1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

„Jei matai, tai netylėk!“

intereg51882893 2494091753952822 8563987869931143168 n (Custom)Latvija ir Lietuva įgyvendina plataus masto, daugiau kaip pusės milijono eurų vertės V-A INTERREG Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos Nr. LLI-082 projektą „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje". Į projektą įsitraukė Latvijos ir Lietuvos teisėsaugos įstaigos – policija ir pasienio apsauga bei keturios savivaldybės, esančios strateginių kelių susikirtimo taškuose prie Latvijos-Baltarusijos ir Latvijos-Rusijos sienos. Neseniai VP Latgalos regiono (Latvijos Respublika) valdyboje susitiko projekto partneriai ir kartu aptarė vykdomą kampaniją.
V-A INTERREG Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos minėto projekto tikslas yra ne tik pagerinti visuomenės saugumą ir mažinti nusikalstamumą Latvijos–Lietuvos pasienyje, bet ir skatinti teisėsaugos įstaigų ir vietos gyventojų bendradarbiavimą. Jau netrukus bus įgyvendinta nauja informacinė kampanija „Jei matai, tai netylėk!", bus sukurta 20 trumpametražių filmų, siekiant kreiptis į gyventojus tiek socialiniuose tinkluose, tiek pasitelkus socialinius stendus.
Trumpametražių filmų tematika pasirinkta atsižvelgus į aktualią problematiką netoli Latvijos-Lietuvos valstybių sienų, į visuomenės informacijos poreikius. Informacinės kampanijos trumpametražiai filmai bus skirti šiuo metu labai aktualioms temoms – tabako gaminių ir kitų akcizu apmokestinamų prekių kontrabandai, nelegaliai imigracijai, įtartinų ir pavojingų asmenų nustatymui, žemės ūkio technikos vagystėms, korupcijai, netyčiniam sienos kirtimui ir paklydimui. Taip pat planuojama trumpametražiuose filmuose informuoti gyventojus apie pasienio zonos režimo tvarką ir reikalavimus, Latvijos valstybės pasienio apsaugos imigracijos tarnybos veiklą ir švietimo galimybes Latvijos ir Lietuvos vidaus reikalų ministerijų tarnybose.
Bet kuris gyventojas, besidominantis procesais abiejose šalyse ir bent jau informaciją žinantis iš antraščių, informuotas apie vykstančius procesus, supras, kad anksčiau minėtos temos pasirinktos remiantis aktualiais procesais Latvijos ir Lietuvos pasienyje. Trumpametražius filmus sumanyta kurti detektyvų žanro stiliumi, įtraukiant šviečiamojo pobūdžio ir informacinius elementus svarbiems pranešimams perduoti auditorijai.
Projektą bendrai finansuoja Latvijos ir Lietuvos programa.
Detalesnę informaciją apie projektą rasite čia >>>

Susijusios nuorodos:
2014–2020 m. Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos interneto svetainė: www.latlit.eu/


Oficiali Europos Sąjungos svetainė: www.europa.eu

Joomla templates by a4joomla