school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Savanoriaudamas studentas nesibaidė valyti net tualetų

2021 01 20 savanorisUtenos rajono Leliūnų socialinės globos namuose 2020 m. gruodžio pabaigoje dėl COVID-19 pandemijos kilo tikra krizė, nes neliko kam prižiūrėti čia gyvenančių 26 senelių. Įsisukus koronavirusui iš 16 darbuotojų dirbti globos namuose liko tik du, virusu užsikrėtė ir globotiniai. 

 

Socialiniuose tinkluose paskelbus skelbimą apie ieškomus savanorius, vos po kelių valandų buvo surinkta savanorių komanda.
Vienu iš savanorių tapo 21 metų leliūniškis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto trečiakursis Eligijus Grižas. Vaikinas savanoriauti atėjo kartu su savo drauge Edita Bunyte. Pirmenybė jiems savanoriauti suteikta todėl, nes abu buvo persirgę koronavirusu.
„Man nekilo jokių abejonių, kad turiu ten eiti. Apie prastą padėtį globos namuose žinojau jau anksčiau, nes juose dirba mano mama, – pasakojo Eligijus. – Kadangi mokausi nuotoliniu būdu iš namų, iš mamos veido mačiau, kad ji yra psichologiškai pavargusi.“
Po specialių mokymų savanoris iškart pasinėrė į darbą. Eligijus dezinfekavo įvairius paviršius, šveitė ir valė tualetus, vidaus patalpas, jas vėdino, padėdavo maitinti senelius, dirbo kitus darbus.
„Dirbau vilkėdamas specialų kombinezoną, dėvėjau respiratorių, akinius, mūvėjau vienkartines pirštines, antbačius. Pradžioje jaučiau diskomfortą, nes oda po kombinezonu nekvėpuoja, būna labai karšta, rasoja akiniai, tačiau jokios baimės nejaučiau“, – pasakojo E. Grižas.
Savanoriaudamas Eligijus pastebėjo, kad labiausia globos namų gyventojams trūksta dėmesio ir bendravimo. Vaikinas nepamiršdavo pasiteirauti, kaip jiems sekasi, ar gerai jaučiasi, ar skanus maistas. Dvidešimtmetis negailėdavo žodžių pagirti ir padrąsinti prasta savijauta besiskundžiančias senutes. Pagyręs, kad jos gražiai atrodo, savanoris sulaukdavo jų šypsenos.
Savanoriavimo metu pastatų energetikos specialybę studijuojančiam studentui vyko egzaminų sesija. Kadangi globos namuose jis dirbo kas antrą dieną, spėdavo ir pasimokyti.
„Savanoriaudamas aš nepadariau stebuklų, tik atlikau mažus dalykus, iš kurių ir susideda mūsų gyvenimas, – dalijosi mintimis savanoris. – Man malonu ir smagu, kad nors kuo galėjau pasitarnauti dėl kitų žmonių gerovės. Jei vėl prireiktų savanoriauti, eičiau net nedvejodamas. Anksčiau esu savanoriavęs tik „Maisto banko“ akcijoje.“

 


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041