school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Šventinį savaitgalį vykdyti asmenų judėjimo kontrolę padėjo ir Utenos aps. VPK viršininkas

2021 04 06 kontroleSiekiant suvaldyti viruso plitimą šalyje, Šv. Velykų savaitgalį, nuo balandžio 2 d. 13 val. iki balandžio 5 d. 21 val., buvo vykdoma sustiprinta atvykstančių ir išvykstančių asmenų judėjimo kontrolė tarp savivaldybių.
Kaip sekėsi šį savaitgalį dirbti Utenos apskrities pareigūnams ir ar žmonės išgirdo prašymą likti namuose? Pakalbinome Utenos aps. VPK viršininką Vytautą Vaiškūną, kurį sutikome poste drauge su pareigūnais vykdantį transporto priemonių patikrinimą.|
– Kaip ir pernai, taip ir šiemet budėti teko tame pačiame poste. Galiu pasakyti kad pernai Šv. Velykų laikotarpiu buvo gerokai daugiau atvejų, kada vairuotojai be priežasties bandė patekti ne į savo savivaldybę.

Šiais metais gyventojai jau yra įpratę prie apribojimų ir elgėsi sąmoningiau, atsakingiau. Dauguma vykstančių asmenų turėjo pasiruošę kelionę pagrindžiančius dokumentus, todėl vairuotojams nereikėjo laukti ilgose eilėse.
– Ar buvo vykdytos kitos kontrolės priemonės?
– Pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė viešųjų erdvių ir saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolei. Taip pat buvo vykdoma ir vairuotojų blaivumo kontrolė. Liūdina tai, kad vairuotojai nevengia už vairo sėsti neblaivūs, neįvertindami savo elgesio pasekmių.
Nuostabą sukėlė savaitgalio atvejis, kada kontrolės poste vienas neblaivus vairuotojas nepakluso policijos pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir postą pravažiavo nesustojęs. Pareigūnai pradėjo persekioti automobilį ir neblaivus vairuotojas (g. 1991 m.) buvo sulaikytas. Vyrui nustatytas 1,78 prom. girtumas.
Per šį savaitgalį pradėti net aštuoni ikiteisminiai tyrimai vairuotojams, kurie į alkoholio kiekio matuoklį įpūtė virš 1,51 prom. Atsakomybė už tai numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281-1 str. 1 d. Vairuotojai bus baudžiami bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Dar penkiems vairuotojams nustatytas lengvas girtumas ir pradėtos administracinės teisenos pagal LR ANK.
Savaitgalį pareigūnai patikrino virš 180 asmenų, kuriems privaloma saviizoliacija.
Utenos apskrityje pradėta 61 administracinė teisena pagal LR ANK už karantino reikalavimų pažeidimus:
Anykščių r. – 8
Molėtų r. – 12
Ignalinos r. – 5
Utenos r. – 23
Visagine – 10
Zarasų r. – 3
– Ar daug pareigūnų Šv. Velykas sutiko ne šeimose, o kontrolės postuose?
– Visi pareigūnai norėjo jaukiai praleisti Šv. Velykas su šeima, tačiau vedini pareigos šventiniu laikotarpiu Utenos apskrityje mobiliuose ir stacionariuose postuose dirbo daugiau kaip 230 pareigūnų. Policijai asmenų judėjimo ribojimo kontrolę padėjo vykdyti ir savanoriai iš kitų institucijų: policijos rėmėjai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai.
– Ko palinkėsite pareigūnams ir Utenos apskrities žmonėms?
– Visų pirma nuoširdžiai dėkoju tiems, kas išgirdo prašymą niekur nevažiuoti ir liko namuose. Dėkoju už bendradarbiavimą Utenos rajono ir kitoms Utenos apskrities savivaldybėms, socialiniams partneriams ir, žinoma, visiems pareigūnams už misiją GINTI, SAUGOTI, PADĖTI. Elkimės atsakingai ir saugiai!

 


38

Vykdomi projektai


15

2020 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041