school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Rojuje irgi susiduriama su problemomis

2020 08 27 laukasLevandų ūkyje kvepia levandomis. Levandų ūkyje apsilankantys patenka į violetinės spalvos pasaulį, kuriame viskas – pradedant kėde ir baigiant dviračiu – spindi šia raminančia ir svaiginančia karališka spalva.
Tai – „Levandų rojus“, Padbuožės kaime, prie mažo Dubelio ežeriuko, Audronės ir Prano Šedbarų sukurtas grožis, kurį po truputį atranda ne tik uteniškiai, bet ir visos Lietuvos gyventojai.
Kaip levandų ūkio šeimininkams sekasi, kokias problemas sprendžia, su kokiais iššūkiais susiduria, domėjosi ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, pavaduojanti administracijos direktorių, A. ir P. Šedbarų kvietimu surengę vizitą į „Levandų rojų“.


Svečius pasitiko abu šeimininkai. Šiuo metu įspūdingojo levandų žydėjimo nebematyti, levandos jau ruošiasi poilsiui, rojaus laukuose galima užtikti tik vieną kitą pavėlavusį žiedelį. Bet levandų aromatas niekur neišnyko. Kaip ir Audronės ir Prano Šedbarų šypsenos.
Utenos rajono savivaldybės vadovai apžiūrėjo ūkį, užsuko į parduotuvėlę, kurioje išdėlioti iš levandų pagaminti aliejai, kvapai, muiliukai, žvakės, dovanėlės, kvepiantys maišeliai, arbata ir kitos malonios smulkmenos. Pranas Šedbaras papasakojo, kaip yra išgaunamas koncentratas, iš kurio vėliau gaminami maži stebuklai. „Po lankytojų gausa paženklinto sezono mūsų parduotuvėlės lentynos kol kas pustuštės, – sakė Audronė Šedbarienė. – Džiaugiamės, kad produkcija lankytojams patiko ir buvo perkama. Netrukus galėsime pasiūlyti įvairių naujų produktų.“
Kalbėdami su svečiais ūkio šeimininkai papasakojo jo įkūrimo istoriją, pristatė kasdienos ir numatomus darbus, pasidalijo perspektyvomis. Viena didžiausių problemų –automobilių statymo vietos prie sodybos. Sulaukus daug lankytojų, kurie ne retai atvažiuoja autobusais, sutalpinti visus automobilius šalia sodybos darosi sudėtinga. Tad buvo kalbama apie galimybę įrengti aikštelę automobiliams, kelią praplėtus link Dubelio ežero. „Levandų rojaus“ šeimininkams buvo pasiūlyta aikštelę rengti ne ežeriuko pusę, o į sodybos. Meras Alvydas Katinas planuojant, projektuojant bei įrengiant aikštelę pažadėjo suteikti ir Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus specialistų pagalbą.


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041