school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti – Šv. Mišios už vaikus visoje Panevėžio vyskupijoje

2020 05 29 vyskupasValstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) kartu su Panevėžio vyskupu J.E. Linu Vodopjanovu ir vyskupijos kunigais Tarptautinę vaikų gynimo dieną šiemet kviečia paminėti maldoje už visus vaikus, jų tėvus ir globėjus.
Išgyvename laiką, kai pamatinės vertybės – tikėjimas, meilė, atjauta – ypatingai svarbios, kai ir mažam, ir dideliam svarbus tvirtas emocinis pagrindas, kurį suteikia tikėjimas ir malda.


„Birželio pirmąją minima Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai tarsi tylus priminimas kiekvienam, kad dar ne visi vaikai turi laimingą vaikystę, kad vis dar yra vaikų, kurie nesijaučia saugūs. Todėl – minint šią dieną – kviečiu tėvelius, globėjus, senelius skirti daugiau laiko ir dėmesio vienas kitam ir savo vaikams. Kviečiu ne tik šią, bet ir kiekvieną dieną nenusisukti nuo šalia gyvenančio ir paguodos bei supratimo ieškančio vaiko, nelikti abejingiems matant liūdnas vaiko akis. Galbūt, to vaiko šeimai reikia pagalbos, palaikymo, patarimo, ir ištiesta pagalbos ranka bus problemų sprendimo pradžia. Juk laimingoje šeimoje auga laimingi vaikai. Esame didelė bendruomenė, o meilė artimajam, atjauta ir tikėjimas yra mus vienijančios bei stiprybės suteikiančios vertybės, sustiprinkime jas maldoje“, – sako Utenos apskrities VTAS vedėja Irena Gaigalienė, dėkodama Panevėžio Vyskupui už bendruomenės telkimą maldai.
VTAS iniciatyvą palaikantis ir Šventąsias Mišias už vaikus visoje vyskupijoje iniciavęs vyskupas L. Vodopjanovas sako, kad kai kuriose vyskupijos bažnyčiose Mišios bus aukojamos Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse – gegužės 31-ąją, sekmadienį, o kai kuriose – birželio 1-ąją.
„Taip sutapo, kad malda už vaikus, jų tėvus, globėjus ne tik pabaigsime šeimos mėnesį, bet ir paminėsime Vaikų gynimo dieną. Kartu su visa bendruomene maldoje prašykime Aukščiausiojo, kad kiekvienas vaikas būtų apsuptas mylinčių žmonių, o vaikystė būtų saugi, kupina juoko, atradimų ir pažinimo“, – į Šventąsias Mišias parapijų bažnyčiose kviesdamas tikinčiųjų bendruomenę, sakė Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas.
Tarptautinė vaikų gynimo diena – birželio 1-oji – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, užtikrinti vaikų teisę į laimingą vaikystę.

Šventųjų Mišių už vaikus, jų tėvus ir globėjus laikas:
Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje – birželio 1 d., pirmadienį, 18 val.
Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje – gegužės 31 d., sekmadienį, 11 val.
Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje – gegužės 31 d., sekmadienį, 12 val.


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041