kasdienybę? Kaip Jūsų rengiami atsakymai gyventojams, pranešimai spaudai gali pasiekti dar daugiau visuomenės narių?
Ar kada esate girdėję apie lengvai suprantamą kalbą (angl. „easy language“)? Ar žinojote, kuo ji skiriasi nuo įprastos lietuvių kalbos? Kodėl ją vartoja viešojo sektoriaus darbuotojai Lietuvoje ir pasaulyje?
Ar žinojote, kad besirūpindamos gyventojų patogumu Lietuvos ir pasaulio valstybinės institucijos oficialiuose raštuose vis dažniau naudoja „Arial“ ar „Calibri“, o ne „Times New Roman“ šriftą? Kaip suderinti teksto ir fono spalvas, ką gali geras kontrastas ir lygiuotė?
Maloniai kviečiame viešojo sektoriaus darbuotojus dalyvauti praktiniuose mokymuose ir pirmiesiems sužinoti apie informacijos teikimo žmonėms su negalia prieinamais bendravimo būdais taikymą, aprėptį ir įgyvendinimo rekomendacijas.
📆 Kada? 2023 m. vasario 15 d., trečiadienį, 13:00 – 17:00 val. Trukmė – 4 val. Įėjimas nuo 12:30 val.
🏛 Kur? Kūrybinių industrijų centro „Taurapilis“ Dramos teatro studijoje, 1 a., Aušros g. 47, Utenoje.
Renginys nemokamas. Vyks hibridiniu būdu (gyvai ir nuotoliu).


Registruokitės čia:

 https://docs.google.com/forms/d/1pk59UFtlLO4ER0ZMVnd8Ca476bRcp82Oih0Kwby7kDc/viewform?edit_requested=true

Kokias žinias įgysite mokymų metu? Ko išmoksite?
Interaktyviuose mokymuose lektoriai, savo srities ekspertai – Vilniaus universiteto lingvistės, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos ir Lietuvių gestų kalbos vertimo centro specialistai, atskleis gerąsias Lietuvos ir užsienio praktikas apie tai, kaip tekstą paversti visiems prieinamu. Kiekvienas paskaitos dalyvis turės unikalią galimybę išbandyti prieinamų tekstų kūrimo, jų maketavimo ypatumus.
Tokiu būdu Jūsų tekstai – pranešimai spaudai, atsakymo formos gyventojams ar dokumentai – taps patogesni žmonėms su klausos, regos, intelekto sutrikimais, disleksija, senjorams, migrantams, besimokantiems lietuvių kalbos ir daugybei kitų visuomenės narių. Bene svarbiausias dalykas, kurį įgysite mokymuose – tai suvokimas, kad informacijos prieinamumo užtikrinimas – įveikiama užduotis kiekvienam, parodanti pagarbą visiems mūsų visuomenės gyventojams.
Informacija dalyvaujančių mokymuose gyvai patogumui: maloniai prašome į mokymus atsinešti savo išmanųjį įrenginį (patogiausia nešiojamąjį kompiuterį). Taip galėsite gauti daugiausiai žinių apie kasdienį darbą, pavyzdžiui, kaip pritaikyti „Word“ tekstus, kad jie taptų prieinami kiekvienam.
Iki pasimatymo įtraukios komunikacijos mokymuose!
Lauksime Jūsų registracijos! Darykime pokytį kartu!
Iki pasimatymo įtraukios komunikacijos mokymuose!

 

Aplinkos apsaugateritoriju planavimasstatiniaiciviline sauga mobilizacija  kvietimai paraiskoms socialine aps 

sveikatossvietimasjaunimovaiko gerove tarpinssveikatoskontroles ekonomika investicijos

DAUGIAU VEIKLOS SRIČIŲ

viesoji tvarkapirkimaikalbaTurto valdymasteisine pagalbatarptautiniai kulturapaveldasGarbes pilieciaizeldynaiKaimo pletra NVOtrisale tarybaUtenos rajono seniūnijoskontaktaipaieska

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041