school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

     

PSO: gydymo įstaigų bendradarbiavimas kuria tikrąją vertę pacientams

2022 06 27 psoAnot Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų, nei vienas gydytojas, nei viena gydymo įstaiga, jei dirba atskirai, negali užtikrinti kokybiškų ir laiku prieinamų sveikatos priežiūros paslaugų pacientams. PSO teigimu, tik bendradarbiavimas ir darbas komandose gali sukurti vertę pacientams. Dėl šios priežasties PSO sveikina ir palaiko Lietuvos pastangas burti šeimos gydytojų bei specialistų komandas ir skatinti savivaldybes steigti sveikatos centrus su bazinių – pacientams svarbiausių – paslaugų paketais.

Nuotoliniame seminare PSO ir kai kurių šalių atstovai aptarė šiuo metu Lietuvoje vykdomą asmens sveikatos priežiūros įstaigų struktūrinę reformą, jos keliamus iššūkius, pokyčių siekius ir tikslus iš esmės pagerinti sveikatos priežiūros paslaugas, koreguojant gydymo įstaigų valdyseną.

„Tinklinis valdymas – tai sveikatos priežiūros įstaigų ir medikų būrimasis į kokybiškas bendruomenes, kuriančias pacientams aktualias vertes – visapusišką, tęstinę, laiku teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų visumą. Tai – šiuo metu pažangiausias būdas, norint plėtoti sveikatos priežiūros paslaugas, kuo anksčiau ir greičiau užtikrinti susirgimų diagnozavimą bei gydymą, išvengiant pacientų hospitalizavimo. Neabejoju, kad toks yra ir pačių pacientų noras“, - sakė seminare dalyvavusi sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė.

PSO organizuoto susitikimo metu Lietuvoje vykdoma reforma kitų šalių atstovams buvo pristatyta kaip vienas iš šiuolaikinės medicinos vadybos pavyzdžių, akcentuojant į ką svarbu atkreipti dėmesį. Tinklinis valdymas kaip moderni naujovė diegiamas ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Estijoje ir kitur. Iš viso net 19 valstybių tokiu modeliu tobulina savo sveikatos apsaugos sistemas. Jos ypač pasiteisina valdant ne tik užkrečiamųjų ligų epidemijas (pvz., COVID-19), bet ir itin sparčiai besiplečiančias lėtines neinfekcines ligas (pvz., širdies ir kraujagyslių ligos, endokrininės ligos (pvz., cukrinis diabetas) ir pan.).

Tinklinio valdymo kaip perspektyvios vadybos inovacijos klausimų aptarimui nuspręsta organizuoti tikslinį PSO nepriklausomų ekspertų vizitą į Lietuvą, kuris, planuojama, galėtų įvykti vasaros pabaigoje. Į konsultacijas su jais planuojama pasikviesti ir Sveikatos apsaugos ministerijos

Aplinkos apsaugateritoriju planavimasstatiniaiciviline sauga mobilizacija  kvietimai paraiskoms socialine aps 

sveikatossvietimasjaunimovaiko gerove tarpinssveikatoskontroles ekonomika investicijos

DAUGIAU VEIKLOS SRIČIŲ

viesoji tvarkapirkimaikalbaTurto valdymasteisine pagalbatarptautiniai kulturapaveldasGarbes pilieciaizeldynaiKaimo pletra NVOtrisale tarybaUtenos rajono seniūnijoskontaktaipaieska

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041