school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

     

Utena – už tvarią, švarią ir saugią aplinką: miesto gimtadienyje fejerverkų nebus

2022 07 01 pasitarimasBirželio 28 d. buvo surengtas pirmasis 2022 m. Utenos miesto gimtadienio šventės organizacinio komiteto posėdis.
Komitetas, kurio pirmininkas yra Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, buvo sudarytas birželio pradžioje. Jo sudėtyje – 26 nariai: kultūros, švietimo įstaigų, verslo, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, Utenos rajono savivaldybės administracijos, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Utenos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai.


Posėdyje Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas informavo, kad 761-asis miesto gimtadienis bus švenčiamas rugpjūčio 25–27 dienomis. Direktorius susirinkusius supažindino su numatoma programa, įvairiomis šventės metu vyksiančiomis veiklomis, kviečiamomis muzikos grupėmis. Gimtadienyje planuojama mugė, baikerių suvažiavimas, garbės piliečių apdovanojimas, savivaldybės padėkos ženklo AČIŪ įteikimas nusipelniusiems, pramogos vaikams, jaunimui ir kt. Žinoma, šventės dalyvių laukia dar daug kitų atrakcijų ir staigmenų.
Kalbant apie šventės temą, komiteto pirmininkas akcentavo, kad nereikia pamiršti laimės miesto įvaizdžio puoselėjimo ir propagavimo. Juoba, kad laimės miestu Uteną išrinko patys gyventojai, balsuodami tarptautiniame socialiniame tinkle HAPPY BAROMETER (laimės barometras). Tad šio gimtadienio tema taip pat turėtų būti susieta su laime.
Vienas svarbiausių posėdyje svarstytų klausimų – šventinių fejerverkų panaudojimas. Komiteto nariai pateikė argumentus už ir prieš. Buvo kalbama apie fejerverkų poveikį aplinkai, laukiniams ir naminiams gyvūnams, paukščiams, pirotechnikos įrenginių keliamą triukšmą, taip pat oro taršą. Po balsavimo tapo aišku: 761-ajame miesto gimtadienyje fejerverkų nebus. Juos turėtų pakeisti lazerių arba dronų šou. Bet klausimas, kas pakeis fejerverkus, dar bus aptariamas ir svarstomas.
Utenos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Sandrai Ragaišytei pasiūlius, šventėje sveikinimų, apdovanojimų, kitų viešų kalbų metu bus gestų kalbos vertėjas. „Vertimas į gestų kalbą pasiteisino pernai vykusioje šventėje, visi uteniškiai, turintys klausos negalią, buvo labai patenkinti ir dėkoja už tai, kad galėjo viską suprasti. Tad, manau, kad gestų kalbos vertėjas būtinas kiekvienoje viešoje šventėje“, – sakė draugijos pirmininkė.
Posėdyje nemažai kalbėta apie pasaulio miestų-partnerių atstovų pakvietimą į šventę. Buvo pateiktas pasiūlymas pakviesti tik Ukrainos miesto Kovelio atstovus, išreiškiant jiems paramą kare su agresore Rusija bei suteikiant humanitarinę pagalbą. Galutinis sprendimas šiuo klausimu nebuvo priimtas, tad dar bus tariamasi, kviesti ar nekviesti svečius iš užsienio.
Kitą organizacinio komiteto posėdį planuojama surengti liepos viduryje.

Aplinkos apsaugateritoriju planavimasstatiniaiciviline sauga mobilizacija  kvietimai paraiskoms socialine aps 

sveikatossvietimasjaunimovaiko gerove tarpinssveikatoskontroles ekonomika investicijos

DAUGIAU VEIKLOS SRIČIŲ

viesoji tvarkapirkimaikalbaTurto valdymasteisine pagalbatarptautiniai kulturapaveldasGarbes pilieciaizeldynaiKaimo pletra NVOtrisale tarybaUtenos rajono seniūnijoskontaktaipaieska

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041