school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

2021 01 18 zyduLietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky kreipėsi į Lietuvos savivaldybes, kviesdama paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.

Pateikiame Fainos Kukliansky kreipimąsi, ragindami Utenos rajono gyventojus, organizacijų, bendruomenių narius, įmonių, įstaigų darbuotojus dalyvauti akcijoje, pagerbiant Holokausto aukų, liudytojų ir gelbėtojų atminimą.

Kvietimas paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną

Sausio 27-aja visas pasaulis minės Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir prisimins šešių milijonų nužudytų žydų tragediją. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kviečia Jus prisijungti prie šios pasaulinės atminimo akcijos #WeRemember/ #MesPrisimename ir prisiminti Holokausto aukas, liudytojus ir gelbėtojus, gyvenusius Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Holokausto aukų patirtų kančių atminimas įpareigoja visus piliečius bei politinius lyderius prisiimti bendrą atsakomybę, kad nusikaltimai žmoniškumui nepasikartotų, todėl kviečiame visus gyventojus įsitraukti į akciją aplankant Jūsų regione esančias žudynių vietas ar pasidalinant akcijos #WeRemember/ #MesPrisimename simboliais socialiniuose tinkluose:

- ant popieriaus lapo parašykite #WeRemember/ #MesPrisimename. Nusifotografuokite su
šiuo ženklu. Pasidalinkite savo nuotrauka socialiniuose tinkluose.
- Tarptautinės holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse prisijunkite prie pasaulinės
atminimo akcijos savo socialinių tinklų profilyje užsidedami rėmelį # W e R e m e m b e r/
#MesPrisimename. Rėmelius galite atsisiųsti čia: #WeRemember/ #MesPrisimename

Lietuvos žydų regioninių bendruomenių nariai, ruošdamiesi Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai, planuoja aplankyti žydų žudynių vietas, o likusių gyvų ar išgelbėtų žydų atsiminimais bei istorijomis dalintis savo internetinėje svetainėje www.lzb.lt bei socialinio tinklo Facebook paskyroje.

Prisimindami skaudžią mūsų šalies ir plačiosios pasaulio visuomenes patirtį, negalime užmiršti ir tų didvyrių, kurie gelbėjo žydus. Iki šiol neturime paminklo nužudytiems žydams bei jų gelbėtojams, todėl Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė akcijos metu pagerbs ne tik žuvusiuosius, bet ir jų gelbėtojus.

Kviečiame Jus aktyviai įsijungti į Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos veiklas ir plačiai skleisti žinią apie šios dienos svarbą. Skirkite šios dienos renginius jaunimo edukacijai apie Holokausto aukų atminimą, organizuokite virtualius susitikimus su vyriausiais mūsų bendruomenių nariais, menančiais ir neleisiančiais pamiršti šių baisių istorijos tarpsnių.

#MesPrisimename #WeRemember #Neveragain #NiekadaDaugiau #HolocaustMemorialDay

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041