school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Ateikim pasisveikinti su šochetu Kavinskiu

2020 08 03 KavinskisUtena turi naują gyventoją: į Žydų gatvę sugrįžo šochetas Kavinskis. Nežinote, kas yra šochetas? Tai tas žmogus, kuris pjauna gyvulį ar paukštį. Bet ne įprastai, o kaip pas žydus priimta – pagal tam tikrą ritualą.
Šochetui Kavinskiui apsigyventi Žydų gatvėje padėjo Marianos Veriovkinos draugija, įgyvendindama projektą Utena/Utyan ir pakvietusi VšĮ „Kiaurai sienas“ dailininkes Liną Šlipavičiūtę ir Lauryną Kiškytę, kurios ir perkėlė žmogaus dydžio šocheto Kavinskio, tikrai gyvenusio Utenoje, atvaizdą ant namo sienos. Sienos kūrinys skirtas Utenos litvakų kultūrai atminimui.


Žydų gatvėje rugsėjo mėnesį turėtų atsirasti lentelė „Žydų gatvė“ jidiš kalba. Tai – vienas iš akcentų Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams, kuriais LR Seimas paskelbė 2020-uosius.
Siekiant skatinti kultūrinio turizmo vystymą Utenos rajone ir prisidėti prie informacijos apie žydų kultūrinį palikimą sklaidos, Utenos rajono savivaldybės administracija ir Utenos meno mokykla, bendradarbiaudamos su VšĮ Utenos turizmo informacijos centras, rugsėjo 11 d. pradės pažintinių renginių ciklą „Utenos žydų istorijos ženklai“. Bus organizuotos 4 teminės ekskursijos, Utenos meno mokyklos Dailės skyriaus patalpose bus eksponuojama Vilniaus Gaono žydų Istorijos muziejaus kilnojamoji paroda, organizuotas žydų kultūros populiarinimo renginys.
Šią vasarą Utenos turizmo informacijos centras organizuoja nemokamas populiarias ekskursijas žydų tema. Rugpjūčio 22 d. numatoma ekskursija tema ,,Utenos sinagogos ir žydų tradicijos“. Kviečiame!


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041