school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Bulvės dienoje skambėjo „Odė bulvei“

2019 10 22 bulveGražiai lietingą spalio 17-osios popietę Biliakiemio bendruomenės aktyvas rinkosi į laisvalaikio centrą paminėti vienos iš svarbiausių mūsų daržo kultūrų, tituluotos netgi karalienės vardu –Bulvės dieną.


Biliakiemio laisvalaikio salės specialistė Vidutė Padlipskienė įdomiai papasakojo bulvių atsiradimo Lietuvoje istoriją. Lietuvoje bulvės masiškai pradėtos auginti nuo XIX amžiaus vidurio. Bulvės buvo atplukdytos iš Pietų Amerikos į Ispaniją, o paskui pasklido ir po visą Europos žemyną.

Šiandien bulvės yra svarbi žemės ūkio kultūra visame pasaulyje. Iš jų pagaminama daugybė maisto ir kitų produktų. Į popietę susirinkusios moterys atsinešė patiekalų iš bulvių, kuriuos gamina savo namuose. Vaišintasi bulvėmis su šaltibarščiais, bulviniais vėdarais, žemaičių blynais, bulvinių kukuliukų sriuba, bulvių salotomis su silke, bulviniais saldainiais.
Popietėje dalyvavęs Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas pasveikino visus susirinkusiuosius su smagia popiete, palinkėjo gražių darbų ateityje. Dalia Mikolaitienė prieš daugelį metų yra sukūrusi odę bulvei. Odės autorė popietėje negalėjo dalyvauti, todėl jos sukurtą „Odę bulvei" perskaitė Elvyra Vigėlienė. Kad smagiau būtų popietėje, maloniai sutiko dalyvauti ir palinksminti smagia muzika ir dainomis muzikantas Jonas Noreika.
Renginyje buvo dainuojamos dainos, menamos mįsles. Popietės dalyviai išsiskirstė su gera nuotaika ir mintimis, kad galbūt reikėtų tęsti Bulvės dienos tradiciją.


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041