school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

Uteniškio liaudies menininko sukurtas akmuo įamžino vieną svarbiausių Lietuvos istorijoje datą

2020 05 29 paminklas1410-ieji kiekvienam lietuviui tarsi į kraują įaugę. Ir naktį prikelti galėtų pasakyti, kas tais metais nutiko ir kodėl jie tokie svarbūs Lietuvai.
Kad jie svarbūs, liudija ir gegužės 28-osios neeilinis įvykis Utenos rajone, Sirutėnuose. Tądien, galima sakyti, buvo pradėtos minėti pergalės tais tolimaisiais 1410-aisiais vykusio Žalgirio mūšio 610-osios metinės.


Šia proga Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga, Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovė bei Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija prieš keletą metų iškėlė iniciatyvą sukurti paminklinį pergalės įamžinimo akmenį su lietuvišku Vyčiu ir pastatyti jį Griunvaldo lauke, Lenkijoje. Paminklinį akmenį su užrašu „Nuo lietuvių tautos už bendrą pergalę“ sukūrė liaudies menininkas, uteniškis Valentinas Šimonėlis. Akmuo, sveriantis 14 tonų, atkeliavo iš Kupiškio rajono Adomynės laukų, jo dovanotojas – Alfredas Aidukas.
Sirutėnuose, akmens kūrėjo brolio Jono Šimonėlio skulptūrų parke, paminklinis akmuo buvo užkeltas ant Lietuvos kariuomenės vilkiko ir palydėtas į Griunvaldą. Į iškilmingas palydėtuves atvyko Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lenkijos ambasados pirmasis patarėjas, Lenkijos instituto Vilniuje direktorius Paweł Krupka, Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijos Respublikoje Eduardas Borisovas, buvęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius, Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas bei kiti svečiai.
Susirinkusius pasveikino ir iniciatyvą įamžinti Žalgirio mūšio pergalę pristatė Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vadas Perlis Vaisieta, vienas iš Žalgirio paminklo projekto iniciatorių ir organizatorių. Mintimis apie pergalės Žalgirio mūšyje svarbą ir reikšmę pasidalino Lietuvos kariuomenės patarėjas, karo istorikas Valdas Rakutis, už Žalgirio karžygius, Lietuvos kariuomenę ir Lietuvos valstybę palaiminimą suteikė Lietuvos kariuomenės vyr. kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus. Kalbas, sveikinimus ir padėkojimus paįvairino folkloro ansamblio „JORĖ“ vyrų grupės atliekamos daudyčių sutartinės, istorinės karo dainos bei operos solistas Jonas Sakalauskas.
Kalbos kalbomis, bet tos dienos akcentas – akmens kelionė į Lenkiją. Paminklinis akmuo ir jį vežę kariai nebuvo vieniši: juos nuo Utenos iki Kauno lydėjo Utenos baikerių klubo „Fire wheel (Ugnies ratas)“ baikeriai ir Lietuvos kelių policija. Netoli Kauno vilkiko lydėjimą iš uteniškių baikerių perėmė Lietuvos kariuomenės baikerių klubo „Perkūnas“. Pastarieji išgabenamą į Griunvaldą paminklinį akmenį palydėjo jau iki Lietuvos–Lenkijos sienos.
Griunvaldą akmuo pasiekė ir buvo pastatytas gegužės 28-osios vakare.

 


38

Vykdomi projektai


15

2019 m. įvykdyti projektai

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041