school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Dėl tarpmiestinio susisiekimo karantino metu

Utenos autobusu parkasJudėjimo tarp šalies savivaldybių ribojimai uteniškiams, viešuoju transportu vykstantiems į kitus šalies miestus, konkrečiai – į Vilnių, sukėlė nemažai problemų, nes ne visi vykstantieji į autobusus gali patekti.
Tokia situacija susiklostė dėl karantino laikotarpiu galiojančių apribojimų vežti keleivius viešuoju transportu. Kaip sakė UAB „Utenos autobusų parkas“ direktorius Vidas Žvinys, ribojimai numato, kad vežti keleivius galima ne mažiau kaip 1 metro atstumu. „O tai reiškia, kad „Utenos autobusų parko“ turimu didžiausiu 50-ies vietų autobusu važiuoja tik 25 keleiviai, – sakė direktorius.

– Be to, nuo praeitų metų gruodžio mėnesio galiojantys ribojimai keleiviams vykti tarp savivaldybių itin smarkiai sumažino keliaujančiųjų srautus ir privertė vežėjus uždarinėti maršrutus bei reisus. Vežėjai, galėdami maksimaliai vežti tik pusė keleivių, bet siekdami palikti bent minimalią galimybę keleiviams vykti likusiais reguliariais autobusais, patiria didžiulius nuotolius.“
Šiuo metu UAB „Utenos autobusų parkas“ veža keleivius tik vienu tarpmiestiniu maršrutu Utena–Vilnius–Utena. Autobusas darbo dienomis iš Utenos išvyksta 5.20 val. Tuo pačiu maršrutu į Vilnių keleivius veža kiti trys reguliaraus tarpmiestinio susisiekimo vežėjai. Suprantama, kiekvienas vežėjas, veždamas galimą skaičių keleivių, stengiasi nepažeisti draudimų ir negali priimti visų norinčių vykti autobusu. UAB „Utenos autobusų parkas“ direktorius pabrėžia, kad esant bet kokioms ginčytinoms aplinkybėms (į autobusą netelpa visi norintys važiuoti keleiviai) būtina kreiptis į tą vežėją, kuris vykdo reisą. „Mūsų autobusų stoties tarnybos dažnai sulaukia nusiskundimų dėl kitų autobusų parkų veiklos, – sakė V. Žvinys. – Deja, tarnybos neturi galimybės ir nėra įgaliotos reguliuoti kitų autobusų parkų veiklą ir nurodinėti, kiek keleivių į autobusą turi priimti vairuotojai“.
Atsiprašome keleivių dėl susiklosčiusios padėties. Tikėkimės, kad koronaviruso infekcijos situacija greitu laiku pagerė, tad atšaukus karantino apribojimus nebeliks ribojimų ir vykti viešuoju transportu į kitas savivaldybes.

 


38

Vykdomi projektai


15

2020 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041