school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

     

Saugiai grįžti į mokyklas padės naujas tyrimo metodas

2021 03 24 mokymasUtenos rajono savivaldybė yra tarp 16 savivaldybių, kuriose sergamumas COVID-19 per pastarąsias 14 dienų viršija 200 atvejų 100-tui tūkst. gyventojų rodiklį. Todėl pradinių klasių mokiniai į mokyklas galėtų grįžti tik tuo atveju, jei jiems ir jų šeimos nariams bei mokyklų darbuotojams būtų atliktas naujasis COVID-19 viruso tyrimas kaupinių metodu.

Kaupinių tyrimas – visai naujas terminas, todėl suprantama, kad klausimų visiems kyla daug. Utenos rajono savivaldybė, sulaukusi nemažai skambučių dėl naujojo tyrimo, pateikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.


Siekiant, kad pradinukai galėtų grįžti į mokyklas, kaupinių tyrimas turi būti atliktas ir jiems, ir jų šeimos nariams: tėvams, broliams, sesėms, jei kartu gyvena – ir močiutėms bei seneliams, t. y. vieno namų ūkio nariams. Taip pat kaupinių tyrimas atliekamas mokyklų darbuotojams bei jų šeimų nariams, gyvenantiems kartu. Jei močiutės ir seneliai nuo COVID-19 yra paskiepyti antrą kartą ir jau įgavę imunitetą, jiems kaupinių tyrimo atlikti nereikės. Numatyta, kad profilaktinis kaupinių tyrimas gali būti organizuojamas tais atvejais, kai konkrečioje klasėje sutinka tirtis ne mažiau kaip 70 proc. klasės mokinių.
Atlikti kaupinių tyrimą turi visi šeimos nariai vienu metu.
Kaupinių tyrimas atliekamas, įkišant tamponėlį į nosį ne giliau kaip 1,5–2 cm ir dedant tuos ėminius į vieną mėgintuvėlį. Vienu metu viename mėgintuvėlyje gali būti grupuojami iki 6 ėminių. Vadinasi, jei viename namų ūkyje gyvena 6 asmenys, visi vienu metu ir turi atvykti tyrimui. Atliekant standartinį PGR tyrimą, mėginys iš nosiaryklės imamas vienam asmeniui ir jo ėminys yra įdedamas į tik jam skirtą, individualų, mėgintuvėlį. Ir tamponėlis į nosį kišamas daug giliau nei kaupinių tyrimo metu.
Tyrimas kaupinių metodu yra patikimas ir tikslus. Jo tikslumas – 94 proc.
Pirmą kartą kaupinių metodu pradinukams, jų šeimų nariams bei mokyklų darbuotojams ir jų šeimų nariams reikės tirtis Utenos mobiliame koronaviruso patikros punkte (Užpalių g. 100). Vėliau tyrimas bus atliekamas kas 4–7 dienas jau pačioje mokykloje ir tik pradinukams ir mokyklų darbuotojams. Šiuo metu Utenos mokyklos ruošiasi priimti pradinių klasių mokinius, kai tik bus tai leista padaryti, ir kartu ruošiasi periodiniam profilaktiniam mokinių ir mokyklos darbuotojų testavimui kaupinių metodu.
Sutiksiantiems testuotis naujuoju metodu kartu gyvenantiems šeimos nariams savo duomenis (asmens kodą, vardą, pavardę, telefono numerį) reikės pateikti mokyklai. Mokykla užregistruos tyrimui, ir visi užregistruotieji registraciją patvirtinantį pranešimą gaus trumpąja žinute.
Jei atsitiktų taip, kad bus nustatytas teigiamas kaupinio tyrimo rezultatas, visi vienu metu tyręsi vienos šeimos nariai turės izoliuotis ir registruotis jau standartiniam PGR tyrimui iš nosiaryklės (www.1808.lt elektroniniu būdu arba telefonu 1808). PGR tyrimas padės išaiškinti, kuris asmuo iš kaupinio yra užsikrėtęs COVID-19.
Siekiant užtikrinti saugų pradinių klasių mokinių sugrįžimą į mokyklas, tolesnį saugų mokymąsi bei darbuotojų galimybę dirbti mokykloje kontaktiniu būdu, raginame nebijoti ir neabejoti testuotis kaupinių metodu. Jis daug paprastesnis, greitesnis, nustatantis ir besimptomius atvejus. Kuo daugiau žmonių testuosis, tuo greičiau galėsime suvaldyti užsitęsusią pandemiją.
Su tyrimu kaupiniu metodu galima susipažinti čia: https://www.youtube.com/watch?v=J_SnKKwFQuU&t=36s
Daugiau informacijos: https://www.vilniussveikiau.lt/informacija-ugdymo-istaigoms/.

Aplinkos apsaugateritoriju planavimasstatiniaiciviline sauga mobilizacija  kvietimai paraiskoms socialine aps 

sveikatossvietimasjaunimovaiko gerove tarpinssveikatoskontroles ekonomika investicijos

DAUGIAU VEIKLOS SRIČIŲ

viesoji tvarkapirkimaikalbaTurto valdymasteisine pagalbatarptautiniai kulturapaveldasGarbes pilieciaizeldynaiKaimo pletra NVOtrisale tarybaUtenos rajono seniūnijoskontaktaipaieska

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041