school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Svarbi informacija ir dažniausiai užduodami klausimai apie apribojimus bei tvarkų pasikeitimus karantino dėl Korona viruso metu

Info 03 31

SAVIIZOLIACIJA: ką privalote žinoti

2020-03-26 Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Vytauto Vaiškūno kreipimasis į gyventojus

Rekomendacijos namuose izoliuoto asmens, turėjusio sąlytį su sergančiuoju COVID-19  (koronaviruso infekcija) ar grįžusio iš užsienio valstybės, šeimos nariams

Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklės .

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimu VISI, grįžę iš užsienio,  14 dienų turi būti izoliuoti savivaldybių paskirtose patalpose. Utenos rajono savivaldybė siekia uteniškius, kurie karantinuojami Vilniuje ar kituose miestuose, atsivežti į Uteną ir suteikti jiems galimybę izoliuotis tam skirtose patalpose Utenoje. Atsakingu už grįžusių iš užsienio uteniškių atvežimą į Uteną yra paskirtas Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistas Dovydas Datenistel. +370 696 16354, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Atkreipiame dėmesį, kad siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui saviizoliacija yra būtina!

Svarbiausia informacija apie COVID-19 patikros punktus

Utenoje mobilus koronaviruso patikros punktas yra „Utenio“ stadione  (Užpalių g. 100, Utena).

2020-03-20 Svarbiausia informacija apie COVID-19 patikros punktus

COVID. Svabūs kontaktai savivaldybėje

aktualus kontaktaiEKSTREMALIŲ SITUACIJŲ KOMISIJOS PIRMININKAS:
Audrius Remeikis, tel. +370 622 41708, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

CIVILINĖS SAUGOS FUNKCIJŲ VYKDYMO KORDINATORĖ:
Zita Jasiunavičienė, tel. +370 610 05772, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ OPERACIJŲ CENTRO KOORDINATORĖ
Zita Ringelevičienė, tel. +370 618 70032, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

GRĮŽUSIŲ IŠ UŽSIENIO UTENIŠKIŲ ATVEŽIMO KORDINATORIUS
Dovydas Datenistel. +370 696 16354, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

SOCIALINĖS PAGALBOS KOORDINATORĖ:
Inga Šakalienė, tel. +370 626 26018, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

APGYVENDINIMO IR ATVEŽIMO Į MOBILŲ PATIKROS PUNKTĄ KOORDINATORĖ:
Monika Makaveckienė, tel. +370 698 61674, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

MOBILAUS KORONAVIRUSO PATIKROS PUNKTO KOORDINATORĖ:
Jūratė Stankevičienė, tel. +370 606 82029, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

MOBILAUS KORONAVIRUSO PATIKROS PUNKTO VIEŠOSIOS TVARKOS IR SAUGOS KOORDINATORĖ:
Jovita Strazdienė, tel. +370 614 77134, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Klientų aptarnavimo tvarka Utenos rajono savivaldybės administracijos skyriuose ir seniūnijose karantino laikotarpiu

Nuo 2020 m. kovo 16 d. 00.00 val. visoje šalyje paskelbus karantiną, Utenos rajono savivaldybės administracijos darbas organizuojamas tik nuotoliniu būdu - asmenys savo prašymus ar gauti informaciją galės teikti el. pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. bei kitais viešai www.utena.lt skelbiamais el. pašto adresais bei skambinant www.utena.lt svetainės skiltyje „Kontaktai“ nurodytais telefono numeriais. Dėl būtinų paslaugų (pvz., leidimo laidoti, socialinių išmokų ir pan.) suteikimo sąlygų kreiptis tel. (8 389) 64041. Skaityti daugiau

ŠVIETIMAS

Informacija būsimųjų pirmokų tėveliams: tėvų (globėjų) prašymai į miesto mokyklų pirmas klases nuo 2020 m. balandžio 1 d. nebus priimami. Apie tai, kada bus priimami prašymai, informuosime Utenos rajono savivaldybės ir švietimo įstaigų interneto svetainėse.


Dėl karantino šalyje sustabdžius ugdymo procesą mokinių nemokamas maitinimas Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose vykdomas išduodant maisto davinius. Jų paruošimu ir išdavimu rūpinasi pačios mokyklos. Detalesnė informacija teikiama bendraisiais telefonais, kuriuos galite rasti mokyklų interneto svetainėse


2020-03-28. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija keičia dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų ir abitūros egzaminų bei įskaitų laikymo laiką. 


Nuo 2020 m. kovo 16 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose, t.y. universitetuose, kolegijose ir mokyklose, taip pat dienos ir užimtumo centruose,  darželiuose, neformaliojo švietimo įstaigose.
Visos neformalaus ugdymo įstaigos Utenos rajone taip pat stabdo savo veiklą iki kovo 27 d. Mokestis už neformalų ugdymą mažinamas 50 proc.;
• 50 proc. mažinamas mokestis ir lankantiems priešmokyklines bei ikimokyklines grupes;
• stabdomos konsultacijos, dalykinės olimpiados;
• savo veiklos nestabdo Utenos rajono pedagoginė psichologinė tarnyba (PPT) (kontaktai: tel. +370 389 61546, mob.tel.: +370 615 11670, el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.).
• siekiant užtikrinti vaikų priežiūrą išimtinais atvejais, jei tėvai negali to įgyvendinti namuose, viena budinti grupė veikia Utenos vaikų lopšelyje-darželyje „Gandrelis“ (adresas: Vaižganto g. 38, Utena)  (pirmiausia skambinkite arba rašykite tel. +370 389 52502, el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.).

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu 1–12 klasių mokiniams pavasario (Velykų) atostogos atkeliamos į kovo mėnesį. Atostogų laikas – 2020 m. kovo 16 d.–2020 m. kovo 27 d. Jei ugdymo procesą prireiks stabdyti ir po kovo 27 d., 2019–2020 mokslo metai gali būti prailginti.


REKOMENDACIJOS DARŽELINUKO, PRADINUKO IR PAAUGLIO DIENOTVARKEI KARANTINO METU


 ŠMSM ATMINTINĖ DĖL KORONA VIRUSO ŠVIETIMO BENDRUOMENEI 

SVEIKATOS APSAUGA. Aptarnavimo tvarka Utenos r. savivaldybės sveikatos apsaugos įstaigose

Nuo šių metų kovo 16 d. VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centre skelbiamas karantinas. BUS TEIKIAMA TIK SKUBI IR BŪTINOJI PAGALBA.  Vaistų ir medicinos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojų konsultacijos TEIKIAMOS TIK NUOTOLINIU BŪDU.  Detalesnė informacija


Nuo kovo 16 dienos Utenos ligoninėje ir Konsultacijų poliklinikoje:
• perorganizuojama veikla, valdant pacientų srautus, infrastruktūrą bei materialinius ir žmogiškuosius išteklius;
• atidedamos planinės operacijos, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė;
• atidedamos planinės hospitalizacijos dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų;
draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų, gydančio gydytojo leidimu;
• ribojamas medicininės reabilitacijos paslaugų teikimas, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas sąlygotų paciento neįgalumą;
• atidedamos planinės konsultacijos, diagnostinės, profilaktinės ir gydomosios paslaugos, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė;
• atidedamos ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos;
• atidedamas profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymas. Daugiau informacijos: www.utenosligonine.ltŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

SOCIALINĖS IŠMOKOS IR PASLAUGOS- kas svarbu gyventojams karantino metu

  1. Utenos rajono gyventojams informacija teikiama piniginės socialinės paramos, socialinių paslaugų, papildomos finansinės paramos (vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir kt.) klausimais el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.tel.+370 389 61628, +370 389 64047, paramos mirties atveju +370 389 64048.
  2. Pagalbos į namus paslaugas (maisto, vaistų nupirkimas ar kt. gyvybiškai būtinas) teikia Utenos rajono socialinių paslaugų centras, J. Basanavičiaus g. 70, Utena, tel. +370 389 50990.
  3. Vaikų ir suaugusių žmonių su negalia priežiūrą įstaigoje išimtinais atvejais, jei to neįmanoma įgyvendinti namuose, teikia Utenos specialioji mokykla – daugiafunkcinis centras, Ladygos g. 20, Utena, tel. +370 389 61570, +370 389 62315.

2020-04-01 Karantino laikotarpiu stabdoma naudinga visuomenei veikla, kuri buvo vykdma pasitelkiant jos atlikimui socialinės paramos gavėjus

2020-03-18. Išmokos nepasiturintiems gyventojams 3 mėnesiams tęsiamos ir be prašymų

Utenos rajone socialines paslaugas teikiančių įstaigų kontaktiniai telefonai:
Utenos rajono socialinių paslaugų centras: +370 389 50990;
Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namai: +370 610 22155;
Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras: + 370 389 61623, +370 618 61636;
VšĮ Krizių centras „Angelų pieva“: socialinės globos ir nakvynės namų paslaugos - +370 682 03910, labdaros valgyklos paslaugos +370 8 670 13356.

SVARBI INFORMACIJA GYVENTOJAMS:  gyventojų aptarnavimo, mokesčių mokėjimo tvarkos pasikeitimai Utenos r. savivaldybės įmonėse ir įstaigose 

Dėl koronaviruso grėsmės keičiasi gyventojų aptarnavimas UAB„Utenos vandenys“


UAB „Utenos komunalininkas“ informuoja, kad karantino laikotarpiu nuo 2020 m. kovo 16 d. UAB „Utenos komunalininkas" aptarnavimo skyrius ir kasa klientų nepriims, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė neveiks, tekstilės atliekų surinkimas iš pastatomų tekstilės konteinerių nebus vykdomas. Įmokas už įmonės teikiamas paslaugas galite mokėti per internetinę bankininkystę ar kitose veikiančiose įmokų priėmimo vietose. Mišrios komunalinės, antrinės bei pakuočių atliekos ir didelių gabaritų atliekos apvažiavimo būdu bus vežamos pagal įprastus grafikus. Visais rūpimais klausimais susisiekite telefonu numeriais: +370 389 63800, +370 389 63802, +370 612 12206, +370 603 11584 arba elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..  Daugiau informacijos


 UAB „Utenos šilumos tinklai“ informuoja, kad gyventojai konsultuotis rūpimais klausimais gali telefonu +370 389 63645 arba elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Šilumos realizacijos skyriuje iš klientų mokėjimai nebus priimami. Už paslaugas prašoma atsiskaityti elektronine bankininkyste arba kitose įmokų priėmimo vietose. Primename, kad galite naudotis savitarnos paslauga interneto svetainėje www.ust.lt.
UAB „Utenos šilumos tinklai“ pandemijos metu turintiems finansinių sunkumų klientams taikys komunalinių mokesčių mokėjimo atidėjimą


Nuo kovo 16 d. Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Utenos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba administracija darbą organizuoja tik nuotoliniu būdu. Asmenys, norintys gauti pažymą dėl kilusio gaisro, gali kreiptis tel. +370 612 87887. Kita informacija teikiama tel. +370 686 01990, +370 389 65 852 bei el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..


UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ informuoja, kad nuo 2020 m. kovo 16 d. nedirbs atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelė, bioskaidžių atliekų kompostavimo aikštelė, daiktų dalinimosi stotelė „Dalinkimės“ adresu  Sąvartyno g. 5, Mockėnų km., Utenos r.
Informacija apie atliekų priėmimo ir laikino saugojimo bei bioskaidžių atliekų kompostavimo aikštelių darbo laiką ir atliekų priėmimo tvarką ir Utenos regioninio nepavojingų atliekų sąvartyno atliekų priėmimo tvarką nuo 2020 m. balandžio 1 d.


 Dėl Korona viruso COVID-19 plitimo grėsmės nuo kovo 16 d. VšĮ Utenos verslo informacijos centras dirbs tik nuotoliniu būdu! Darbo dienomis (8.00-17.00 val.) bus teikiama bekontaktė nuotolinė informacija telefonais: +370 696 20026, +370 620 34040 ir elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


 2020 m. kovo 13 d. iki draudimo vykdyti renginius, kolektyvų veiklą, lankytojų aptarnavimą pabaigos visi renginiai, kolektyvų veikla ir lankytojų aptarnavimas Utenos kultūros centre ir Utenos kultūros centro skyriuose yra sustabdomi. Todėl visi šiuo laikotarpiu paskelbti renginiai yra atšaukiami arba perkeliami į vėlesnį laikotarpį (informacija apie renginius ir veiklą bus pateikiama ir atnaujinama internetinėje svetainėje www.utenoskc.lt, Utenos kultūros centro facebook paskyroje, rajoninėje spaudoje). Daugiau informacijos.


Nuo 2020 m. kovo 13. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose lankytojai neaptarnaujami, atšaukiami visi renginiai. Knygas skaitytojai gali grąžinti į artimiausią bibliotekos grąžinimo dėžę. 


Nuo 2020 m. kovo 13 d. Utenos kraštotyros muziejuje ir padaliniuose atšaukiami visi renginiai, edukaciniai užsiėmimai, ekskursijos ir kitos veiklos. Informacija www.utenosmuziejus.lt


Nuo 2020 m. kovo 13 d.  stabdomos Utenos daugiafunkcio sporto centro sporto šakų treniruotės, varžybos, bei plaukimo baseino ir  treniruoklių salės veikla. Informacija www.sportas.utena.lm.lt


 Nuo 2020 m. kovo 16 d. Utenos turizmo informacijos centras dirbs tik nuotoliniu būdu: darbo dienomis (9:00-17:00) bus teikiama  informacija telefonais: +370 687 21938; +370 674 77240 ir elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Visą aktualią informaciją galima rasti www.utenainfo.lt

 

VERSLUI. COVID-19 aktualijos verslui

VMI pagalba verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19

Versli Lietuva" ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos rubrika „COVID-19 aktualijos verslui"
„Versli Lietuva" kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija sukūrė nuolat atnaujinamą rubriką – „COVID-19 aktualijos verslui". Čia galite rasti visą naujausią ir verslui aktualiausią su koronavirusu susijusią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus ir poveikio verslui analitiką. „COVID-19 aktualijos verslui" rubrika 

Ekonominių ir finansinių priemonių planas dėl COVID-19 (Finansų ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos bankas)

 

TRANSPORTAS. Dėl karantino režimo priemonių organizuojant ir vykdant keleivių vežimą

UAB „Utenos autobusų parkas", M. Bučio IĮ  - keleivių vietinio reguliaraus (mieste ir priemiestyje) ir tarpmiestyje susisiekimo paslaugas teikiantys vežėjai, karantino metu taiko papildomas priemones: autobuso salone dažniausiai liečiami paviršiai po kiekvieno reiso dezinfekuojami, autobusas išvėdinamas, keleiviams gerai matomoje ir patogioje naudoti vietoje yra įrengtos rankų dezinfekavimo priemonės. 

2020-04-03 UAB „Utenos autobusų parkas“ priemiestinių maršrutų pakeitimai

2020-03-37 UAB „Utenos autobusų parkas“ aptarnaujamų miesto maršrutų pakeitimai nuo 2020 m. kovo 30 d.

2020-03-19. Karantino laikotarpiu keičiasi Utenos miesto reguliaraus susisiekimo maršrutinių autobusų eismo tvarkaraščiai. 

2020-03-16 LR Sveikatos apsaugos ministro sprendimas  Nr. V-399 „Dėl karantino režimo priemonių organizuojant ir vykdant keleivių vežimą“

2020-03-18 Nustatytos karantino režimo priemonės vežant keleivius taksi

Kiek laiko galios ribojimai ir draudimai, susiję su karantinu

Su karantinu susiję apibojimai ir draudimai galioja nuo 2020 m. kovo 16 dienos, iki tol, kol situacija stabilizuosis ir bus saugu šias priemones atšaukti.

Baudžiamoji atsakomybė piktybiškai nesilaikantiems draudimų karantino laikotarpiu

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 straipsnis „Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas“ numato, kad „tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.“

 


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041