school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

     

Vasara atėjo su trenksmu

2022 06 27 karstisŠtai ir sulaukėme. Stalo kalendorius birželio 21 d. parašė, kad „vasara prasideda šiandien 12.14 val.“. Tądien, kaip prisimename, gerokai nulijo, o naktį pikti lietaus debesys iš Lietuvos pabėgo. Ir vasara prasidėjo. Paradoksas: nors dienos po truputį ėmė trumpėti, bet vasara, lyg atsiprašydama už šaltą ir itin lietingą birželio pradžią, sugalvojo visus gerokai pakaitinti. Jau birželio 22 d. oras pradėjo staigiai šilti, o Joninės šiais metais buvo ne tik kad be lietaus, bet ir sulaukė 30 laipsnių karščio! Oras kaito ir visą savaitgalį, ir jau šiandien, birželio 27 d., pasiekė piką: kai kur karštis siekia ir 33 laipsnius.
Bet tai ne pabaiga. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad oras Lietuvoje artimiausiomis dienomis įkais dar labiau. Ir perspėja apie stichinį karštį: birželio 27–30-os dienomis aukščiausia temperatūra daug kur sieks 30–34 °c.


Alinantys karščiai turi neigiamos įtakos žmonių sveikatai: gali sutrikti širdies ritmas, padidėti ar sumažėti arterinis kraujo spaudimas, sutrikti medžiagų apykaita, ištikti šilumos smūgis. Todėl rekomenduojame:
• gerti daug skysčių.
• stengtis būti patalpose, kuriose yra įrengti ventiliatoriai ar oro kondicionieriai.
• valgyti saikingai, lengvai virškinamą maistą, daugiau vaisių ir daržovių.
• riboti fizinį aktyvumą, ypač vidurdienį – nuo 11 iki 17 valandos.
• einant į lauką užsidėti galvos apdangalą arba išskleisti skėtį. Taip pat dėvėti saulės akinius, lengvus, šviesius, pralaidžius orui ir prakaitui drabužius.
• būnant namuose dienos metu užleisti užuolaidas ar žaliuzes ant langų.
• jokiu būdu nepalikti vaikų ar augintinių vienų automobiliuose.
Saugokime save, savo artimuosius ir augintinius!

Aplinkos apsaugateritoriju planavimasstatiniaiciviline sauga mobilizacija  kvietimai paraiskoms socialine aps 

sveikatossvietimasjaunimovaiko gerove tarpinssveikatoskontroles ekonomika investicijos

DAUGIAU VEIKLOS SRIČIŲ

viesoji tvarkapirkimaikalbaTurto valdymasteisine pagalbatarptautiniai kulturapaveldasGarbes pilieciaizeldynaiKaimo pletra NVOtrisale tarybaUtenos rajono seniūnijoskontaktaipaieska

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041