school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Laukia nerami naktis

Oi, tas karštis. Džiovina daržus, sodus, laukus, sunkia paskutinį žmonių prakaitą. Ir dovanoja nelabai malonių dovanėlių: škvalus, stiprius vėjus, perkūnijas. Kaip tik šiandien, birželio 29 d., 11–12 val. laikotarpiu perkūnijos vietomis griaudėjo vakariniame šalies pakraštyje. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informavo: 14–17 val. perkūnijos išplis į daugelį rajonų. Per perkūniją vietomis numatomi vėjo sustiprėjimai iki 15–20m/s. Bus neramu.


Bet tai dar ne viskas. Ta pati tarnyba perspėja apie artėjantį stichinį meteorologinį reiškinį su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis ir visu kompleksu pavojingų meteorologinių reiškinių: škvalu, perkūnija, smarkiu lietumi ir kruša. Šis pavojingas kompleksas savo veiklą turėtų pradėti nakties iš birželio 29 d. į birželio 30 d. pirmoje pusėje. Daug kur lis smarkiai, vietomis labai smarkiai, kai kur griaudės perkūnija. Daugelyje rajonų šiaurės vakarų, vakarų vėjas sustiprės iki 15–20, kai kur 23 m/s.
Na, ir pabaigai – gera žinia: rytą audra pradės silpnėti. Taigi naktis tiesiogine to žodžio prasme nusimato labai audringa. O kankinamųjų nemigos naktis laukia įdomi: bus į ką pasižiūrėt pro langą. Nors po tokio vieno griausmingo prognozavimo Utenos krašte nei škvalo, nei paprasto lietaus nebuvo nė kvapo. Tikėkimės, kad šįkart Utena – ežerų kraštas – pasitenkins geru lietumi, kuris atgaivins, o ne nuplaus viską pakeliui.
Bet kitu atveju pasirūpinti savimi ir kitais būtina. Taip pat ir savo augintiniais bei ... šiltnamiais, kad pastarieji naktį nuo smarkaus vėjo nepradėtų skraidyti.


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041