1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Žvyruotos gatvės – tik prisiminimuose

IMG 75032015 m. Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtinta trijų metų (2016–2018) Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo programa kitais metais jau bus baigta. Įgyvendinant programą gatvės mieste labai pasikeitė: asfaltavimo sulaukė daugiau kaip pusė žvyruotų gatvių, kai kurios pasipuošė šaligatviais ir apšvietimo stulpais. 2016 m. pradžioje (pradedant įgyvendinti minėtą programą) mieste buvo 58 gatvės su žvyro danga, jų ilgis sudarė 25,8 km, arba 29,04 proc. bendro miesto gatvių ilgio. Apskaičiuota, kad 2017 m. rugsėjo 10 d. mieste dar yra 21,34 km miesto gatvių su žvyro danga, arba 22,97 proc. visų miesto gatvių ilgio. 2016–2017 m. jau panaudota 1 107,2 tūkst. eurų, iš kurių 118,3 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšos, likusi suma – iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.


Viena pirmųjų buvo išasfaltuota Hipodromo gatvė. Toliau sekė Kaštonų gatvė, Daukanto ir Žemaitės gatvių atkarpos. Asfaltuojant Daukanto gatvę buvo sutvarkyta ir Draugystės aikštė.
2017 m. darbai nenutrūko ir išasfaltuotos buvo Papievių, Mindaugo, Rasos, Pakalnės, Daržų, Šilo gatvės, Liepų ir Rašytojų gatvių atkarpos. Šiuo metu yra baigta asfaltuoti Kovo 11-osios gatvės dalis nuo Kauno gatvės. Kitai Kovo 11-osios gatvės daliai (link Pakalnių kelio) asfaltuoti bus pradėta rengti reikalinga dokumentacija. Neatpažįstamai pasikeitė Ateities gatvė: paklota asfalto danga, nutiesti lietaus nuotekų tinklai, įrengtas apšvietimas, nutiesti šaligatviai. Ateities gatvę juokaujant būtų galima pakrikštyti siauriausia gatve Europoje, bet, nepaisant siaurumo, ji dabar ir patogi, ir jauki, ir moderni. Svarbiausia, kiemams, esantiems žemiau gatvės, nebereikia bijoti lietaus, kurio šiais metais, o ypač rudenį, yra apstu: vanduo nepliaupia į kiemus, jie nebeužliejami.
– Nuo programos įgyvendinimo pradžios jau išasfaltuotos 28 gatvės ir, kaip minėta, Draugystės aikštė, – sakė Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Bukys. – Šiuo metu pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Alyvų gatvės kapitalinio remonto. Šios gatvės asfaltavimui išduotas statybos leidimas ir darbai planuojami atlikti šiais metais.Visai neseniai išasfasltuota.Šviesos gatvė. Aukštaičių gatvei rengiamas atskiras projektas, kuris turi būti netrukus baigtas. Ežero gatvei techninis projektas jau parengtas. Jame numatyta ne tik gatvės dangos kapitalinis remontas, bet ir apšvietimo, pėsčiųjų-dviratininkų tako įrengimas. Aukštaičių ir Ežero gatvių remonto darbai įtraukti į 2018 m. statybos priemonių planą. Techninė dokumentacija yra rengiama Miškininkų, Žibuoklių gatvėms. Rugsėjo 1 d. pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 9 gatvių (Grybelių, Užpalių (link SB ,,Šilelis"), Jaunystės, Parko, Ugniagesių, P. Cvirkos, Meldų, Pilies, Mechanizatorių) asfaltavimo. Šiais metais planuojama pradėti dar 10 gatvių sklypų formavimo, gatvių teisinės registracijos procedūras. Štai šį rudenį buvo perasfaltuota Molėtų gatvės dalis nuo J. Basanavičiaus gatvės iki sankryžos su Birutės gatve.
Bet vieni didžiausių pasikeitimų laukia Aušros gatvės. Šiuo metu yra rengiamas gatvės techninis projektas, kuris vėliau su visomis detalėmis bus pristatytas visuomenei. Aušros gatvėje po remonto atsiras dviračių takai, padidės automobilių aikštelių skaičius. Nuo Gedimino gatvės iki J. Basanavičiaus gatvės bus nutiesti nauji šaligatviai. Pasak Egidijaus Bukio, projektuojamas naujas, ekonomiškesnis, visos gatvės apšvietimas, bus atnaujinta ir vandens surinkimo sistema.
– Gatvės parametrai neturėtų keistis, bent jau toks mūsų pageidavimas išsakytas projektuotojams, – sakė Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas. – Techninį projektą jie turi baigti dar šiais metais. Aušros gatvėje UAB „Utenos vandenys" žada tiesti naujus vandentiekio tinklus. Tad tvarkydami gatvę derinsime veiksmus su bendrove. Kitas projektas, paliesiantis Aušros gatvę, – Dauniškio kvartalo vandentvarkos projektas, kuris bus įgyvendinamas Aušros ir Aukštakalnio gatvių sankryžoje.

Joomla templates by a4joomla