1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Emocijų audra susitikime arba kaip Ateities gatvė galėjo likti be ateities

IMG 7748Ilgai pasikeitimų savo gatvėje laukę Ateities gatvės gyventojai pagaliau jų sulaukė – vyksta gatvės rekonstrukcija. Šiuo metu gatvė labiau primena išraustą keliuką, bet „statybiniai" nepatogumai yra laikini: kol gatvę tvarkantys UAB „Utenos melioracija" darbuotojai baigs rekonstrukcijos darbus. O šių darbų pabaigtuvės – ne už kalnų: Ateities gatvė naujumu sužibės dar šių metų rudenį.


Tik naujos ir patogios gatvės pasiryžę laukti ne visi gyventojai. Vieną liepos pradžios dieną nepatenkinti gatvės tvarkymu gyventojai pasikvietė pasikalbėti Utenos rajono savivaldybės merą Alvydą Katiną ir Savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotoją Egidijų Bukį, kuriems ir išdėstė savo nepasitenkinimą. Susitikime su gyventojais dalyvavo ir UAB „Utenos vandenys" atstovai.
Kalbant apie Ateities gatvės rekonstrukciją, reikia prisiminti, kad prieš keletą metų tos pačios gatvės gyventojai mynė Savivaldybės administracijos ir tuometinės Seimo narės Mildos Petrauskienės biuro Utenoje slenksčius su prašymais tvarkyti Ateities gatvę. Prašymų buvo visokių: ir gražių, ir piktų. Gyventojai piktinosi, kad kiemai, esantys žemiau gatvės, po didesnio lietaus nuolat būdavo užliejami, vanduo pliaupdavo į kiemus upeliais. Pasak jų, valdžia nesirūpino gatvės išasfaltavimu, lietaus nuotekų tinklų tiesimu, nedėjo pastangų padaryti ją patogia ir važiuojantiems, ir einantiems.
Tad 2016 m. rudenį gatvėje pasirodę statybininkai tarp gyventojų, atrodo, turėjo sukelti džiugesį. Ir kaip kitaip: jų gatvėje, strategiškai nesvarbioje miestui, bus ne tik paklota asfalto danga, bet ir nutiesti lietaus nuotekų tinklai, įrengtas apšvietimas, nutiesti šaligatviai. Deja, viskas apsisuko išvirkščia puse.
Į susitikimą su meru Alvydu Katinu ir Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotoju susirinko gausus būrys gyventojų. Priekaištai valdžios atstovams biro kaip iš gausybės rago: gatvė tapo per siaura, ja nebus galima atsivežti malkų, nepravažiuos šiukšliavežės, statybininkai išjudino kiemų tvoras, sugadino gyvatvores, nebuvo pagalvota apie neįgaliuosius, kuriems patekimas vežimėliais iš Vyžuonos parko į Dauniškio parką prie fontano yra labai apsunkintas, įvažiuoti į kiemus ir garažus iš gatvės pusės tapo neįmanoma, nes gatvė pažemėjo, o įvažiavimai iškilo virš jos per gerą pusmetrį ir daugiau. Gyventojų nepasitenkinimą sukėlė ir šaligatviai, kurie, jų manymu, yra nereikalingi, nes labai susiaurina gatvę. Be to, ir taip siaurų šaligatvių vidury sumontuoti apšvietimo stulpai apsunkins ėjimą pėstiesiems. „Jie bus reikalingi nebent girtiems apsikabinti..." – piktinosi Ateities gatvės gyventojai.
„Esam nepatenkinti tuo, kad gatvės rekonstrukcijos darbai nebuvo su mumis aptarti, – bėrė priekaištus gyventojai. – Niekas su mumis nebendravo prieš pradedant tvarkyti gatvę, todėl negalėjom išsakyti savo nuomonės ir pastabų".
Klausydamas gyventojų, meras Alvydas Katinas stengėsi atsakyti į visus klausimus ir priekaištus. Meras pabrėžė, kad gyventojai turi būti dėkingi už gatvės rekonstrukciją, nes jos galėjo ir nebūti. „Rekonstruoti tokią siaurą gatvę yra labai sudėtinga. Be to, pasikartosiu, ji nėra strategiškai svarbi, nėra jungiančioji, todėl, jei ne Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos, vargu, ar Ateities gatvė būtų turėjusi ateitį. Tai jums tikra Kalėdų dovana. Tikiu, kad po rekonstrukcijos visas nepasitenkinimas išgaruos kaip dūmas ir jus mus kitą kartą pasitiksite ne su piktumu, o padėkojimais. Taip jau visada būna: iš pradžių gyventojai piktinasi statybų ar kitais darbais, kurie sujaukia jų įprastą kasdieninį gyvenimą, o vėliau, kai darbai baigiasi ir matomas galutinis rezultatas, džiaugiasi".
Atsakydamas į gyventojų priekaištus dėl siaurų šaligatvių, meras akcentavo, kad didžiausia gatvės problema – lietaus nuotekos, tekančios nuo kalno į kiemus ir padarančios nemažai žalos. Tad šaligatviai turėtų sustabdyti vandenį ir nukreipti jį žalos nedarančia linkme. Kalbėdami apie valdžios nebendravimą, nesupažindinimą su gatvės tvarkymu, gyventojai klydo, nes su rekonstrukcijos darbais yra supažindinamos visos bendruomenės. Bet yra kita bėda: gyventojai į viešus pristatymus ir svarstymus ateina labai vangiai. Būna ir taip, kad nesulaukiama nė vieno gatvės ar teritorijos gyventojo, besidominčio, kaip keisis jo gyvenamoji aplinka. „Ką daryti, kad jūs ateitumėte į pristatymus? – klausė meras gyventojų. – Kvietimai viešinami ir spaudoje, ir internetinėje erdvėje. Deja..."
Nors susitikimas su Ateities gatvės gyventojais buvo triukšmingas ir emocingas, meras ir Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas buvo išlydėti su šypsenomis ir rankų paspaudimais. „Į visas jūsų išsakytas pastabas pagal galimybes bus atsižvelgta, – kalbėjo meras. – Pastebėti rekonstrukcijos darbų trūkumai, techninio projekto neatitikimai bus ištaisyti ir jūs tikrai džiaugsitės nauja gatve. Laikini nepatogumai tuo ir geri, kad jie yra laikini.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla