1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

2016-aisiais renovacijai pranašaujami rekordiniai metai

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa sėkmingai įgyvendinama visoje Lietuvoje. Siekdami informuoti apie esamą renovacijos situaciją, pristatyti dažniausiai daromas rangovų klaidas, technines problemas ir galimus jų sprendimo būdus, Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai antradienį surengė konferenciją „Daugiabučių modernizavimo pamokos ir perspektyvos", į kurią sukvietė daugiabučių administratorius, savivaldybių atstovus, projektuotojus, rangovus, techninės priežiūros specialistus.

Stebėdami, kaip renovacijos procesą nušviečia žiniasklaida, pastebime ir negatyvių atsiliepimų. „Stebėdami žiniasklaidoje pateikiamą informaciją apie modernizuojamus daugiabučius, dažniausiai girdime: „ renovacija stringa". Tačiau, pažiūrėjus statistinius duomenis, matome, kad modernizacijos mastai ne tik nemažėja, bet nuolat auga", – teigė aplinkos viceministrė D. Matonienė.

Renovacijos progresas akivaizdus. Nuo 2005 iki 2013 metų Lietuvoje modernizuota 520 daugiabučių. Tuo tarpu vien 2015 metais baigti modernizuoti 574 pastatai, tai daugiau nei per aštuonerius metus. Šiemet planuojama modernizuoti dar 800 daugiabučių, tai bus rekordinis rezultatas.

Vertindami renovacijos įtaką šalies ekonomikai, pastebime, kad praėjusiais metais renovacijos programa viršijo per 40 proc. visų gyvenamosios paskirties statybos darbų. Tai rodo, kad renovacija turi įtakos ne tik statybų sektoriui, bet ir šalies ekonomikai. „Pagal pasirašytas rangos darbų sutartis šiuo metu įgyvendinamų sutarčių vertė siekia apie 400 mln. eurų, o 2016 metams numatyta sutarčių vertė – 200 mln. eurų. 2015-2016 metams planuojamos investicijos renovacijai arti pusės milijardo eurų", – konferencijoje kalbėjo aplinkos viceministrė.

Konferencijoje Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) Projektų įgyvendinimo skyriaus vedėja Gintarė Burbienė pristatė modernizavimo rezultatus, akcentavo, kokie šilumos sutaupymai pasiekiami, atnaujinus daugiabučius. BETA duomenimis, renovacijos nauda ir geresnėmis gyvenimo sąlygomis jau džiaugiasi per 20 tūkst. Lietuvos šeimų.

Susitikimo metu taip pat aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos modernizuojant daugiabučius. „Nors dabar projektavimo ir įgyvendinimo darbai ženkliai pagerėjo, vis dar daroma grubių klaidų, dėl kurių modernizuotas daugiabutis gali suvartoti tiek pat ar net daugiau energijos nei prieš projekto įgyvendinimą", – sakė „Danfoss" inžinierius-konsultantas Justas Rutkauskas.

Konferencijos metu jis pademonstravo dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios yra lengvai pastebimos net šildymo sistemų subtilybių neišmanančiam žmogui, tačiau gali smarkiai išbalansuoti energijos vartojimą. Pavyzdžiui, vertikaliai, o ne horizontaliai sumontuotas termostatas veiks nekokybiškai ir gyventojas nejaus komforto.

Tikimasi, kad tokio pobūdžio konferencijos ir dalijimasis daugiabučių modernizavimo patirtimi, pastebimomis klaidomis bei labiausiai pasiteisinusiais sprendimais renovacijos proceso dalyviams suteikia žinių bei skatina toliau aktyviai dalyvauti procese ir siekti dar aukštesnių rezultatų.

Joomla templates by a4joomla